ye-logo.v1.2

У Хмельницькому побільшало підвищених пішохідних переходів

Суспільство 836
Підвищений пішохідний перехід у Хмельницькому
Підвищений пішохідний перехід у Хмельницькому. Фото: Департамент інфраструктури міста / facebook

Їх облаштовують задля зменшення ризику аварійності на дорогах.

За останній рік у Хмельницькому з'явилося шість підвищених пішохідних переходів. Наразі триває облаштування ще одного такого. Він буде розташований на вулиці Панаса Мирного, в районі перехрестя з вулицею Залізняка (біля озера).

«Зебри» в один рівень із тротуаром роблять на ділянках дороги, де є високий ризик виникнення аварій, пояснив у коментарі сайту «Є» заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок.

Так, за його словами, нещодавно облаштували підвищений перехід на вулиці Панаса Мирного, поблизу навчального закладу «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг», де у 2024 році автомобіль на смерть збив 16-річну дівчину.

Потреба у встановленні таких інженерних споруд була і біля шпиталю на вулиці Чорновола, і біля СЗОШ №8 на вулиці Сковороди. Так само на вулицях Будівельників, Народної Волі, Козацькій. Наразі підвищені переходи тут вже облаштовані.

«До прикладу, на вулиці Чорновола аварій насправді було дуже багато. Ну і розуміння того, що зараз госпіталь переповнено, багато людей, яким важко переходити дорогу. Тому там підвищений перехід був дуже необхідний. Біля школи на Сковороди, там де меморіал воїнам ССО, також дуже потрібний об'єкт. Бо, на жаль, там збивали діток. Водії не завжди уважні, не завжди відповідальні. Там пряма ділянка дороги, люди в'їжджають у місто, їдуть з дуже великою швидкістю і, на жаль, бували такі аварії. На вулиці Козацькій облаштували також перехід на прямій ділянці з поганою оглядовістю.

Зараз комунальники завершили облаштовувати на вулиці Панаса Мирного. Там, де минулого року сталася страшна аварія, в якій загинула дитина. Люди були звернулися до нас, щоб ми облаштували світлофорний об'єкт, але для обмеження швидкості підвищений пішохідний перехід навіть краще. Широка дорога, чотири смуги. Раніше водії розганялися, наразі розганятися там вже неможливо», - каже Василь Новачок.

Підвищений пішохідний перехід на вулиці Будівельників. Фото: автора

Активну роботу над облаштуванням підвищених наземних переходів розпочали у Хмельницькому минулого року, зауважує посадовець. До того таких об'єктів у місті було два. Один із них облаштували на вулиці Зарічанській понад 10 років тому, а інший з'явився у 1028 році на Привокзальній площі. І якщо на Зарічанській підвищений перехід зводили ще за відсутності відповідних норм, то на Привокзальній площі – він себе зарекомендував гарно й повністю виконує всі свої функції, каже Василь Новачок.

«На відміну від світлофорів, підвищені пішохідні переходи є більш ефективними, оскільки вони змушують водіїв знижувати швидкість й не створювати при цьому затримки в русі. До того ж , вони влаштовуються в рівень із тротуаром, що більш зручно для пішоходів, особливо для маломобільних верств населення», - кажуть у міському Департаменті інфраструктури.

Водночас, додає Василь Новачок, всі переходи бути підвищеними у місті не можуть, але робота над критичними ділянками буде продовжуватись.

«Якщо ми зробимо всі переходи такими, швидкість руху транспорту тоді зменшиться і рухатися містом буде дуже довго. Тому не можна сказати, що це дуже універсальна річ, яка зможе вирішити усі питання. А ті ділянки, які найбільш критичні, найбільш аварійні, будемо далі дивитися і облаштовувати», - зазначив він.

Триває облаштування підвищеного пішохідного переходу на вулиці Панаса Мирного. Фото: facebook.com/DIMKhmelnitsky

За словами посадовця, окремого фінансового ресурсу на облаштування підвищених переходів з міського бюджету не виділяють. Роботи робляться коштом і силами комунального підприємства «БРЕД». Облаштування однієї такої «зебри» орієнтовно може обходитись у 100 тисяч гривень.

«Є КП «БРЕД» і відповідно це підприємство займається утриманням вулично-дорожньої мережі: від прибирання доріг влітку та обробки сумішами взимку до латання ямок, до обслуговування світлофорних об'єктів і розмітки. І на рік для підприємства передбачені кошти для утримання. І в межах цих коштів, ці працівники, які ремонтують влітку дороги, зараз у це міжсезоння можуть облаштовувати переходи. Тобто КП придбало тротуарну плитку і працівники, які працюють на цьому підприємстві, облаштовують. Тобто це не якийсь там великий ресурс, капітальний ремонт і залучення якихось великих підрядників…», - підсумував Василь Новачок.

Ця стаття стала можливою за підтримки програми «Голоси України», яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Лабораторією журналістики суспільного інтересу спільно з Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини. Програма не впливає на редакційну політику, а даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.

Читайте також: На Хмельниччині відключатимуть електроенергію за борги: як уникнути санкцій

Коментарі:

Топові оголошення

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую