ye-logo.v1.2

Як швидко зігрітися після морозу і не захворіти?

Здоров'я 4490
Фото: zr.ru

Якщо ви дуже змерзли на вулиці...

 Зайдіть в магазин чи кафе, випийте чаю з лимоном і чимось солодким і лише продовжіть шлях додому. Солодке стимулює вироблення енергії, яка допоможе зігрітися, чай подарує сили, а лимон підтримає імунітет вітаміном С. Якщо по дорозі є щось типу їдальні, зайдіть і замовте рибу. Вона багата на білок, а він служить матеріалом для будівництва антитіл - захисних клітин імунітету. Риба має відчутну перевагу над іншими білковими продуктами, адже саме риб'ячий білок легко й швидко засвоюється, що на початку захворювання дуже важливо: чим раніше в організму з'являться сили протистояти інфекції, тим більше шансів, що вона не розвинеться в хворобу. Корисно взимку їсти і салат із морською капустою. У ній міститься багато йоду, який підсилює силу противірусних антитіл.

Якщо ви відчуваєте нездужання на роботі...
Відпрошуйтеся і йдіть додому - якщо захворієте самі, то хоча б не “подаруєте” інфекцію іншим. Влаштувати ефективне самолікування, якщо у вас немає окремого кабінету, на роботі проблематично. Звісно ж, не виходьте на вулицю на порожній шлунок - ситому замерзнути важче й намагайтеся одягтися тепліше. Після того, як ви прийшли додому одразу ж зробіть гарячу ванну для ніг. Але не довше 5 хвилин, інакше можна отримати перегрів, а це додаткове навантаження на організм. Паралельно промийте ніс водою (краще всього - підсоленою: 0,5 ч. л. солі на склянку води), щоб вимити мікроби. Щоб не втрачати дорогоцінні хвилини, доки приймаєте ванну, попросіть близьких приготувати вам чай із лимоном. Вийшли з ванни - одразу в тепле ліжко. На підошви ніг - гірчичники (на 30 хвилин), зверху - вовняні шкарпетки. Випийте чаю і попросіть організувати вам інгаляцію. Для цього потрібно заповнити невелику каструлю окропом, додати в нього дрібно нарізані половину цибулини або дві головки часнику (вони містять летючі рослинні речовини - фітонциди, які вбивають або гальмують розмноження хвороботворних мікроорганізмів). Накрийтеся рушником і подихайте парою.

ЯКІ ЛІКИ ПРИЙМАТИ?
Під одним і тим же брендом - “допомагає від грипу” - існує дуже багато пігулок, які володіють різними властивостями. Найпоширеніша група - жарознижувальні ліки (до прикладу, на основі парацетамолу, ібупрофену, ацетилсаліцилової кислоти). Вони швидко, протягом 30-50 хвилин знижують підвищену температуру, полегшують загальне самопочуття, знімають головний біль. Але ці препарати не лікують і не впливають на вірус. Друга поширена група ліків, так звані “індуктори інтеферону”, навпаки, не прибирають симптомів одразу, проте стимулюють імунітет до такого рівня, що він стає здатним сам подолати хворобу, причому всього за день, максимум два. Важливо прийняти таку пігулку якнайшвидше, одразу ж після того, як ви відчули “недобре”: якщо температура вже піднялася, індуктори інтерферону вже мало чим допоможуть.

Як зігрітися в холод?
1. Дихайте рівно. Намагайся дихати повільно, але не дуже глибоко. Такий прийом заспокоює нервову систему, і вашому організму легше буде пристосуватися до холоду. А ось крокувати потрібно досить швидко. Якщо будете дотримуватися цих правил, вже через хвилину вам стане жарко. Коли розмірене дихання не допомагає, вдихайте обома ніздрями, а видихайте через одну, затискаючи другу. Поступово уповільнюйте й прискорюйте крок, дихайте в такт ходьбі. Так ви потренуєте роботу серця.
2. Використовуйте алкоголь зовнішньо. Якщо ви змерзли в дорозі, не робіть типову помилку - не приймайте алкоголь. По-перше, він швидко присипляє пильність мозку та розслабляє тіло. По-друге, якщо в цей день вам потрібно вийти на вулицю знову, ви замерзнете ще більше. До того ж в розпаленому і розслабленому стані різко підвищується шанс захворіти. Адже оманливе відчуття тепла відключає в організмі адекватну терморегуляцію. Алкоголь можна використовувати зовнішньо. Швидкими рухами розітріть тіло горілкою (спирт не підходить, оскільки ним можна обпекти шкіру), обходячи ділянки, де розташовані родимки. Почніть із рук, особливо ретельно масажуйте кінчики пальців. Саме тут знаходяться так звані точки реанімації. Потім перейдіть на потиличну поверхню шиї. Стимуляція цієї ділянки майже моментально викликає приємне відчуття тепла. Після процедури вкутайтеся в теплий шарф або накрийтеся вовняною ковдрою.
3. Подихайте шавлією. Цей варіант чудовий не лише тим, що допомагає зігрітися. Інгаляції - незамінний засіб при схильності до частих застуд. Подихайте над киплячим відваром цілющих трав - і ви знову «в строю». Така невигадлива процедура позбавить вас від нескінченних пігулок і крапель у ніс. Якщо немає спеціального інгалятора, киньте 2-3 ст. л. шавлії або ромашки в каструльку з киплячою водою, накрийтеся рушником і подихайте 5-10 хвилин цілющою парою.
4. Випийте чай із імбиром. Один із найефективніших способів зігрітися - випити чи з'їсти що-небудь гаряче. Серед рятівних страв є свої фаворити. До прикладу, чай із імбиром. Цей напій не лише надає зігріваючу дію, але й запобігає застуді.
5. Зробіть масаж у душі. Якщо ви відчуваєте, що у вас заклякли всі м'язи, не поспішайте одразу ж пити гарячі напої або що-небудь їсти. Спочатку прийміть душ. Постійте 10 хвилин під потоком води настільки гарячої, наскільки можете витерпіти. Можна зробити масаж обличчя, голови, шиї, плечей - все це сприяє більшому розслабленню. А ось ванна - варіант не зовсім вдалий.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую