Гаряча тема:
- Війна
Золоті та срібні медалі в минулому: як відзначатимуть випускників у 2025 році

За словами представника МОН, бюджетний запит на медалі на 2025 рік склав 5,6 мільйона гривень.
Міністерство освіти і науки України офіційно скасувало нагородження випускників 11 класів золотими та срібними медалями за особливі досягнення в навчанні. Відповідний наказ набув чинності після реєстрації в Міністерстві юстиції.
Відтак, положення про золоту та срібну медалі, яким школи раніше керувались для нагородження учнів, утратило чинність. Відтепер для записів у документах замість формулювання «золота медаль» або «срібна медаль» будуть використовувати запис «з відзнакою».
При цьому запис «Свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти з відзнакою» залишиться, як і на попередніх документах про освіту.
До слова, ще у вересні минулого року Голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак пояснював, що подальше централізоване виготовлення золотих і срібних медалей за кошти державного бюджету для випускників закладів загальної середньої освіти є недоцільним з трьох причин:
• З 2015 року золота чи срібна медаль не дає жодних переваг під час вступу до закладів вищої освіти.
«Медаль випускника це така собі відзнака своєї рідної школи за успіхи у навчанні. Але чомусь досі медалі виготовляються за кошти Державного бюджету України», - зазначив Сергій Бабак.
• Кількість медалістів зростає вражаючими темпами: в 2019 році було 11 тисяч 400 медалістів, а в 2024 - вже 24,8 тисячі.
«Всі дослідження показують падіння результатів навчання, а кількість медалістів зростає. Український освітній парадокс», - зазначив голова комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій.
• Списки медалістів формуються і передаються в лютому-березні, тобто за декілька місяців до завершення навчання.
«Тобто наперед визначено, що тисячі потенційних медалістів будуть «дотягувати» оцінками до кінця року, навіть якщо вони перестануть сумлінно вчитися. Тобто процедура замовлення золотих і срібних медалей сприяє недоброчесності», - зазначив Сергій Бабак.
За його словами, в 2024 році виготовлення медалей коштувало державному бюджету майже три мільйони гривень. На 2025 рік, за словами представника МОН, бюджетний запит на медалі складає 4 мільйони 6 тисяч гривень для золотих медалей і близько 1 мільйона гривень для срібних.
Читайте також: Який енергетичний потенціал Хмельниччини та як зробити енергосистему менш вразливою до російських атак
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: