ye-logo.v1.2

НАЗК повторно перевірило декларацію Тетяни Крупи: порушень виявили на майже 35 мільйонів гривень

Суспільство 859
У деклараціях за 2022 та 2023 роки не було відомостей про частину коштів, які знаходили у ході розслідування
У деклараціях за 2022 та 2023 роки не було відомостей про частину коштів, які знаходили у ході розслідування. Фото: колаж автора

Зокрема, криптовалюта, про яку нещодавно стало відомо слідству, не була задекларованою.

Національне агентство з питань запобігання корупції повторно перевірило декларації Тетяни Крупи, які вона подавала у попередні роки, бувши депутаткою Хмельницької облради і керівницею Хмельницького обласного центру МСЕК. Порушень виявили на понад 34,8 мільйона гривень, інформують в агенстві.

Зокрема, у декларації за 2022 рік є ознаки декларування неправдивих відомостей на понад 16,5 мільйона гривень. Ці доходи не зазначені в декларації.

«Декларантка та її чоловік протягом 2022 року вивезли за межі України понад 38 мільйона гривень в різних валютах. Походження 16,4 мільйона гривень не було підтверджено офіційними документами, що є ознаками незаконного збагачення. Відомості про такі доходи не зазначені у декларації», - пояснюють у НАЗК.

Ще понад 18,3 мільйона гривень колишня головлікарка МСЕК приховала у декларації за 2023 рік.

«Декларантка не зазначила відомості про грошові активи у розмірі 18 мільйонів гривень, право на вимогу яких має чоловік, відомості про які їй не могли бути не відомі. Крім того, не підтверджено джерела походження коштів, які у подальшому були вилучені під час проведення досудового розслідування. Загалом за 2023 рік встановлено ознаки недостовірних відомостей на понад 18,3 мільйона гривень», - кажуть в агентстві.

Також під час перевірок встановлено приховану від декларування криптовалюту, яка належить чоловікові декларантки. Як зазначають у НАЗК, обґрунтовані висновки направлені до Національного антикорупційного бюро України.

Нагадаємо, наразі екскерівниця Хмельницької обласної МСЕК перебуває в слідчому ізоляторі за підозрою у незаконному збагаченні. Під час розслідування у жовтні 2024 року в її помешканні знайшли готівкою майже 6 мільйонів доларів США у різних валютах. Крім того, у телефоні Тетяни Крупи виявили листування, що можуть свідчити про зв'язки з працівниками ДБР, обласної прокуратури та митниками.

Також наприкінці грудня стало відомо про вивезення коштів з України. Від польських колег слідчі отримали необхідні підтвердження. А ще, під час огляду телефону, знайшли докази, що частину коштів Тетяна Крупа зберігала у криптовалюті.

Читайте також: Щоб не відвезли до ТЦК, хмельничанин запропонував поліцейським 500 доларів

Коментарі:

Топові оголошення

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую