ye-logo.v1.2

Як підприємець став скульптором

Суспільство 12792
Фігура Божої Матері важить 60 кілограмів та має майже метр у висоту.. Фото: Фото автора.

Олександр Мельник з Бокиївки, що на Волочищині, вже вісім років виготовляє скульптури Божої Матері та янголяток

Людина тоді по-справжньому щаслива, коли знайде справу до душі.  І у кожного до цього щастя свій шлях. Олександр Мельник з Бокиївки Волочиського району за професією будівельник. Здавалося, це вибір на все життя. Але довелося скуштувати й іншого хліба. Завідував фермою,  був головою газового комітету, згодом став приватним підприємцем. Аж доки не побачив в одного чоловіка статуї. Найбільше зацікавили фігури Божої Матері та янголяток.

До роботи потрібно приступати з чистим серцем
Поцікавився, з чого їх виготовляють. Гіпсові фігури  викликали сумнів. «Статуї, здебільшого, ставлять на вулиці при в'їзді до населених пунктів, біля храмів, – пояснює Олександр Станіславович. – Й вони мають витримувати усі погодні катаклізми. Гіпсові ж від тривалих дощів чи сильних морозів тріскають та обсипаються.  Тому я вибрав бетон. Причому, всередині не роблю пустоти, задля довговічності заповнюю її бетоном. Через це фігура виходить міцною, але досить важкою: при висоті майже метр важить шістдесят кілограмів».  
Знавці підказали, що для виготовлення скульптур потрібні спеціальні форми. За ними Олександр Станіславович їздить аж до Львова. Вона недешева – близько  800 гривень, її можна використати десять-п'ятнадцять разів. Скульптури, які вийшли з-під рук Олександра Мельника,  служать людям в Західній Україні, на Вінниччині, у Віньківцях та деяких селах Хмельниччини. І ще жодна не дала тріщин, не облупилася. Здебільшого, їх купують громади й встановлюють у містах та селах, щоб можна було зібратися біля Божої Матері, помолитися. Крім того, за повір'ям, такі фігури,  освячені церквою, оберігають населений пункт від бід та катастроф.
Перша фігура ангелочка, вийнята з форми, розчарувала майстра:  була кострубатою, непропорційною. «Не пам'ятаю, куди подів того ангелочка, – згадує пан Олександр. – Було прикро, але не зупинився, працював далі. Десь третє янголятко вийшло гарненьке». Олександр Станіславович зрозумів, що лише закласти у форму  бетон і вийняти фігуру недостатньо, потрібно її відшліфувати, підправити і, звісно, пофарбувати. Й щоб скульптури були гарними і служили довго, до роботи потрібно приступати з добрими помислами та чистим серцем. Процес виробітку скульптури займає зо три тижні.

Нехай вас оберігає ангел-охоронець
На Західній Україні у селах майже у кожному обійсті стоїть скульптура ангелочка. Її встановлюють або біля воріт, або ж неподалік будинку. Люди вірять, що  фігура  вбереже родину від нещасть та бід.  Адже, за християнськими традиціями,  кожна людина має свого ангела-охоронця. Є й ангели-покровителі громад, міст і цілих держав.
Традиція встановлювати скульптури ангелочків приходить і до інших регіонів. Янголятка стають оберегами дитячих майданчиків, мистецьких шкіл, парків відпочинку. Олександр Станіславович сподівається, що ця гарна традиція приживеться і на Хмельниччині. Можливо, перші ангели-охоронці селянських осель з'являться якраз у Бокиївці.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую