ye-logo.v1.2

Освоїла сільське господарство з нуля: історія переселенки, яка створила успішну мініптахоферму на Хмельниччині

Суспільство 4428
Альона Герескул власниця мініптахоферми «Еко курчатко»
Альона Герескул власниця мініптахоферми «Еко курчатко». Фото: надане Альоною Герескул

Жінка самостійно розвиває фермерський бізнес і виховує дітей. Її чоловік служить у лавах ЗСУ.

Ще кілька років тому Альона Герескул працювала юристом в Одесі, а тепер вона власниця мініферми «Еко курчатко» у невеликому селі Поляни на Волочищині. Повномасштабна війна змусила її разом із сім'єю покинути місто і почати життя спочатку. Сьогодні чоловік Альони служить у ЗСУ, а вона самостійно розвиває фермерський бізнес і виховує дітей.

Жінка розповіла сайту «Є ye.ua», як змогла освоїти сільське господарство з нуля та вибудувала власний бізнес.

Життя до війни

Альона Герескул народилася у Волочиську, тут закінчила школу. Потім поїхала навчатися до Одеси в юридичну академію. Працювала певний час юристом. Вийшла заміж і залишилася жити з чоловіком на Одещині. Подружжя виховує трьох дітей.

Родина Герескул мешкала на Одещині. Фото: надане Альоною Герескул

«Коли почалася повномасштабна війна, ми спочатку залишилися вдома. У мене була робота, я працювала в Головному управлінні податкової служби Одеської області, а чоловік – на контейнерних перевезеннях в порту. Ми не збиралися нікуди їхати. Два місяці сподівалися, що все скоро закінчиться. Але коли під вікнами стався приліт, зрозуміли, що треба виїжджати», - розповідає Альона.

Родина вирішила їхати на Волочищину - на батьківщину Альони. Перші два місяці вони мешкали в місцевій школі, переобладнаній під центр для переселенців.

«Ми жили в окремому класі. Потім знайшли хату в Полянах. Господар будинку запропонував нам жити там безкоштовно в обмін на догляд за будинком та оплату комунальних послуг», - згадує жінка.

Як усе починалося

Спочатку Альона з родиною сподівалася, що скоро повернуться додому, але з часом зрозуміли, що війна затягнеться. Чоловік знайшов роботу в Тернополі, а вона почала облаштовувати побут у селі, а навесні 2023 року вирішила спробувати розвести курей.

«Ми взяли 15 курчат. На другий день чоловік питає: «Ти курчаткам їсти давала?» А я, чесно кажучи, призабула про них. Ніколи в житті не тримала птицю. Але якось втягнула ця справа, і мені сподобалося», - зізнається Альона.

Навесні 2023 року Альона купила перші 15 курчат. Фото: надане Альоною Герескул

Згодом родина взяла ще каченят, потім знову курчат. Жінка почала вивчати, як правильно доглядати за ними. Спочатку родина тримала птицю тільки для себе. Однак восени 2023 року Альона натрапила на оголошення про продаж бройлерів.

«Я поїхала подивитися, як працює мініферма і повернулася додому з повним багажником курчат. Це були мої перші бройлери», - з посмішкою пригадує господиня.

Тоді жінка почала ще серйозніше цікавитися птахівництвом: купила інфрачервоні лампи, знайшла спеціальну програму для годівлі, навчилася контролювати вологість і температуру в пташнику. Все це для того, аби м'ясо було якісним і ніжним.

Бройлери вигріваються під лампою. Фото: надане Альоною Герескул

Згодом Альона подалася на грант і виграла його.

«Тоді я зрозуміла, що рухаюся у правильному напрямку. За виграні кошти ми провели електрику, зробили підлогу, щоб можна було тримати більше курчат. Я зареєструвала ФОП, придбала перознімальну машину, яка автоматизує процес общипування пір'я», - розповідає господиня.

Також жінка облаштувала мінірозділювальний цех, купила вакууматор для зберігання м'яса.

«Тепер у мене м'ясо свіжесеньке. Воно зберігається без повітря, тому залишається соковитим і пахне димком, навіть після заморозки», - ділиться вона.

Господиня вакуумує м'ясо, щоб воно довше зберігалось свіжим. Фото: надане Альоною Герескул

Наразі Альона розширює власну мініферму, бо не вистачає місця для усіх птахів, адже за минулий рік господиня виростила понад 1,5 тисячі бройлерів. І оскільки вона виграла ще один грант, то будує нове приміщення.

«Залишилося накрити дах, поставити вікна й двері. Сподіваюся, що за місяць будівництво завершиться», - говорить власниця мініферми.

Початок будівництва нової мініферми. Фото: надане Альоною Герескул

Переломні моменти та труднощі

Але не все було легко, зізнається жінка. Восени минулого року біля їхньої квартири в Одесі впав ворожий дрон.

«В той момент, руки опустилися, адже я розуміла, що фактично повертатись нема куди, а тут будинок не наш і в будь-який момент господар може прийти і попросити нас виселитись», - розповідає жінка.

До того ж в листопаді 2024 року її чоловіка призвали до війська. Це стало ще одним випробуванням для родини.

«Я залишилася сама з двома молодшими дітьми. Старший поїхав навчатися до Польщі. Тоді ж нашій найменшій донечці діагностували астму. Це все сталося в одну мить. Я нічого не хотіла. Цілий тиждень просто лежала й дивилася в стелю, - пригадує жінка. - Але потім взяла себе в руки, бо усвідомила, що цей бізнес має нас годувати. Почала серйозніше ставитися до навчання, бізнес-проєктів, грантів».

Альона Герескул на програмі з підтримки підприємництва сільких жінок. Фото: надане Альоною Герескул

Сьогодення

Наразі Альона веде Instagram-сторінку «Еко курчатко». Вона відправляє свою продукцію по всій країні, а по суботах продає м'ясо на місцевому ринку.

«Попит настільки великий, що не вистачає продукту для всіх замовлень. Тому і пришвидшую будівництво, прикладаю максимум зусиль», - каже господиня.

Жінка також подбала про енергонезалежність мініферми: придбала генератор і підстанцію, аби мати альтернативне живлення.

«Навіть якщо будуть відключення світла, мої курчата не постраждають», - з усмішкою каже власниця мініферми.

У вирощуванні бройлерів господиня принципово не використовує премікси, щоб м'ясо залишалося натуральним і смачним.

«Діти їдять те саме, що й клієнти, - тому все максимально якісне», - розповідає Альона Герескул.

Господиня не використовує премікси, щоб м'ясо залишалося натуральним і смачним. Фото: надане Альоною Герескул

Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Amediastiftelsen в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Коментарі:

Топові оголошення

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую