Гаряча тема:
- Війна
Лікарі первинної ланки Кам'янець-Подільської громади отримали нові навички для надання якісної допомоги пацієнтам в сфері ментального здоров'я

Протягом чотирьох днів 15 лікарів первинної ланки та 1 медична сестра поглиблювали свої знання.
З 25 по 28 лютого 2025 року у місті Кам'янець-Подільський відбулося навчання за програмою mhGAP (Mental Health Gap Action Programme), розробленою Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ). Ця програма спрямована на усунення прогалин у наданні допомоги людям із психічними розладами та орієнтована на лікарів загальної практики, медичних працівників і соціальних фахівців, які не є психіатрами, але можуть надавати базову підтримку в громадах.
Організатором тренінгу виступила міжнародна гуманітарна організація «Лікарі світу – Греція», яка розпочала свою діяльність в Україні з перших днів повномасштабного вторгнення. Ініціатива проведення тренінгу в Кам'янці-Подільському належала Тетяні Кузняк, керівнику КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Кам'янець-Подільської міської ради. Вона особисто взяла участь у подібному навчанні в Хмельницькому на початку лютого та вирішила поширити цей досвід серед своїх колег.
«Ми прагнемо постійно покращувати якість надання наших послуг. З 1 січня 2025 року кожен лікар та медична сестра мають пройти навчання з mhGAP, й це можливо онлайн. Проте якість очних тренінгів набагато вища, ніж дистанційних, тому ми домовилися про проведення такого тренінгу й для наших працівників», — зазначила Тетяна Кузняк.
Протягом чотирьох днів 15 лікарів первинної ланки та 1 медична сестра поглиблювали свої знання у сфері психічного здоров'я, вивчали методи надання базової допомоги пацієнтам із такими станами, як депресія, самоушкодження, суїцидальна поведінка, гострий стрес, ПТСР та переживання горя, з розладами, пов'язаними зі вживанням психоактивних речовин. Учасники також розбирали практичні кейси та вчилися застосовувати отримані знання у своїй роботі.
Сьогодні питання психічного здоров'я стає не менш важливим, ніж фізичне благополуччя. Інвестуючи у підготовку фахівців та розширюючи доступ до психологічної підтримки, медичні заклади створюють умови для того, щоб люди могли краще впоратися з викликами сьогодення та знайти нові сили для майбутнього. Завдяки навчанню лікарі первинної ланки тепер зможуть більш якісно допомагати пацієнтам, які не потребують направлення до психіатра чи психотерапевта, але відчувають емоційний дискомфорт або стрес, що може впливати на їхнє фізичне здоров'я. Адже тривожність, депресія чи постійне психоемоційне напруження часто стають причиною соматичних захворювань, таких як гіпертонія, проблеми зі шлунково-кишковим трактом чи серцево-судинні розлади. Вчасне виявлення та усунення легких психічних розладів не лише покращує самопочуття пацієнтів, а й сприяє ефективнішому лікуванню фізичних хвороб.
Дисклеймер:
Проєкт «Поза межами травми: Розширення послуг з охорони психічного здоров'я на рівні громад для дітей та молоді з груп ризику в постраждалих від конфлікту громадах України». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Нідерландів, зокрема Нідерландського агентства розвитку (RVO, Netherlands Enterprise Agency) та Українським фондом партнерства (UPF, Ukraine Partnership Facility). Консорціум партнерів проекту складається з:
- Doctors of the World Netherlands (MdM-NL) - "Лікарі світу" Нідерланди
- Doctors of the World Greece (MdM-GR) - "Лікарі світу" Греція
- War Child Netherlands – Діти війни Нідерланди
- War Child Alliance – Альянс Діти війни
- СНІД Фонд Схід-Захід (AFEW Україна)
- Всеукраїнський фонд "Крок за кроком" (USSF Україна)
Проект фінансується Українським фондом партнерства через програму від the Netherlands Enterprise Agency на замовлення Міністерства закордонних справ Нідерландів. Український фонд партнерства підтримує проекти ремонту та реконструкції пошкоджень для державного та приватного секторів. Український фонд партнерства має на меті сприяти сталому відновленню української економіки та суспільства у секторах водопостачання, охорони здоров'я та сільського господарства
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: