ye-logo.v1.2
27 Жовтня, 2020

Боятись говорити правду. Захисти своє право знати...

Суспільство 2187
Стартувала акція протесту проти прийняття закону про наклеп.  Фото chernivtsi.comments.ua
Стартувала акція протесту проти прийняття закону про наклеп. Фото chernivtsi.comments.ua

25 вересня стартувала акція протесту проти ухвалення закону про наклеп «Захисти своє право знати. Скажи «НІ» закону про наклеп». Цей закон стосується не лише журналістів, але й усіх громадян, і є загрозою для всього громадянського суспільства.

Огляд ЗМІ. 

25 вересня стартувала акція протесту проти прийняття закону про наклеп. Ми протестуємо проти законопроекту, який вводить покарання у вигляді позбавлення волі строком від двох до п’яти років за наклеп. Впевнені, що цей законопроект, запропонований представником Партії Регіонів Віталієм Журавським і вже підтриманий у першому читанні ПР, КПУ та Народною Партією, зруйнує свободу висловлювань у країні, оскільки змусить багатьох журналістів відмовитись від будь-якої критики на адресу влади, котра може бути згодом названа наклепом. Ми також упевнені, що враховуючи стан судової системи України, цей закон буде використовуватися вибірково проти журналістів, які публікують критичні матеріали на адресу влади. 

Вважаємо, що парламентська більшість під виглядом закону про наклеп вводить закон про цензуру, і тому вимагаємо відкликати цей законопроект.

Цей закон стосується не тільки журналістів, а й усіх громадян. Бо до наклепів можуть віднести будь-яке публічне висловлювання або коментар у ЗМІ, якщо суд вирішить, що воно може завдати шкоди честі та гідності людини. Цей закон є загрозою для всього громадянського суспільства. Пише osvita.mediasapiens.ua.  

Далі вони публікують контакти 244 депутатів, які проголосували в 1-му читанні за закон про наклеп. "Зателефонуйте їм у приймальню, напишіть e-mail, залиште повідомлення в соцмережах, запитайте, чому вони це зробили. Ви також можете зателефонувати або написати листа в центральний офіс Партії регіонів і в Адміністрацію Президента та дізнатися, навіщо регіонали голосували за законопроект, і що про нього думає Президент" - закликають вони.
Акцію підтримують інтернет-видання "Українська правда", Корреспондент.net, інформаційні агентства "Інтерфакс-Україна","УНІАН", "ЛігаБізнесІнформ", "Українські новини", газети "Комсомольськая правда в Украине", "День" сайт Сегодня.ua, телеканали ТВі та 5 канал, "Телекритика", "Левый берег", "Дзеркало тижня", "Цензор.нет", "Остров", "Главком" та інші. Станом на 13:45 вже більше тридцяти всеукраїнських і регіональних ЗМІ підтримали дану акцію.
Окрім того, вперше у своїй історії журнал Корреспондент вийде в четвер з білою обкладинкою на знак протесту проти законопроекту. Про це повідомляє pravda.com.uа.

ЗІК теж виходить із подібною обкладинкою


 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую