Гаряча тема:
- Війна
Приїзд Онуфрія в Хмельницький: міська рада звернулася до СБУ та Нацполіції
Звернення до правоохоронців прийняли на пленарному засіданні Хмельницької міської ради 21 травня.
Сьогодні, 21 травня, до Хмельницького має завітати предстоятель Української православної церкви (московського патріархату) Онуфрій. І вдень його приїзду Хмельницька міська рада прийняла звернення до Служби безпеки України та Національної поліції.
«Сьогодні, на жаль, в наше місто приїжджає агентура «фсбешної» церкви Московського патріархату на чолі з митрополитом Онуфрієм, - під час пленарного засідання ради заявила депутатка Анастасія Ярова. - Відповідно, ми хочемо вкотре звернутися до Служби безпеки України, Національної поліції. Хочемо нагадати, що ця структура, вона протиправна і вона діє на росію. Не секрет, що багато представників цієї церкви були замішані в диверсійній діяльності, вони покривали російських вояків в їхніх церквах. Ми знаходили протиправну літературу в церквах, які переходили в нас в місті Хмельницькому. Ця церква розпалює ворожнечу між конфесіями, сприяє незаконній агітації проти України. І що найважливіше, ці церковники ніколи не стоять на боці України, ніколи не засуджують те, що російська церква в москві освячує російську зброю, освячує російських солдатів, які йдуть нас вбивати. Ця церква, на жаль, мовчить. Тому ми знову ж таки звертаємося до відповідних служб провести ретельну та всебічну перевірку викладених фактів, які ми чули і ще почуємо».
Відповідну заяву, як звернення від Хмельницької міської ради підтримали усі присутні на засіданні 29 депутатів.
До слова, як пише «Громадське», після початку повномасштабного вторгнення росії священники УПЦ МП почали заявляти про свою незгоду зі словами та діями патріарха московського Кирила, який підтримав військову агресію проти України. Окремі парафії та цілі єпархії стали відмовлятися підносити його ім'я за богослужінням. Тому 27 травня 2022 року в київському монастирі Феофанія УПЦ МП провела собор за участі єпископів, священників, ченців та мирян з усіх єпархій.
За результатами цього собору УПЦ МП заявила, що постанови РПЦ більше не є підставою для її діяльності. Зокрема, оголосила, що предстоятель УПЦ МП пожиттєво обирається українським єпископатом та не потребує отримання благословення на своє служіння від московського патріарха.
Крім того, в УПЦ розповіли, що митрополит Онуфрій припинив членство у Священному Синоді РПЦ, а ім'я московського патріарха більше не поминається за богослужінням у її храмах та монастирях.
«Водночас Державна служба України з етнополітики та свободи совісті в лютому 2023 року дійшла висновку, постанови собору у Феофанії не призвели до розриву церковно-канонічного зв'язку УПЦ МП із РПЦ», - йдеться в матеріалі «Громадського».
Також, як пише «Релігійно-інформаційна служба України», після того, як учасники Собору у Феофанії оприлюднили свої рішення, експерти одразу поставили під сумнів так звану незалежність УПЦ МП від РПЦ. Адже Собор УПЦ МП так і не спромігся проголосити автокефалію та офіційно повідомити Помісні Православні Церкви про вихід УПЦ зі складу РПЦ та зробити ще низку заходів. «Зрештою, навіть РПЦ, від якої нібито відокремилась УПЦ МП, не вважає ні Онуфрія, ні інших єрархів цієї конфесії, представниками незалежної Української Церкви», - пише «РІСУ».
У серпні 2024 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов'язаних із росією. Згодом, його підписав Президент України Вже цього року, 9 травня, Кабінет міністрів України затвердив ключові ознаки пропаганди «русского міра». Це, як повідомляє «УНН», дає підстави для перевірки діяльності УПЦ МП.
Читайте також: У Свято-Воскресенському храмі Красилова вперше зазвучала молитва українською мовою
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: