ye-logo.v1.2

“Чому прокурор приховує злочин?” –

Суспільство 1148

Запитує мешканка села Козин, що на Білогірщині, Наталя Миронюк

В далеке минуле відійшли спогади про Велику Вітчизняну вій-
ну, і сьогодні молоде покоління не завжди чітко усвідомлює, хто за що воював, і за що була пролита кров нашого народу. Тільки ті, хто переніс на собі пекло війни, хто дивився смерті у вічі, і яких залишилося так мало, відзначають День Перемоги з особливим душевним піднесенням.
До 65-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні Президент прийняв указ  про нагородження ювілейними медалями «65 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» осіб, які на фронті і в тилу перемогли фашизм. Таку нагороду повинна була отримати і мешканка села Козин 80-річна Марія Костюк. Однак, минув час, а ніякої нагороди ніхто їй не вручив. Хоч і по радіо, і по телебаченню мало не щодня розповідалося про те, як в урочистій обстановці вручають такі медалі. «Після чергового вручення нагород я побачила на очах у матері сльози, – каже донька Марії Костюк Наталя Миронюк. – «Не всіх пам’ятають», – сказала вона і витерла очі хустинкою.
Наступного дня я звернулася в Перерослівську сільську раду, але там про нагороди ніхто нічого не знав. Тому довелося звернутися на урядову гарячу лінію, і виявилося, що сільський голова Галащук підробив протокол про вручення ювілейних нагород громадянам, в тому числі і моїй матері, хоч ніхто їх вручати не збирався. Хоча, як пояснила секретар сільської ради, у  квітні вона отримала 53 нагороди, а 4 травня ще – 9.
… Згідно з законом «Про державні нагороди України» нагороди вручаються в обстановці урочистості та гласності, перед врученням оголошується указ Президента. Але моїй матері голова приніс нагороду додому лише 4 серпня, після порушення мною цього питання. Таким же чином були вручені нагороди мешканцям сіл Переросле, Козин та Червоне.
Використовуючи службове становище, Галащук вніс в офіційний документ неправдиві відомості, проте прокурор району пан Дідич при явних ознаках злочину знайшов у його діях лише дисциплінарну відповідальність, розглянути яку доручив сесії Перерослівської сільської ради.
От у мене й виникає запитання: чому прокуратура ігнорує закон і приховує злочин?

Наталя Миронюк, село Козин Білогірського району.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую