Гаряча тема:
- Війна
У Хмельницькому пройшла виставка сучасної військової техніки та зброї (ФОТО)

Її влаштували з нагоди Дня Героїв.
Сьогодні, 23 травня, у Хмельницькому до Дня Героїв влаштували виставку техніки й зброї. Вона пройшла у парку імені Чекмана.
Ще за кількасот метрів звідси лунали звуки сирен поліцейських та пожежних машин. Та їх вмикали не через екстрені випадки, а щоб охочі могли довідатись й спробувати, як це працює.
Водночас більшість із того, що можна було побачити на виставці, нині активно використовується на фронті. Найрізноманітніші види бронемашин, багі, ударні й розвідувальні БпЛА, гвинтівки різних калібрів, кулемети й не тільки. Деякі з експонатів вражають розміром.
«Це легкоброньована десантна машина «Каракал». Наразі ми перша країна, яка їх отримала на озброєння. Машина американського виробництва, надана по лендлізу. Поруч стоїть «Форд» - важкоброньований десантний автомобіль, який може перевозити 12-15 осіб особового складу. Дуже активно використовується при штурмах. Зі зброї сьогодні показуємо найходовіші наші автоматичні гвинтівки: SCAR, Daniel Defense, автомат М4А1 і снайперські гвинтівки», - розповідає боєць окремого полку ССО «Рейнджер» із позивним «Барма».
Бронемашини, які показували на виставці військові полку ССО «Рейнджер». Фото: автора
Більшість серед відвідувачів - молодь та діти. Фото: автора
Поруч стоять ще дві машини. Трохи менші за розміром, але теж дуже потрібні на фронті, каже військовий із позивним «Шнайдер».
«У даному випадку це багі. Саморобна машина, яку нам зробили і подарували волонтери. Вона призначена для пересування по бездоріжжю. Має такі прошиповані колеса: спеціально для того, щоб було краще щеплення з ґрунтом, щоб вона могла «витягувати» й переїжджати з пункту «А» в пункт «Б». Їздити на багі – такий собі адреналінчик. По бездоріжжю можна 80 кілометрів розігнатися, але тільки тоді, коли ґрунт в'язкий. Інакше можна перекинутися. Інша наша машина – доволі така серйозна зброя. Обладнується реактивною установкою і стріляє залпом. Буквально позавчора ця машина повернулася з полігону з іспитів. Успішно пройшла випробування, з неї стріляли. В академії досвіду використання такої машини ще не було, але на лінії фронту такі активно використовуються», - каже військовий з прикордонної академії із позивним «Шнайдер».
Багі, призначена для пересування по бездоріжжю. Фото: автора
Машина, яка обладнується реактивною установкою, що стріляє залповим вогнем. Фото: автора
Серед відвідувачів у більшості молодь та діти. Їм військові підготували різноманітні конкурси на спритність, витримку й концентрацію уваги. Також охочі могли опанувати навички тактичної медицини.
Хмельничанка Дарина розповідає, прийшла сюди з подругами. На такому заході вперше.
«Вже практично усе подивилися, випили чаю. Зараз ще хочу приміряти амуніцію… У мене брат військовий, тому захотіла прийти подивитися. Загалом думаю, що такі заходи дають змогу більше усвідомити, чим живуть військові і скільки потрібно всього знати, щоб бути хорошим бійцем», - каже вона.
Зброя, яку показували на виставці нацгвардійці. Фото: автора
Охочі могли приміряти військову амуніцію. Фото: автора
Для дітей влаштували активності. Фото: автора
Трохи у закутку виставки сховалася польова кухня. Її видає лише аромат каші і люди, які виходять звідси із чаєм. Метушаться над стравами відразу декілька кухарів. Військовий із позивним «Шева» розповідає, у цій справі вже понад три роки роки: відтоді, як почалося повномасштабне вторгнення:
«Використовуються така польова кухня у прифронтовій зоні. Трохи там готуємо, трохи тут. Сьогодні приготували кашу гречану з тушкованою свининою, чай з лимоном. Створюємо таку справжню армійську атмосферу».
Польова кухня. Фото: автора
Читайте також: До Дня Героїв у Хмельницькому захисникам вручили відзнаки «Воля та мужність»
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: