Гаряча тема:
- Війна
Як роспропаганда створює фейки про набір молоді на контракт та обстріли енергетичної інфраструктури: добірка тижня

Ропропаганда дискредитує програму залучення молоді на контракт - "18-24"
Цього тижня російська пропаганда активно поширювали дезінформацію по актуальним темам. Зокрема, домовленностям щодо припинення обстрілів енергетичної інфраструктури, які де факто не запрацювали.
Фейки про обстріли енергоінфраструктури українцями
Міністерство оборони рф продовжує створювати фейки про нібито ураження Україною енергетичних об'єктів у російській федерації та на окупованих нею територіях.
Однак Україна в останні дні таких ударів не завдавала, повідомляє Генштаб ЗСУ.
“Наголошуємо, що Сили оборони України неухильно дотримуються досягнутих з партнерами домовленостей щодо зупинки ударів по енергетичних об'єктах. Вогневе ураження здійснюється виключно по військових цілях російської окупаційної армії”, - йдеться в заяві.
Водночас фіксуються конкретні порушення цих домовленостей з боку російської армії, зокрема, були завдані російські удари, які пошкодили енергооб'єкти у Херсоні та на Полтавщині. Очікуємо відповідної реакції партнерів.
“Щоденні інформаційні вкиди та дезінформація, які поширює військове відомство рф, мають на меті дискредитувати Україну та дипломатичні зусилля України та партнерів. Російська тактика затягування війни залишається незмінною”, - підкреслили в Генштабі.
Фейкова реклама ЗСУ
Російські пропагандисти намагаються зірвати інформаційну кампанію Міністерства оборони України по залученню молоді на контракт. Цього тижня в мережі з'явилися відразу кілька фейків на цю тему.
Проросійські медіа та користувачі у соцмережах поширюють фейкові фото та відео буцімто від імені Міністерства оборони України.
Таким чином, росіяни намагаються дискредитувати пропозицію Міноборони підписати контракт на службу в Силах оборони чоловікам віком від 18 до 24 років та отримати мільйон гривень.
В рекламі добровольцям нібито пропонують за ці гроші придбати «підписку на 120 років» на Pornhub. Також пропагандисти тиражують відеоролик, змонтований у вигляді таргетованої реклами у YouTube. У ньому за підписання контракту пропонується доступ до «ексклюзивного контенту» на OnlyFans - сервіс для поширення контенту для дорослих.
Ця реклама фейкова, зазначає “Укрінформ”.
«Листівку» для рекрутингу створили самі ж пропагандисти. Військовий на картинці справді є обличчям рекрутингової кампанії Міноборони України щодо залучення до лав ЗСУ чоловіків віком від 18 до 24 років, проте рекламні матеріали оборонного відомства мають іншу стилістику.
На оригінальному буклеті військовий стоїть на тлі донбаського степу з гаслом «Покоління, яке вирішує вже зараз».
У рекламі також використовуються фотографії інших чинних українських військовослужбовців.
Окрім інформаційних ресурсів Міноборони України, про проєкт також розповідають й інші органи державної влади, зокрема районні та обласні державні адміністрації. Вони поширюють рекламні буклети із підписом «Добровільний контракт 18-24» та нагадуванням про переваги у вигляді іпотеки під 0%, безкоштовного навчання та грошового забезпечення.
Відео, поширене пропагандистами, також є підробкою. Його замаскували під рекламу у YouTube під час перегляду відео на французькому каналі Lofi Girl. Це акаунт, на якому транслюється музика під аніме-сюжети.
Джерелами поширення відео є проросійський англомовний канал From Russia with Love на 5,5 тисяч підписників та російський пропагандистський сайт.
Таким чином РФ намагається дискредитувати Міністерство оборони України та зірвати програми з рекрутингу добровольців віком від 18 до 24 років, аби підірвати обороноздатність України.
Фейк про масову загибель контрактників
Інформація про начебто масову загибель на курському напрямку воїнів, які стали до лав ЗСУ за програмою «Контракт 18-24», не відповідає дійсності, повідомляє “Центр протидії дезінформації”
За даними фактчекерів, Telegram-канали поширюють серію дописів про «повне знищення» кількох груп буцімто українських військових віком 18–24 роки 92-ї ОШБр ЗСУ в курській області, які після короткого навчання «одразу гинуть на полі бою».
“Верифікувавши інформацію у Збройних Силах України, ЦПД повідомляє, що новоспечені військовослужбовці за контрактом «18-24» ще проходять відповідні підготовчі етапи, а бригада навіть не виконує відповідні задачі на напрямку”, - підкреслили фактчекери.
Тож інформація, яку поширюють пропагандисти, є фейковою.
“Такі фейки — частина інформаційної кампанії рф, спрямованої на дискредитацію мобілізаційного процесу та програми «Контракт 18-24», - підкреслили в ЦПД.
Як рф виправдовує загибель цивільних
Російська пропаганда регулярно виправдовує удари по цивільним об'єктам тим, що нібито в них знаходяться іноземні найманці. Чергова порція подібних фейків з'явилася в мережі після нещодавнього обстрілу ресторанного комплексу у Дніпрі.
Російська пропаганда поширила фейк, начебто армія рф завдала удару по "місцю проживання іноземних найманців" у Дніпрі.
Пропагандисти заявляють, що внаслідок обстрілу ресторану Bartolomeo буцімто загинули "десять офіцерів НАТО".
Насправді внаслідок масованої атаки російських ударних дронів у Дніпрі загинуло четверо цивільних людей, ще 21 особа постраждала. У місті внаслідок обстрілу виникли численні пожежі, є значні руйнування житлових будинків і цивільної інфраструктури.
"Поширюючи подібні фейки, ворог намагається виправдати свій терористичний акт проти мирного населення. росія систематично вдається до такої пропагандистської тактики, щоб зняти із себе відповідальність за злочини проти українців", — повідомляють у “Центрі протидії дезінформації”.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: