ye-logo.v1.2
25 Серпня, 2019

Катування у центрі Хмельницького

Ігор Мазура Суспільство 2609

Плоскогубці, молоток, степлер, паяльник, погрози та знущання стали інструментами «міліцейського допиту».

Цього вівторка, 26 червня хмельничани, що проходили повз фонтан біля «Дитячого світу» близько 14:00 були дещо здивовані, а деякі навіть налякані тим, що постало перед їхніми очима: один молодий хлопець із завязаними руками та заклеєним ротом намагався кричати під тиском насильницьких дій іншого молодика в синій сорочці.

 Одночасно з цим дійством на друкарській машинці молодою дівчиною складався протокол зі слів «слідчого»(молодика у синій сорочці). Проте реакцією «міліціонера» на крики «я не винний» було стискання пальців підозрюваного плоскогубцями, а фраза «я не вбивав» та намагання відмовитись від неправдивих показань карались подвійними порціями агресії.

На здивування перехожих та питання «Що тут відбувається?» молоді дівчатаактивістки «Вуличного Університету» - роздавали листівки та пояснювали, що таким чином хмельницьканезалежна студентська профспілка «Пряма Дія» та молодіжна ініціатива «Вуличний Університет» вирішили звернути увагу громадян на застосування насильницьких методів у правоохоронних органах.

Адже саме 26 червня – Міжнародний день ООН на підтримку жертв тортур.

«Саме в цей день 1987 року набула чинності «Конвенція проти катувань» ООН,говорить активістка Вуличного Тетяна,і Україна, ратифікувавши її, взяла на себе зобовязання гарантувати нам право не бути підданим тортурам і жорсткому поводженню з боку держави, це право гарантується ст.28 Конституції України.»

«Можливо дехто скаже, що акція була дещо брутальною, але реальність виглядає ще жахливішою. За даними європейських правозахисників, минулого року в Україні було зафіксовано 37 смертей у камерах СІЗО та відділках міліції, а 800 тис. чоловік було піддано тортурам і жорстокому поводженню з боку правоохоронців,» - каже Артемюнак, що грав роль жертви катувань.

Загалом акція тривала близько двадцяти хвилин. За словами організаторів було роздано півсотні листівок, інші листівки планують роздати під час занять Вуличного Університету.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую