Гаряча тема:
- Війна
У Хмельницькій міській поліклініці волонтери визначали рівень глюкози у крові відвідувачів
Учора у світі загалом та в Україні зокрема відзначали Всесвітній день боротьби із захворюванням на цукровий діабет.
З огляду на особливу актуальність цієї теми для України, Міністерство охорони здоров'я разом із Громадською радою при МОЗ України ініціювало проведення Всеукраїнського тижня профілактики діабету.
У рамках цього тижня в Хмельницькій міській поліклініці №1 за підтримки міського управління охорони здоров'я пройшла акція. Як повідомили у прес-службі Хмельницької міської ради, волонтери проводили скринінгове обстеження відвідувачів поліклініки - визначали рівень глюкози в крові, вимірювали артеріальний тиск, а лікарі, у разі необхідності, надавали необхідні консультації.
Детальніше про проблему захворювання в нашій області - у сюжеті "Поділля-центру".
Довідка:
Діабет – це порушення обміну речовин, при якому в організмі не вистачає інсуліну або порушене сприймання (чутливість) організмом свого інсуліну, а в крові підвищується вміст цукру. Діабет - це хронічна хвороба, яка поширюється світом загрозливими темпами і визнана неінфекційною пандемією.
Діабет першого типу, інсулінзалежний цукровий діабет, який найчастіше виникає у віці до 40 років і у всіх випадках потребує лікування інсуліном. Причини цього типу захворювання і методи його профілактики на сьогодні достеменно невідомі.
Діабет другого типу виникає після 40 років в результаті неефективного використання організмом інсуліну та є спричинений надмірною вагою і відсутністю фізичної активності. Цей тип хвороби мають 90% людей з діабетом у всьому світі. До недавнього часу діабет цього типу спостерігався лиши серед дорослих, проте сьогодні на нього хворіють навіть діти.
Перші ознаки діабету – це часте сечовипускання, втрата ваги, підвищена стомлюваність та надмірна спрага. Іноді ці симптоми можуть бути слабо виражені або взагалі бути відсутніми. А діабет, тим часом, наносить здоров’ю невиправну шкоду.
При пізньому або неефективному лікуванні виникають ускладнення діабету такі, як серцево-судинні захворювання, аж до інсульту та інфаркту міокарда; ураження нирок з розвитком ниркової недостатності; ураження периферичних судин і нервів, що призводить до ампутації кінцівок; ураження сітківки очей, яке може призвести до втрати зору.
Запобігти розвитку діабету 2 типу можуть здорове харчування, регулярна фізична активність та підтримка нормальної ваги тіла.
Ризик розвитку діабету 2 типу зростає прямо пропорційно збільшенню індексу маси тіла!
Кожній людині необхідно хоча б раз на рік робити аналіз крові на цукор.
Медики радять: якщо у Вас є хоча б один із перерахованих факторів ризику, контролюйте свій рівень цукру в крові, притримуйтесь вищезазначених профілактичних заходів. У разі підвищення показників рівня цукру в крові, зверніться за консультацією до свого сімейного або дільничного лікаря.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: