ye-logo.v1.2
4 Серпня, 2020

Ікона Іверської Божої Матері повернулася в храм у Коржівці

Суспільство 7033

У селі Коржівці Деражнянського району, де настоятелем у храмі служить ігумен Гавриїл (Форкош), минулого тижня було справжнє свято. Річ у тім, що до монастиря повернулася давно втрачена ікона Іверської Божої Матері, яку ще у 1892 році подарував російський імператор Олександр III.

Він привіз її зі священної гори Афон. До слова, ігумен Гавриїл свого часу сприяв відновленню Коржівецького монастиря, який заснували у 1792 році, та завдався метою віднайти й відреставрувати втрачену святиню. “У 1921 році Коржівецький монастир розгромили, й ікона була втрачена, як ми гадали, навіки. Однак два роки тому, під час поселення в монастирі перших монахів, до нас завітала жінка з Ярмолинецького району, яка привезла частину ікони Пресвятої Богородиці Іверської. Ці залишки ще з 30-х років минулого століття постійно перебували в їх сім'ї, - ділиться спогадами ігумен Гавриїл. - А минулого року жінка віднайшла та довезла ще й основну частину цього образу. В розмові з нею з'ясувалося, що ікону знайшов і забрав її батько та пристосував знахідку під швейну машинку в якості стола-підставки”.
За спаплюжену святиню Господь його покарав: рубаючи дрова, чоловік відрубав пальці на руці. Тому, почувши про відродження монастиря, донька зняла понівечені залишки ікони та привезла до Коржівецького монастиря.
“Коли всі частини ікони повернулися в монастир, ченці склали їх і на зворотному боці прочитали, що вона написана на священній горі Афон ще в 1892 році і подарована цього ж року монастирю імператором Росії Олександром III в подяку Богу за спасіння його сина Миколи”, - продовжує ігумен монастиря.
Відреставрувати залишки ікони взявся відомий хмельницький іконописець, заслужений художник України Леонід Шерстинюк. Він працював над реконструкцією ікони дев'ять місяців. “Ікона зображена на дошці кипарису. Я її ретельно склеїв, почистив від бруду, відшліфував, вирівняв поверхню, а потім наклеїв на неї полотно, - каже митець. - Після цього наніс спеціальну суміш, а на неї - рисунок з копії ікони. Зробив прорізки. Далі шар за шаром наносив фарби, сусальне золото. Готову ікону помістив у власноруч виготовлену рамку, зробив мольберт. Загалом, праця виявилася доволі кропіткою. Раніше доводилося реставрувати ікони. Але щоб повністю реконструювати - то вперше”.
Довгий час образ Іверської Богородиці перебував у Хмельницькому Свято-Покровському кафедральному соборі. “Тепер же, коли усі ремонтні роботи в нашому монастирі завершені, ми повернули святиню назад у монастир, де їй і місце”, - каже ігумен Гавриїл.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую