ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Катування у центрі Хмельницького

Суспільство 3045

Плоскогубці, молоток, степлер, паяльник, погрози та знущання стали інструментами «міліцейського допиту».

Цього вівторка, 26 червня хмельничани, що проходили повз фонтан біля «Дитячого світу» близько 14:00 були дещо здивовані, а деякі навіть налякані тим, що постало перед їхніми очима: один молодий хлопець із завязаними руками та заклеєним ротом намагався кричати під тиском насильницьких дій іншого молодика в синій сорочці.

 Одночасно з цим дійством на друкарській машинці молодою дівчиною складався протокол зі слів «слідчого»(молодика у синій сорочці). Проте реакцією «міліціонера» на крики «я не винний» було стискання пальців підозрюваного плоскогубцями, а фраза «я не вбивав» та намагання відмовитись від неправдивих показань карались подвійними порціями агресії.

На здивування перехожих та питання «Що тут відбувається?» молоді дівчатаактивістки «Вуличного Університету» - роздавали листівки та пояснювали, що таким чином хмельницьканезалежна студентська профспілка «Пряма Дія» та молодіжна ініціатива «Вуличний Університет» вирішили звернути увагу громадян на застосування насильницьких методів у правоохоронних органах.

Адже саме 26 червня – Міжнародний день ООН на підтримку жертв тортур.

«Саме в цей день 1987 року набула чинності «Конвенція проти катувань» ООН,говорить активістка Вуличного Тетяна,і Україна, ратифікувавши її, взяла на себе зобовязання гарантувати нам право не бути підданим тортурам і жорсткому поводженню з боку держави, це право гарантується ст.28 Конституції України.»

«Можливо дехто скаже, що акція була дещо брутальною, але реальність виглядає ще жахливішою. За даними європейських правозахисників, минулого року в Україні було зафіксовано 37 смертей у камерах СІЗО та відділках міліції, а 800 тис. чоловік було піддано тортурам і жорстокому поводженню з боку правоохоронців,» - каже Артемюнак, що грав роль жертви катувань.

Загалом акція тривала близько двадцяти хвилин. За словами організаторів було роздано півсотні листівок, інші листівки планують роздати під час занять Вуличного Університету.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую