ye-logo.v1.2

Пориньте у шалений ритм танцю

Суспільство 3121

У Хмельницькому є чимало танцювальних студій, де можна опанувати мистецтво танцю, якщо, звісно, вам ведмідь на вухо не наступив.

Серед розмаїття давно відомих стилів та напрямків танцю хочемо зупинитися на таких нових, як контемпорарі та джаз-фанк. Що це та «з чим їх їдять», розповіли у центрі розвитку танцювальних мистецтв «L’Dance».
Контемпорарі
Це театр танцю, мистецтво рухів, котрі народжуються від потаємних думок та почуттів танцівника. Цей напрямок сучасної хореографії увібрав у себе трішки танцювальної культури Заходу (модерний, класичний танець, джаз), трішки мистецтва танцю Сходу (йога, цигун, тай цзи цюань), і в цьому злитті стилів та технік з’явився гарний, гармонійний, природній танець-вираження особистого «я».
Зазирнути всередину людської душі, пізнати себе, вчитися накопичувати емоції, думки та енергію, щоб віддавати їх глядачеві – це особливості контемпорарі, котрі близькі до йоги. Тому особливу увагу під час занять приділяють вмінню дихати, відчувати своє тіло, вагу, голос, емоції. Використовують спеціальні техніки, котрі навчають координувати свідомість та тіло. І якщо в класичній танцювальній школі потрібні роки тренувань, щоб розвинути силу м’язів, то завдяки йозі танцівники контемпорарі володіють неперевершеними фізичними можливостями для самовираження в танці.
У процесі навчання танцю в стилі контемпорарі вправи вибудовують від простих до складних. Значна частина уроків присвячена вправам на підлозі, техніці розслаблення, розтяжкам (стретчінг). Зріст, вага та комплекція танцюристів не мають значення, оскільки в основі контемпорарі – знання про можливості людського тіла. Для цього танцювального стилю характерні також чергування напружених м’язів та їх несподіване розслаблення, раптові зупинки, часто на прямих ногах, падіння та підйоми, балансування. Виконавці контемпорарі наче тяжіють донизу, але їхні рухи зберігають легкість та виразність.
Невід’ємною частиною занять у класі є імпровізація. Це синтез усього, чому навчився танцівник, його внутрішнього світу, вміння висловити себе в танці, відчувати себе та своє тіло. Танцюристи навчаються техніці контактної та вільної імпровізації, котра приносить задоволення та відчуття польоту в легкому, гарному, вільному Contemporary dance.
Джаз-фанк
Неймовірно популярний стиль, танець, що притягує погляд та заворожує, запальний та вкрай емоційний, але не має нічого спільного з джазовою музикою. Звісно, це стиль. Можна навіть сказати, не один, а стилі кожного танцюриста. І залежить все від того, як конкретний хореограф вміє їх змішувати, контрастувати ними. Дехто стверджує, що немає стилю джаз-фанк. Є джаз, є фанк, але їх поєднання - штучне. Але чому б і ні? Раніше їздили на конях, танцювали балет, а нині ганяють на спортивних автомобілях, танцюють брейк. Усе еволюціонує. Ось і народився напрямок джаз-фанк. Він увібрав в себе базу двох стилів, жіночу пластику та чоловічу різкість, агресію та ніжність, скромність та розкутість, гарні лінії та сумбурність рухів, рухи джазу та стрибки фанку. І все це відбивається у цьому поєднанні. А ще додайте сюди динаміку, емоції, ілюстрацію пісень, сексуальність і, здається, що немає нічого красивішого. Хлопці рухаються так пластично, а дівчата так різко, що виникає відчуття, наче нормальною орієнтацією тут і не пахне. Проте це не так! Це просто стиль, вміння показати себе, розкрити пісні, висловити почуття, що приховані в танцівниках і в самих хореографах. Джаз-фанк не може себе вичерпати, він буде тільки розвиватися. Він поглинає все нові та нові стилі (waacking, vogue, locking, king tut), але й повертається до старих (класика, балет). Іншими словами, джаз-фанк заново вигадує велосипед, але новий і гарний, з класною рамою та неймовірно потрясними колесами. Таких раніше не було, але тепер вже є. І назва цьому – джаз-фанк.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую