ye-logo.v1.2

Замурували

Суспільство 3763
«Ми мали подати погодження на реконструкцію  гуртожитку, але нас ніхто не питав», – кажуть Кушніри.
«Ми мали подати погодження на реконструкцію гуртожитку, але нас ніхто не питав», – кажуть Кушніри. . Фото: автора

Сусід погрожує замурувати вхід до кімнати Валентини Кушнір. ЖЕК подав на жінку до суду за те, що та перешкоджає закласти двері цеглою

Валентина та Володимир Кушніри мешкають у кімнатці гуртожитку, за адресою проспект Миру, 61/2 у Хмельницькому. Разом з ними, на 16 квадратних метрах живе і їхній 20-річний син. Минулого року, аби люди мали змогу приватизувати кімнати у гуртожитку, на замовлення ініціативної групи виготовили план реконструкції. Люди за рахунок побутових приміщень облаштовують собі кухні, ванни, туалети, проводять каналізаційні труби, світло. Однак подібний план реконструкції влаштовує далеко не всіх. Згідно з ним вхідні двері з кімнати родини Кушнірів виходять просто у коридор до сусіда Монастирського. А чоловік навіз цегли і погрожує замурувати людей. 
«Вчора почав класти цеглу під двері, – розповідає Валентина Кушнір. – Хотів замуровувати. А де я маю подітися? Надворі майже зима. Мені 55 років, а я миюся у тазику на загальному коридорі. Туалет у тому ж самому коридорі за ширмою. У мене син хворий на псоріаз. Йому потрібно щодня митися. А де це робити? Згідно з документами, ми мали дати погодження на цю реконструкцію. Ми нічого не підписували, але нас ніхто і не питав».

Після реконструкції кімната  зменшиться на 4 квадратних метра
Жінка щодня носить з собою документи і теплий одяг. Боїться, що ввечері замість власних дверей натрапить на глуху стіну.
Згідно з планом реконструкції, вхід до кімнати Кушнірів слід вибити в коридор, у несучій стіні. Потім встановити додаткову стіну (тим самим закрити пожежний вихід), і у такий спосіб добудувати собі туалет. А саму кімнатку також необхідно перегородити стіною, і зробити кухню. Тим самим зменшити житлову площу з 16 до 12 квадратних метрів.
«А спати як? По черзі? – запитує Валентина Кушнір. – Ми ж дивана не зможемо розкласти. Я не давала себе замурувати, то ЖЕК подав на мене в суд. Хотіли присудити штраф. А в мене немає за що шматка хліба купити. Тому дали попередження».
У житлово-комунальній конторі «Будівельник» кажуть, що жінці для поліпшення умов проживання виділили побутову кімнату.
«Вона по коридору за 22 метри від моєї кімнати, – розповідає Володимир Кушнір. – Там такий холод, що неможливо жити. Двері виходять просто на сходи. А головне, за планом вона належить сусідам, котрі живуть поряд з нею. Погляньте, – чоловік показує план реконструкції, – вхід з побутової кімнати веде до сусідів. Я зроблю ремонт, а той подасть на мене в суд і звідти вижене».
У кімнаті родини Кушнірів стоїть обідній столик, м'яке крісло і диван. З іншого боку – диван, табуретка і журнальний столик. Біля дверей розмістили холодильник і шафу. Більше меблів у кімнату просто не вміщається. Телевізор довелося прилаштувати на шафі. Іншого вільного місця немає. Жінка розкладає два дивани, котрі займають усю вільну площу кімнати. Через тісняву м'яке крісло до кінця не розкладається. І це на 16 квадратних метрах. А що буде, коли зменшити кімнату на 4 квадрати?

«Замурую до вечора»
«Житлово-комунальна контора подала на Кушнірів до суду, – каже юрист ЖКК «Будівельник» Василь Гайдук. – Суть позову: гуртожиток підлягає реконструкції, а подружжя Кушнірів цьому заважає. За планом вхід має бути з іншого боку. Я не знаю, чи можна бити отвір в несучих стінах. Я не фахівець. Розумію, що Кушніри не погодилися на реконструкцію. Але ми маємо право ініціювати цей позов. Згідно з законом, на одну особу у гуртожитку припадає шість квадратних метрів площі».
За словами виконуючого обов'язки начальника ЖЕКу «Будівельник» Казимира Стерницького, комісія з облдержадміністрації вирішила надати сім'ї Кушнірів кімнату № 224. Однак жодних документів на це не представили. Згідно  з нотаріальним посвідченням родина, котра живе навпроти, мала б виїхати до 31 грудня минулого року. Цього не сталося донині.
«На цю кімнату претендує мати-одиначка. Вона може подати на мене до суду, і відсудити квартиру. Я вже не знаю, куди мені й звертатися», – каже Валентина Кушнір.
Справа донині перебуває у суді.
«Гуртожиток стоїть на балансі в ЖЕКу, – розповідає адвокат Кушнірів Олексій Шевченко. – Там твердять, ніби Кушнір заважає проводити реконструкцію. Суд прийняв ухвалу надати комплексні висновки експертизи. ЖЕК не надав їх донині. Його представники в суд не з’являються. А зменшувати житлову площу не можна за законодавством. Або лише у тому випадку, коли родина завірить це нотаріально. Природно, що Кушніри подібної угоди не укладали». 
А поки триває судова тяганина…
 «Я не хочу чути їхнього дєрьма, – каже Валерій Монастирський. -Замурую двері ще до вечора».
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую