ye-logo.v1.2

«Оболонь» кожні вихідні влаштовуватиме сільськогосподарські ярмарки

Суспільство 5134

Вранці 7 жовтня у мікрорайоні ближнє Ракове корпорація «Оболонь» влаштувала ярмарок, де можна було купити продукти харчування.

По периметру заасфальтованого п’ятачка стоїть десяток вантажівок. Йде жвава торгівля. Продають картоплю, капусту, буряк, моркву. З яток торгують сметаною, сирами, ковбасами, медом, крупами. Приємно дивують ціни, котрі загалом нижчі від ринкових на 20-30%.

Уся представлена на ярмарку продукція вирощена на агрофірмах «Оболонь» або виготовлена партнерами корпорації.
 

«Крім основного виду виробництва, а це напої, ми також маємо сільськогосподарські підприємства у Чемеровецькому, Дунаєвецькому і Городоцькому районах Хмельниччини, - розповідає директор з аграрних питань ПАТ «Оболонь» Михайло Загородний. – Там виробляємо цілий ряд овочевої продукції. Сьогодні ми пропонуємо жителям Хмельницького продукти за здешевленими цінами. Це цибуля, картопля, морква, буряк, капуста, м'ясо, олія, мука. Також представлена продукція наших партнерів. Це «Деражнянський молокозавод», котрий свою продукцію виготовляє з нашого молока, і мука «Деражнянського млина».

За словами Михайла Загородного, подібні ярмарки проводитимуться щоосені на кожних вихідних у різних мікрорайонах Хмельницького.

«Ти чого так мало грошей взяв, - каже жінка до чоловіка. Чолов’яга на плечах несе мішок буряків. – Давай, хутко додому, бери гроші, а я поки займу чергу за цибулею».

На п’ятачку одночасно зібралося кілька сотень людей. Біля кожного намету, біля кожної вантажівки стоїть черга. Спираючись на паличку, від ятки відходить жінка похилого віку.

«Та купила ковбаси, цибулі, а більше не донесу, - каже Ганна Собченко. - У нас мікрорайон великий, а базару немає. Доводиться їздити аж у центр міста, або в магазинах купувати утридорога. Ой, забула, ще ж олії мала купити».

Вантажівка, з котрої продають цибулю, стоїть крайньою. Навколо зібралася чимала черга. Сітку цибулі жінці подають просто з машини. Вона кладе її на возика і задоволена відходить у бік. Поряд проходить молодий чоловік з дитиною на руках.


«Та давай бігом, - чоловік говорить по телефону. – Я вже на ярмарку. Бігом кажу, бо все змітають».

Юрба покупців зібралася під наметом «Деражнянського молокозаводу», котрий є партнером «Оболоні». Одні стоять заклопотані, через голови сусідів, зазираючи на продукцію. Переживають чи вистачить. Інші відходять від ятки задоволені, тримаючи у руках чималі пакети з покупками.

«Та меду хочу купити, - розповідає мешканець провулка Гайдара, Сергій Бондар. Чоловік стоїть у черзі біля намету, з котрого продають крупу. – Тут і на крупу, і на цукор ціни дешевші навіть за базарні. А що вже говорити про магазини. Скажіть, де я літр меду за 40 гривень куплю? Та вся продукція від виробника, то і якість відповідна».

Біля машини з мукою також стоїть чимала черга. Маленькі мішечки люди несуть у руках. Великі кладуть на возики.

«Та привіз 4 тонни муки, - витираючи піт з чола, каже водій вантажівки Олександр Ліповий. – «Деражнянський млин» є партнером корпорації «Оболонь». За півтори години більше 3,5 тонни розібрали. Ще хвилин 30, і треба буде додому їхати. Вчора на Ракове цілий «КамАЗ» муки розкупили. А нині він обломився, то мусів «ГАЗоном» їхати».

Капусту продають за 2 гривні. Моркву продають за 2,50, а цибулю по гривні.

«Та, звісно, що вигідно, - каже мешканка вулиці Гайдара Олена Муравель. Жінка тільки що придбала сітку цибулі. – І дешево, а головне - під боком. Вийшов, купив, і не їдеш з тлумаками через все місто. От якби таке кожної суботи було».

Поки дорослі купували продукти, малечу розважали веселі клоуни.

Близько трьох десятків діток стрибають і бешкетують під веселу мелодію. Малеча з повітряними кульками грає у різні конкурси. Напевне, найвеселішим заняттям було перетягування канату. І як не впиралося кілька хлопчаків, а дівчаткам таки мусили поступитися.

«А це наша Мариночка через вікно клоунів побачила, - розповідає мешканка будинку №54 на вулиці Пілотській Любов Рабієвська. – То й витягнула нас сюди. Поки дитина з клоунами гралася, ми з чоловіком і молока, і сиру, і м’яса, і буряка накупили. За кожну навіть найдрібнішу покупку у бонус давали квас. То вже маємо п’ять пляшок квасу. На всю родину вистачить. Ми знаємо, що цей ярмарок продукції корпорації «Оболонь». Я у школі №16 викладаю біологію. Нам з дітками влаштували екскурсію на оболонівський завод у Красилові. Я сама була просто вражена, а діти – то взагалі у захваті від побаченого».

А навколо вирувала жвава торгівля. Люди сітками несли картоплю, цибулю, буряк і моркву. Хто віз возиком, а хто ніс на плечах.

За запахом знаходжу ятку з ковбасами. Через скупчення людей навколо, намет доводиться обходити з тилу.

«Та тільки за півтори години кількасот кілограмів м’яса продали, і ковбасу вже допродуємо, - каже продавчиня, відраховуючи жінці здачу. – Якщо так піде далі, то за годину все розпродам».

До речі, ковбаса кам’янець-подільського виробника із свинини, котру вирощують на агрофірмах «Оболонь Агро».

«Я спеціально прийшов з іншого мікрорайону (живу в Ружичній), щоб тут скупитися, - каже Петро Проскурович. Чоловік купив гречки і меду. – Цей ярмарок за підтримки «Оболоні». Я Сашка з п’яти років знаю. Колись в селі Іванківцях, де він ріс, я шоферував. То Сашка Слободяна по полях возив. Добре знав його батька, він у нас головою колгоспу був. Був добрий господарник. Побудував маслопереробне підприємство, плодоконсервний завод, водорозливний цех, у якому сатанівську воду розливали. А Олександр пішов у свого батька. Такий же господарник. Якщо він буде при владі, то наведе лад. Більше тут нема кому».
Загалом, на ярмарку за кілька годин розпродали тонни капусти, буряка, картоплі, моркви і цибулі. 4 тонни муки, понад 200 кг твердих сирів, сотні баночок сметани, ряжанки і кефіру, 150 кг ковбаси і м'яса. А також тисячі пляшок «Живчику», і мінеральної води виробництва «Оболонь». Судячи з обсягів продаж, ярмарок відвідало понад три тисячі хмельничан.
 

 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую