Гаряча тема:
- Війна
Як у хмельницькому училищі вирощують тепличні овочі для закладів освіти
Цього року учні освоюють вирощування різних сортів огірків.
У Хмельницькому на базі Вищого професійного училища №11 побудували сучасну теплицю, де учні здобувають навички з вирощування овочів, які після дозрівання безкоштовно передають до навчальних і дошкільних закладів міста.
Журналістка сайту «Є ye.ua» відвідала навчально виробничий комплекс, де готують фахівців за професією «Овочівник. Оператор технологічного устаткування в спорудах захищеного ґрунту», щоб побачити як це діє на практиці.
Як розповів директор училища Василь Селізар, це відносно нова професія для України. «Наша основна задача - створити умови для імпортозаміщення. Сьогодні 90% овочевої продукції на ринку - імпортна. Ми ж хочемо це змінити, підготувавши фахівців, які зможуть вирощувати якісну продукцію цілорічно на вітчизняній землі», - пояснює він.
Теплицю, площею 600 квадратних метрів, відкрили наприкінці 2021 року завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу та міського бюджету. А вже у жовтні 2022 року вдалося зібрати перший врожай, розповів директор училища.
На базі Вищого професійного училища №11 побудована сучасна теплиця
Площа теплиці 600 квадратних метрів
Однією з особливостей теплиці є спеціалізація на монокультурі.
«Ми вирощуємо або огірки, або помідори, оскільки ці культури несумісні при спільному вирощуванні, - пояснює Василь Селізар. - Минулого року це були помідори, цього - огірки. Наступного року знову змінимо культуру».
Вирощені огірки у теплиці училища передають навчальним закладам
Цьогоріч учні вчаться вирощувати огірки різних сортів, які передають у навчальні та дошкільні заклади міста безкоштовно, адже виробництво фінансується громадою. Наприклад, 3 березня було зібрано та передано 120 кілограмів огірків, а 5 березня – ще 50 кілограмів. Їх собівартість, підрахували, становить 63 гривні за кілограм.
За два дні в теплиці зібрали 170 кілограмів огірків
Також у теплиці експериментують з вирощуванням салату. Для цього було створено чотири екологічні столи та після довгих спроб вдалося знайти оптимальну формулу для вирощування зелені. Тепер навчальний заклад планує масштабувати виробництво. У перспективі - вирощування мікрозелені.
У теплиці також почали вирощувати салат
За словами Василя Селізара, вирощують овочі у теплиці взимку та навесні – з лютого по травень, адже у літній період це економічно недоцільно: поспівають городні культури.
Вище професійне училище №11 вирощувати овочі розпочало у 2021 році
Ця стаття стала можливою за підтримки програми «Голоси України», яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Лабораторією журналістики суспільного інтересу спільно з Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини. Програма не впливає на редакційну політику, а даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.
Читайте також: Фонд держмайна виставив на торги майно комбінату хлібопродуктів, що неподалік Хмельницького
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: