ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Вибори: як хмельничани голосували поруч із моргом

Вибори 4355
У виборчі списки було внесено 274 людини, але проголосувало лише 183
У виборчі списки було внесено 274 людини, але проголосувало лише 183. Фото: автора

Пацієнти обласної лікарні голосували в приміщені патологоанатомічного центру.

Спеціальна виборча дільниця №681533 у день виборів, 21 квітня, працювала в приміщені патологоанатомічного центру України, який розташований на території Хмельницької обласної лікарні. Саме пацієнти цього медичного закладу могли віддати там свій голос за одного з двох кандидатів у президенти. Лікарі ж голосували на дільницях за місцем реєстрації.

Дільниця розпочала роботу вчасно — о 8:00. Цього разу у виборчі списки було внесено 274 людини. З них проголосувало лише 183. Для порівняння під час першого туру президентських перегонів, 31 березня, на дільниці участь у волевиявленні взяло 217 громадян. Частину інших пацієнтів виписали, а у деяких при собі не було паспорта.

Проте не всі охочі могли поставити позначку в бюлетені. Уточнені списки дільниця отримала в четвер об 11-й годині. Тому пацієнти, які потрапили у лікарню пізніше цього часу, могли внести себе лише через суд. Як відомо, ніхто не скористався цим правом.

   

На дільниці було не надто людно. Майже весь час там сиділи лише її члени.

Загалом виборчі день і ніч на дільниці минули дуже спокійно, без явних порушень. Попри те, що вона фактично розташована у морзі, атмосфера була затишною.

В самому приміщені патологоанатомічного центру проголосувало 20 громадян. Тому доволі комічно виглядала одна з урн, в якій самотньо лежав лише один бюлетень. 163 людини проголосувало у палатах лікарні, адже багато пацієнтів або не може пересуватися самостійно, або процес лікування не дозволяє вийти з медзакладу. Тому членам дільниці доводилося по черзі зі скринями для голосування обходити відділення.

«Доброго дня, виборча дільниця», — такими словами розпочинався їх візит у кожне з відділень лікарні. Далі медсестри кликали пацієнтів голосувати. Ті, кому дозволяв стан здоров’я, виходи у коридор. Інші ж ставили позначки на бюлетенях у лікарняних ліжках. Багато з них поставилися до процесу волевиявлення відповідально.

«Коли мене поклали у лікарню, знав, що лежатиму тут і під час виборів. Тому захотів, щоб мене внесли у список, бо проголосувати за майбутнє країни — це обов’язок кожного з нас, — ділиться пацієнт офтальмологічного відділення обласної лікарні Петро Мазур. — Я як решта українців сподіваюся, що ці президентські вибори перенесуть зміни. Особисто хочу покращення якості медичних послуг і зміцнення економіки».

«Сподіваюся, що ці президентські вибори перенесуть зміни», — пацієнт Петро Мазур (на фото з правого боку).

Виборча дільниця закрилася о 20:00. Опісля її члени підрахували невикористані бюлетені, розпломбували скриньки для голосування, порахували голоси. Після цього всі документи спакували у спеціальні конверти. До речі, бюлетені перераховували кілька разів, щоб не допустити ніякої помилки.

У результаті на виборчій дільниці перемогу здобув Володимир Зеленський. За нього свої голоси віддало 140 громадян, а за Петра Порошенка — 35. 8 бюлетенів виявилися зіпсованими. На більшості було поставлено дві позначки, а на одному хтось з виборців написав: «Попутного вітру».

Бюлетені перераховували кілька разів, щоб не допустити ніякої помилки.

До речі, під час першого туру на дільниці перемогу також здобув Володимир Зеленський. Тоді за нього проголосували 55 людей, а за чинного президента 23. Решта голосувала за інших кандидатів.

«На щастя, процес волевиявлення у нас пройшов без пригод. Щоправда, дехто з пацієнтів не мав при собі паспорта, тому й не зміг проголосувати, — розповідає голова спеціальної виборчої дільниці №681533 Оксана Шелухіна. — Також шкода людей, які не змогли проголосувати, бо потрапили у лікарню пізніше подання виборчих списків».

Станом на 00:16 дільниця повністю завершила свою роботу, а її представники підготувалися до від’їзду в окружну виборчу комісію, де лише після опівночі почали приймати протоколи з дільниць. 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую