ye-logo.v1.2

Курити подано

Суспільство 1460 1
Туалет хмельницького “білого дому” – єдине місце, де можна покурити тим, хто не робити цього не може.. Фото: Фото автора.

Депутати обласної ради не люблять афішувати свої «погані» звички, тому курять, здебільшого, у внутрішньому дворику Будинку рад, або в туалеті…

Інших місць у головній адміністративній будівлі області для любителів потягнути сигаретку просто немає.
Чи то остання сесія обласної ради була не надто «гарячою», чи то більшість обласних обранців почали масово зав’язувати з поганими звичками, та у негласній курилці Будинку рад, яка розташовується просто в туалеті третього поверху, під час сесійної перерви було фактично порожньо. Її окупували лише журналісти, акредитовані на засідання сесії. Між іншим, останні твердять, що вже давно не бачили курців серед депутатів.

Ідею заборонити курити в приміщенні Будинку Рад
виношував колишній губернатор
Навіть на ганку у внутрішньому дворику адмінбудівлі, де спеціально поставили попільничку, депутати намагаються не курити. А якщо нишком і тягнуть сигаретку, цього не афішують. Кажуть, що не хочуть порушувати 13 статтю Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», де чорним по білому зазначено, що у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установах  курити забороняється.
Звісно,  окрім  спеціально  відведених  для цього місць. Хоча, де те місце в обласному «білому домі» – ніхто з обласних обранців не знає. Тому й орієнтуються не по табличкам, а по попільничках, одна з яких і знаходиться у чоловічому туалеті на третьому поверсі.
Між іншим, чому саме тут розташувалося негласне місце для куріння, ані депутати, ані працівники
облдержадміністрації вже й пригадати не можуть. Хоча, згадують, що тодішній заступник голови облдержадміністрації Микола Вавринчук, котрий був запеклим борцем за здоровий спосіб життя, хотів заборонити й цю курилку.
Але згодом заступник переїхав на другий поверх, відповідно, облюбований курцями туалет більше йому очі не мозолив.  До речі, ідею про заборону розташування в приміщенні адміністрації курилки у туалеті виношував й сам тодішній губернатор Іван Гавчук. Облаштувати спеціальне місце для працівників адміністрації та ради було вирішено на внутрішньому дворику Будинку рад у спеціальній альтанці. А в самому приміщенні встановити, щоб залучити курців до здорового способу життя, тенісний стіл. Та плани так і залишилися планами…

Керівники області не курять. Майже всі
Нинішній очільник  облдержадміністрації Василь Ядуха також не курить, як, в принципі, і усі його заступники, окрім нинішнього та тодішнього першого – Миколи Дерикота. За нашою інформацією, Микола Васильович запеклий курець, який інколи дозволяє пускати дим у власному кабінеті.
До речі, не курять й голова обласної ради Іван Гладуняк та два його заступники. Можливо, саме через це в частині Будинку рад, де розташовується апарат обласної ради, курилок, відомих та відкритих для широкого загалу, немає.
Цікаво, що і депутати, яких нам вдалося все ж таки виловити з цигаркою в руках, відмовилися говорити на тему куріння. Причини були найрізноманітніші. «Не можу ж я сказати, що курю, тому що мені це подобається та заспокоює?» – пояснив мені один з них.
«А про те, що я курю, ані дружина, ані діти не знають, – розповів ще один депутат, котрий не захотів, щоб його ім’я вказали в газеті. – Я їм пообіцяв, що кину. Ось і доводиться ховатися».
Між іншим, в середовищі депутатських курців дуже не люблять «колишніх курців», котрі за старою звичкою продовжують ходити в курилку поспілкуватися. «Нудніших людей я не зустрічав, – каже один з депутатів . – Вони розпочинають розповідати про те, як це правильно кинути курити. Наскільки покращилося його самопочуття. Причому, він так каже не тому, що так думає, а тому, що сам хоче закурити, та йому не можна». До речі, серед відвідувачів курилки Будинку рад немає жодної жінки. Вони намагаються приховати свою погану звичку. Проте, на обідню перерву чи у вільну хвилинку окупують навколишні кафе, запиваючи тютюновий дим кавою.

В Бундестазі курити дозволено, а в Білому домі – ні
До речі, у Верховній Раді є три курилки, які тут з’явилися у 2007 році. Це було логічним завершенням десятирічної боротьби з курінням, яку систематично вели спікери парламенту. Одна з нинішніх курилок Вер-
ховної Ради знаходиться на першому поверсі, ще одна – на другому, та є ще одна – ВІП-курилка.
Найпопулярніша курилка на першому поверсі, де на зручних диванах та в кріслах курять та п’ють каву з автоматів депутати разом з пресою. Постійними «клієнтами» курилок, відкритих для преси, є Тарас Чорновіл, нунсовець Андрій Парубій, бютівці Роман Забзалюк та Олександр Фельдман. ВІП-курилка для звичайних смертних закрита. Там пускає дим половина  депутатів, котрі не хочуть курити в присутності преси.
Між іншим, серед відомих українських політиків, котрі не бояться показатися на людях з цигаркою,   екс-президент Леонід Кучма, міністр освіти і науки Дмитро Табачник, екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник, колишній міський голова Києва Олександр Омельченко, екс-міністр охорони здоров’я Юрій Гайдаєв та багато інших.          
Цікаво, що німецькі колеги українських нардепів декілька разів порушували питання про заборону куріння в Бундестазі. Проте, депутати
продовжують курити в парламенті у туалетах.
У американському Білому домі не курять. Цю заборону ввів ще Джорж Буш старший. А ось у Державній Думі Росії та Кремлі курити дозволено. В російському парламенті це роблять на сходах, а в «резиденції президента» – в туалетах.

Коментарі:

Я 16.10.2010 09:39

Прикольная тема)))

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую