ye-logo.v1.2
8 Серпня, 2020

Порушення під час виборчої кампанії фіксують на інтерактивній карті

Суспільство 2724

На інтерактивній карті “Майдан-моніторинг: Вибори-2012” додано інформацію про більш ніж 600 порушень закону “Про вибори народних депутатів України” в усіх областях – з фото, відео чи офіційними документами.

Про це заявили учасники прес-конференції “40 днів до виборів: чесні змагання чи бої без правил?”, яка відбулася 18 вересня в Києві.

Карта порушень, яку створив Громадський інформаційно-методичний центр “Всесвіт” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, дає змогу кожному громадянину розмістити інформацію про порушення закону про вибори. “На карту порушень потрапляє, крім оригінальних репортажів, також інформація з різноманітних джерел – партнерських громадських організацій, ЗМІ, штабів, сайтів партій, соціальних мереж тощо. Роблять це численні волонтери з усіх регіонів України”, – зазначила PR-менеджер проекту Людмила Ямщикова.

Координатор проекту Віктор Гарбар детальніше розповів про саму карту порушень: “Усі повідомлення містять докази, їх перевіряють і коментують юристи. Найбільша кількість із них – це порушення порядку агітації (347), далі йде підкуп виборців (269) та адмінресурс (231). Трохи менше зафіксовано випадків обману (99), порушення принципу рівності (78), порушення порядку фінансування (61). Стрімко збільшується останніми днями кількість випадків перешкоджання агітації (24), примусу (19), порушень у роботі виборчкомів (12). Найбільшу кількість повідомлень про порушення за день – 37 – задокументовано 1 вересня, і стосуються вони використання дітей для політичної агітації”.

Коментуючи отримані результати, правовий експерт проекту Олександр Северин зауважив: “На цій стадії виборчого процесу ми вже маємо достатньо приводів казати про серйозні перешкоди у створенні умов для формування вільного вибору”.

Серед основних порушень він назвав такі:
- адмінресурс, тобто підтримка одних кандидатів / партій і дискримінація інших;
- пов’язаний з адмінресурсом обман, коли результати виконання владою своїх повноважень за бюджетний кошт видають за результати діяльності кандидата / партії;
- непрямий підкуп виборців, тобто безкоштовне чи пільгове надання виборцям певних благ задля спонукання голосувати за певного кандидата / партію;

За поточними результатами проекту “Майдан-моніторинг: Вибори-2012” підготовано проміжний звіт українською й англійською мовами, де проаналізовано системні порушення закону про вибори. Його офіційно надіслано у відповідальні органи влади.

Громадський інформаційно-методичний центр “Всесвіт”
Віктор Гарбар
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую