ye-logo.v1.2

Володимир Майструк на роботі дістав важку травму

Суспільство 2944
Після того, як Володимира Майструка переїхав трактор,  чоловік півтора місяця провів у лікарні.
Після того, як Володимира Майструка переїхав трактор, чоловік півтора місяця провів у лікарні.. Фото: автор

Лікарі зробили висновок, що чоловік не перебував у стані алкогольного сп'яніння, а посадовці склали акт, що робітник був п'яний

10 вересня Володимир на полі сіяв пшеницю.
«Забилася сівалка, – розповідає 35-річний Володимир Майструк. – Я подав звуковий сигнал трактористові, щоб той зупинився. Обійшов сівалку. Нагнувся, щоб почистити сошник. А він ні з того ні з сього здав назад. Мене кинуло на землю. Ще 5-6 метрів проволік, а потім колеса, а там їх кільканадцять, наїхали на ноги, і трактор зупинився. Я кричу, а тракторист не чує. Пролежав так десь дві хвилини. Сама сівалка важить 3,5 тонни, і ще було з 1,5 тонни зерна».
Тракторист Сергій Рубан вийшов з кабіни подивитися, чому так довго немає помічника. Побачив Володимира. Почав його тягнути за руки, однак витягнути чоловіка з-під п’ятитонної сівалки було неможливо. На ногу наїхало п'ять коліс. Щоб вивільнити Володимира, довелося через нього переїхати ще раз.
Тракторист викликав агронома, інженера з техніки безпеки. Чоловіка власним авто привезли до лікарні.
«Ми поклали його у реанімацію, – каже завідуючий травматологічним відділенням Городоцької районної лікарні Володимир Ясницький. – У пацієнта були поламані кістки тазу. У м'яких тканинах крововиливи. Чоловік перебував у травматичному шокові І ступеня. Через три доби з реанімації його перевели в травматологію».
Згідно з наказом по Городоцькій райлікарні, у потерпілого була взята кров на вміст алкоголю.
«Механізм такий, – розповідає лікар-нарколог Городоцької райлікарні Ігор Татарчук, – медсестра того відділення, куди потрапив хворий, передає кров черговій медсестрі травматології. Наступного дня та передає кров медсестрі приймального відділення для подальшого транспортування до Хмельницького наркологічного диспансеру. Впродовж 30 діб робиться аналіз крові на вміст алкоголю. Потім результати відправляють у районну лікарню. У цьому випадку результат аналізу № 1246 Майструка В. М. на вміст алкоголю в крові становить 0,168 промілле. А це є фізіологічною нормою. Тобто, у будь-якої людини, котра взагалі не вживає алкоголю, будуть ці показники. Але повторюю, людина є абсолютно тверезою».
Здавалося б, ну що незрозумілого. Людина твереза і все. Однак…
В акті спеціального розслідування нещасного випадку, що стався на виробництві ВАТ «Городоцьке», написано, що чоловік перебував у стані алкогольного сп'яніння. Документ підписаний шістьма членами комісії, в тому числі і інженером з охорони праці підприємства Віталієм Штолею. Чому в нетверезому стані? На якій підставі? Ці питання я і намагався задати панові Штолі. Відповідь була лаконічною: «А ви хто такий, щоб з вами розмовляти? Нічого казати я не буду».
«За півтора місяці Вероніка вже забула як виглядає татко, – плаче Неля Майструк. – А ті експерти мені в очі сміються. Кажуть: «Як виграєш суд, то переробимо акта. А як не виграєш, то так і буде». Та в них усі суди куплені. Немає в мене грошей з ними боротися. Штоля мені каже: «А там же написано, що в крові є алкоголь. А звідки я знаю, скільки має бути норма? Та до нього нарколог району Ігор Татарчук дзвонив і все пояснював. Просто дурника клеїть».
Напевно, не знають норми показника алкоголю у крові і інші поважні п'ять членів комісії: головний інспектор відділу по розслідуванню нещасних випадків управління Держгірпромнагляду у Хмельницькій області, страховий експерт з охорони праці відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків у Ярмолинецькому районі, начальник управління агропромислового розвитку Городоцької райдержадміністрації, голова профкомітету Хмельницького обласного об'єднання «Укрсадвинпром» та голова профкомітету ВАТ «Городоцьке».
«А все чому? Бо згідно з нормами Кабміну № 24, від 27 липня 2007 року, пункт 3.5.3 говорить про призначення одноразової допомоги. Якщо людина перебувала на робочому місці в нетверезому стані, то комісія з охорони праці підприємства має підстави зменшити цю допомогу на 50%. Одноразова допомога не може бути більше чотирикратного оподаткованого доходу. Один оподаткований дохід складає 15 мінімальних заробітних плат», – каже тимчасово виконуюча обов'язки начальника відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві у Городоцькому районі Тетяна Суміна.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую