Гаряча тема:
- Війна
Стрілянина під хмельницьким СБУ: хто винен у смерті людей - чи є відповідь через 11 років (архівні фото)

У справі двоє обвинувачених.
Сьогодні - 11 років з дня трагічних подій, коли пролилася кров учасників Революції Гідності під стінами СБУ в Хмельницькому. Стрілянина з території СБУ забрала життя двох людей – Дмитра Пагора та Людмили Шеремет, ще декількох було поранено...
Життя Дмитра обірвалося в 21 рік. Хлопець був родом з Чемеровеччини. 19 лютого 2014 року біля хмельницького СБУ він отримав кульове поранення в голову. Людмилу Шеремет, 73-річну колишню лікарку обласного пологового будинку, в той день смертельно поранили. Через три дні, перенісши нейрохірургічну операцію, так і не опритомнівши, Людмила Шеремет померла…
Хто винен в цих смертях? Суспільство та рідні правду шукають 11 років. Обвинувачених у справі двоє: тодішній керівник управління СБУ в Хмельницькій області Віктор Крайтор та його підлеглий Віталій Тарадай. Утім, роки розслідування, дослідження доказів, десятків судових засідань досі не дали відповіді – хто ж винен. Бо крапку в судовій справі досі не поставлено.
Як розповіла сайту «Є ye.ua» адвокатка Ольга Веретільник, представниця сторони потерпілих, у листопаді 2024 року відбулися судові дебати, на яких обвинувачені сказали своє останнє слово. Після цього суддя мав оголосити вирок.
«Власне, це мав бути фінал, - зазначає Ольга Веретільник. - Суддя мав оголосити вирок на судовому засіданні, яке було призначене на 10 січня. У цей день ми очікували, що він його таки оголосить. Натомість суддя сказав, що у справі знову продовжується дослідження доказів. Мотивів, що саме є незрозумілим, не назвав. Тож вирок досі не винесений».
За словами Ольги Веретільник, навіть якщо вирок буде обвинувальним, кримінального покарання обвинувачені нести не будуть. Чому? Українське законодавство передбачає, що є 10 років на розслідування на винесення судом вироку в справі. Опісля - спливає строк давності злочину й винного вже не можуть притягнути до кримінальної відповідальності.
Відтак, залишається лише цивільний позов, який сторона потерпілих заявляла як компенсацію моральної шкоди.
Ольга Веретільник додає, у випадку якщо суд виправдає обвинувачених, то потерпіла сторона подаватиме апеляцію. Також можливий варіант, що адвокати готуватимуть звернення до Європейського суду з прав людини у зв'язку з недотриманням державою Україна розумних строків розгляду справи.
Що сталося 19 лютого 2014 року біля управління СБУ в Хмельницькому?
Вранці 19 лютого активісти з хмельницького майдану вирушили під стіни СБУ. Чому вони пішли під режимний об'єкт і хто іціював цей похід - однозначного пояснення немає. Як і однозначних відповідей з приводу намірів увійти в будівлю. Згодом, пролунали постріли й важке поранення отримала Людмила Шеремет (22 лютого вона померла в лікарні), ще кілька людей також отримали травми. Після цього під приміщенням СБУ були вже тисячі хмельничан. Вони вимагали видати того, хто стріляв. Через якийсь час до них вийшов тодішній очільник обласного управління СБУ Віктор Крайтор, який заявив: «Я вибачаюся за цей прикрий інцидент і ми надамо допомогу пораненим людям. Але мушу пояснити, що СБУ - це режимний об'єкт. Ми не могли допустити, щоб гарячі голови увійшли до приміщення». Вже ввечері в приміщення полетіли «коктейлі Молотова», а згодом вбили і 21-річного Дмитра Пагора…
Нагадаємо, під час Революції Гідності, яка тривала в Україні з листопада 2013 року до 23 лютого 2014 року, загинули понад сто людей. Серед них і десятеро Героїв із Хмельниччини…
Завтра, 20 лютого, у Хмельницькому пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні вшанують хвилиною мовчання… О 9-й ранку призупинять рух транспорту на основних автошляхах міста. А в 16-й годині – біля пам'ятника Героям Небесної Сотні відбудеться панахида за загиблими Героями…
19 лютого 2014 року біля управління СБУ в Хмельницькій області зібралися люди.
Після перших пострілів під приміщенням СБУ були вже тисячі хмельничан
Людей біля СБУ все більшало
Люди вимагали видати того, хто стріляв.
Мітингувальники вимагали видати тих, хто стріляв
Вже ввечері в приміщення полетіли «коктейлі Молотова»
Стрілянина з території СБУ забрала життя двох людей – Дмитра Пагора та Людмили Шеремет, ще декількох було поранено...
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: