ye-logo.v1.2

Погратися у «війнушки» можна з користю

Суспільство 2218

Пластовий рух «Сокіл» збирає однодумців, яким імпонує військова справа

Пластуни – це розвідники. 1 січня наступного року організація офіційно відсвяткує рік з моменту реєстрації, але неофіційно вона існує вже понад 1,5 року. Метою створення та існування руху є фізична та моральна підготовка молоді до армії. Під час занять хлопці вивчають історичне минуле краю, навчаються, як вижити в екстремальних умовах: розводять вогнища, встановлюють намети, захищають табір від нападів. Загалом, намагаються осягнути усі «штучки» справжніх розвідників. Постійних учасників руху налічується 18, проте є такі, які займаються періодично. Вік учасників від 14 до 17 років, є й трохи молодші, яким також цікаво осягнути деякі військові таємниці, тому для них програма тренувань трохи полегшена.
«У своїх заняттях ми охоплюємо 25 відсотків навчальної програми, яку вивчають розвідники в армії. Літературу шукаємо та купуємо самі, за членські внески пластунів, – розповідає голова пластового руху «Сокіл» Володимир Васьковський. – Приміщення для зборів нам надає партія «Конгрес українських націоналістів», а заняття проводимо у спортзалах та під час вишколи у лісі».
Звісно, як і в армії, у пластунів є свої звання (ранги): пластун, старший пластун, гуртковий, хорунжий, курінний тощо. Існує навіть обряд посвяти у пластуни, схожий на присягу в армії. А кожна нова посвята відрізняється від попередньої: нічні марш-кидки, стометрівка по-пластунськи по росі, газова атака табору та різні прикольні витівки старших. Після всього пластуни складають присягу на вірність та цілують стяг, стоячи на одному коліні. Після цього новоспечений пластун має дотримуватися 12 пластунських законів та виконувати 3 головні обов’язки.
 За словами голови руху, організація єднає молодь, яка вчиться не залишати товариша у біді, завжди бути напоготові та любити рідну землю. Заняття проводять у формі ігор, ідеї яких черпають зі скаутських та піонерських книг, але осучаснюють та вдосконалюють їх доповненнями. «У формі гри здобуті знання та навички швидше запам’ятовуються, аніж звичайна теорія. А вишкіл зближує людей та показує, хто на що здатен», – каже пан Володимир, до речі, колишній спецназівець.
Нещодавно пластуни здійснили свій перший стрибок з парашутом. Звісно, цьому передували довгі тренування, але усі вдало впоралися із завданням та залишилися дуже задоволеними. До того ж, тренер Володимир свого часу сам здійснив 14 стрибків, 15-й – разом зі своїми вихованцями. Тепер чекають, коли матимуть змогу стрибнути ще раз. І хоча це – задоволення не дешеве, проте батьки сприяють тому, аби діти вчилися бути справжніми чоловіками, а не вешталися вулицями без діла.
 Про «соколят» мало хто знає, тому в планах організації є похід по школах Хмельницького для залучення однодумців, яким до вподоби ідеї пластового руху. А ще Володимир Васьковський планує домовитися з військовими про співпрацю, тобто, щоб ті взяли над «соколятами» шефство та дозволили займатися на території військової частини, відпрацьовуючи різні трюки на спеціальних тренажерах.
 Як не дивно, є багато охочих долучитися до «Сокола» з сільської місцевості, тому тут замислюються над тим, щоб допомогти у створенні осередків пластового руху по всій області. Всьому свій час.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую