ye-logo.v1.2

У Хмельницькій міській поліклініці волонтери визначали рівень глюкози у крові відвідувачів

Здоров'я 2322

Учора у світі загалом та в Україні зокрема відзначали Всесвітній день боротьби із захворюванням на цукровий діабет.

З огляду на особливу актуальність цієї теми для України, Міністерство охорони здоров'я разом із Громадською радою при МОЗ України ініціювало проведення Всеукраїнського тижня профілактики діабету.
У рамках цього тижня в Хмельницькій міській поліклініці №1 за підтримки міського управління охорони здоров'я пройшла акція. Як повідомили у прес-службі Хмельницької міської ради, волонтери проводили скринінгове обстеження відвідувачів поліклініки - визначали рівень глюкози в крові, вимірювали артеріальний тиск, а лікарі, у разі необхідності, надавали необхідні консультації.
Детальніше про проблему захворювання в нашій області - у сюжеті "Поділля-центру". 

Довідка:
Діабет – це порушення обміну речовин, при якому в організмі не вистачає інсуліну або порушене сприймання (чутливість) організмом свого інсуліну, а в крові підвищується вміст цукру. Діабет - це хронічна хвороба, яка поширюється світом загрозливими темпами і визнана неінфекційною пандемією.


Діабет першого типу, інсулінзалежний цукровий діабет, який найчастіше виникає у віці до 40 років і у всіх випадках потребує лікування інсуліном. Причини цього типу захворювання і методи його профілактики на сьогодні достеменно невідомі.

Діабет другого типу виникає після 40 років в результаті неефективного використання організмом інсуліну та є спричинений надмірною вагою і відсутністю фізичної активності. Цей тип хвороби мають 90% людей з діабетом у всьому світі. До недавнього часу діабет цього типу спостерігався лиши серед дорослих, проте сьогодні на нього хворіють навіть діти.

Перші ознаки діабету – це часте сечовипускання, втрата ваги, підвищена стомлюваність та надмірна спрага. Іноді ці симптоми можуть бути слабо виражені або взагалі бути відсутніми. А діабет, тим часом, наносить здоров’ю невиправну шкоду.
При пізньому або неефективному лікуванні виникають ускладнення діабету такі, як серцево-судинні захворювання, аж до інсульту та інфаркту міокарда; ураження нирок з розвитком ниркової недостатності; ураження периферичних судин і нервів, що призводить до ампутації кінцівок; ураження сітківки очей, яке може призвести до втрати зору.

Запобігти розвитку діабету 2 типу можуть здорове харчування, регулярна фізична активність та підтримка нормальної ваги тіла.

Ризик розвитку діабету 2 типу зростає прямо пропорційно збільшенню індексу маси тіла!
Кожній людині необхідно хоча б раз на рік робити аналіз крові на цукор.
Медики радять: якщо у Вас є хоча б один із перерахованих факторів ризику, контролюйте свій рівень цукру в крові, притримуйтесь вищезазначених профілактичних заходів. У разі підвищення показників рівня цукру в крові, зверніться за консультацією до свого сімейного або дільничного лікаря.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую