ye-logo.v1.2

Попри скасування в Україні золотих та срібних медалей, випускники-відмінники Хмельницької тергромади їх отримають

Суспільство 2573
На державному рівні золоті та срібні медалі скасували
На державному рівні золоті та срібні медалі скасували. Фото: ілюстративне, GettyImages

На початку навчального року претендентами на такі відзнаки були орієнтовно 220 учнів.

У грудні 2024 року на державному рівні скасували золоті та срібні медалі у школах. Проте випускники навчальних закладів у Хмельницькій громаді їх отримають.

Наразі ці відзнаки запровадили на місцевому рівні. Відповідне рішення затвердили на сесії Хмельницької міської ради у середу, 21 травня.

«Коли міністерство освіти у грудні 2024 року довело зміни в постанову, якою регламентувалося нагородження золотими та срібними медалями, тобто їх скасували, ми власне відчували якусь відповідальність перед тими дітьми, які 11 років прагнули відзнаки, але таким рішенням посеред навчального року були цього позбавленні. Тому ми вирішили створити положення про відзнаки у Хмельницькій міській територіальній громаді. І, відповідно до цього положення, ми зможемо нагородити наших претендентів золотими та срібними медалями», - зазначив у коментарі сайту «Є» заступник Хмельницького міського голови Михайло Кривак.

Зі слів посадовця, у 2025 році 216 випускників отримають спеціальні відзнаки за успіхи в навчанні. Із них 172 будуть нагороджені за високі досягнення, а 44 — за досягнення у навчанні. Найбільше нагород отримає ліцей №11 (36), ліцей №1 (31), ліцей №3 (25) та ліцей №17 (23).

Водночас претендентів на атестат з відзнакою, згідно з новими правилами Міносвіти, цього року більше.

«Якщо раніше претенденти на золоту медаль мали показувати відмінні успіхи за 10 та 11 клас (10,11, 12 балів), то, за новими правилами, затвердженими у Міносвіти, атестат з відзнакою може отримати учень, який показав відмінні успіхи у навчанні у 11 класі. А з 10 класу враховуються лише ті предмети, які завершили викладати саме у 10 класі. Тобто це 1 чи 2 предмети, які йдуть у рахунок відзнаки. Тож вийшло, що таких дітей значно більше. Десь приблизно на 60, тобто рієнтовно 286 випускників отримають свідоцтва з відзнаками цього року. Відтак претендентів на золоту і срібну медаль, ніж було минулого року, але фактично рішенням міністерства вони були позбавленні права отримати золоті та срібні медалі. Я вважаю, що це не правильно. Вважаю, що на рівні міністерства рішення про скасування медалей мали б вноситися у липні чи в серпні. Перед початком нового року, для того, щоб можна було якось ознайомити дітей із «новими правилами гри»», - каже він.

Михайло Кривак зауважив, наступного року у Хмельницькій громаді будуть розроблені власні відзнаки.

«Стиль, форму цих відзнак буде затверджено на сесії міської ради. А поки що ми замовили і вже отримали золоті і срібні медалі. Тобто діти отримають те, до чого вони прагнули і що заслужили», - підсумував він.

Чому Міносвіти скасувало золоті та срібні медалі

У серпні 2024 року Служба освітнього омбудсмена оприлюднила статистику, у якій йдеться про стрімке збільшення кількості медалістів в Україні. При цьому через дистанційне навчання, війну та зниження якості освіти ця тенденція не відображала реального стану освіти, заявляв тодішній освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Якщо у цифрах, то з 2019 до 2024 року кількість медалістів зросла на 141 відсоток (з 10,1 тисяч до 24,3 тисяч), тоді як кількість випускників збільшилась на 25 відсотків (з 185 тисяч до 231 тисяч).

До слова, у Хмельницькому минулого року закінчили 11-й клас 1851 учень. Претендентами на золоту та срібні медалі було 227 дітей, тобто понад 12 відсотків від загальної кількості.

У вересні 2024 року Комітет освіти, науки та інновацій Верховної Ради визнав централізоване виготовлення медалей за кошти держбюджету недоцільним. Це рішення стало однією з ключових передумов для скасування відповідного морального заохочення учнів за досягнення у навчанні.

Серед інших причин зазначалося те, що медалі не надають жодних переваг при вступі до вишів і є пережитком радянщини, який залишається поширеним в пострадянських країнах.

У грудні 2024 рішення про скасування золотих та срібних медалей офіційно було ухвалене Міністерством освіти. Замість цього випускникам, які продемонстрували відмінні успіхи у навчанні, вручатимуть атестат з відзнакою. 

Читайте також: Нові шкільні автобуси отримали 12 громад на Хмельниччині

Коментарі:

Топові оголошення

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую