Гаряча тема:
- Війна
Шахрайство від імені хмельницьких податківців та фейки про програму для контрактників ЗСУ: добірка тижня

В соціальних мережах активізувалися шахраї, які надсилають фішингові повідомлення
Цього тижня відразу кілька відомих організацій повідомили про випадки шахрайства, у тому числі податківці на Хмельниччині.
Шахрайство на Хмельниччині
В Хмельницькій області шахраї надсилають електронні листи від імені ГУ ДПС у Хмельницькій області, телефонують та просять перерахувати грошові кошти на потреби ЗСУ.
Про це податківці повідомили на своїй сторінці в соціальних мережах.
“Наголошуємо, що посадові особи Головного управління ДПС у Хмельницькій області діють виключно у рамках законодавства і не мають жодного відношення до таких дзвінків та надсилання подібних листів”, - йдеться в заяві податківців.
Податківці просять громадян бути пильними та обачними, не вірити сумнівним пропозиціям, ретельно перевіряти інформацію, не піддавайтесь на провокації.
Якщо ви отримали подібний дзвінок, то слід негайно повідомити Головне управління ДПС у Хмельницькій області за номером телефону (0382) 701831 та Національну поліцію за номером телефону 102 з наданням, за можливості, інформації щодо шахраїв (прізвище, ім'я, номери телефонів).
Фейк про ваучері від Червоного Хреста
В соціальних мережах поширюють дезінформацію, що Український Червоний Хрест роздає ваучери на покупки в мережі «Аврора».
Це чергова шахрайська схема, зазначає Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
В дописах, користувачам месенджера “Телеграм” пропонують отримати неіснуючі соціальні сертифікати на покупки – два ваучери по 1000 гривень. Для їх отримання просять перейти за посиланням та ввести персональні дані.
Фактчекери закликають не переходити за підозрілими посиланнями та перевіряйте інформацію на офіційних ресурсах.
Фейкові повідомлення від імені “Укрпошти”
Шахраї надсилають повідомлення від імені «Укрпошти» про нібито посилку, для отримання якої потрібно оновити адресу доставки, перейшовши за посиланням.
Про це “Укрпошта” повідомила в своїх соціальних мережах.
Така шахрайська схема спрямована на те, аби отримати доступ до особистих даних громадян.
“Якщо раптом ви отримаєте подібне — не натискайте й не переходьте. Ми вже розбираємося, шукаємо злочинців, але просимо й вас піклуватися про інформаційну безпеку.Будь-які додаткові тире, коми, крапки, зайві літери говорять про шахрайство. Крім цього, ми нікому не пишемо з «незнайомих» номерів. Не вводьте банківські дані, не передавайте нічого стороннім особам”, - йдеться у повідомленні.
У випадку переходу за фішинговим посиланням шахраї таким чином можуть отримати доступ до особистих даних людей, акаунтів або до банківських карт.
Чергова інформаційна атака на програму контракт “18-24”
Сайт Є” ye.ua вже розповідав про те, як російські пропагандисти намагаються зірвати інформаційну кампанію Міністерства оборони України по залученню молоді на контракт.
Пропагандисти намагаються дискредитувати пропозицію Міноборони підписати контракт на службу в Силах оборони чоловікам віком від 18 до 24 років та отримати мільйон гривень. І для цього створюють фейки.
Чергова дезінформація активно поширювалася цього тижня.
Мова йде про те, що пропагандисти та та боти у соцмережі Х поширюють повідомлення про нібито загибель на фронті української військової на ім'я Вероніка, яка є однією з перших жінок, що підписали «Контракт 18-24» із ЗСУ, пише Укрінформ.
У своїх дописах пропагандисти стверджують, що про «загибель» військової буцімто повідомила її мати у соцмережах. Також в дописах зазначають, що у 21-річної дівчини начебто залишився малолітній син. Як «доказ» вони публікують скріншоти з акаунтів користувача на ім'я Тетяна Гапоченко, яку називають матір'ю військової, та начебто самої Вероніки.
Це фейк. По-перше, у підробленому повідомленні від імені «матері» Вероніки зазначено, що військова служить у 92-й окремій штурмовій бригаді імені кошового отамана Івана Сірка. Але насправді дівчина підписала контракт із 72-ою окремою механізованою бригадою імені Чорних Запорожців, про що раніше офіційно заявляли у Генштабі ЗСУ.
В дописах є і інші помилки. Наприклад, у Вероніки немає маленької дитини, а скріншоти з акаунтів у соцмережах, які поширюють пропагандисти, не мають відношення до української військової.
У Центрі продитії дезінформації при РНБО також підтвердили, що інформація від російських пропагандистів є фейковою. Там зазначили, що військовослужбовці за програмою «Контракт 18-24» продовжують проходити відповідну підготовку і не беруть участі у бойових діях.
Нагадаємо, що в Україні цьогоріч запроваджено проєкт «Контракт 18-24» – добровільну ініціативу для українців віком 18-24 роки, яка готова приєднатися до Сил оборони на один рік. «Контракт 18-24» передбачає виплату 1 млн грн, із яких 200 тис. грн - одразу після підписання, а решта 800 тис. пізніше двома частинами.
Добровольці отримуватимуть грошове забезпечення до 120 тис. грн на місяць і доплати за бойові завдання. Загальна сума може сягати до 2 млн на рік. При цьому передбачена можливість «нульової» іпотеки, навчання за державний кошт, безкоштовне медичне забезпечення (у тому числі зубне протезування), а також право на виїзд за кордон після року служби.
Окрім того, законом гарантоване звільнення від мобілізації на 12 місяців після завершення контракту.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: