ye-logo.v1.2

Як зберегти обличчя медицини області?

Здоров'я 2790
Фото: life.pravda.com.ua

Днями у конференц-залі Департаменту охорони здоров'я Хмельницької обласної держадміністрації відбулася оперативна нарада з питань функціонування системи екстреної медичної допомоги краю у ході її реформування.

У заході взяли участь начальники управлінь ДОЗ, начальники УОЗ Хмельницького та Кам'янець-Подільського МР, головні лікарі районів та станцій екстреної медичної допомоги. Про це інформує Хмельницька ОДА.
Нагадаємо, що 1 січня 2013 р. в Україні вступив в дію Закон про екстрену медичну допомогу. З  часу його впровадження пройшов місяць.

Як наголосила директор Департаменту охорони здоров'я ОДА Наталія Свестун, ще торік в УОЗ (нині ДОЗ) було створено робочу групу, яка ретельно займалась питаннями оптимізації функціонування системи екстреної медичної допомоги. Було створено концепцію розвитку служби екстреної медичної допомоги, при цьому враховувались бачення провідних фахівців управління охорони здоров'я і спеціалістів – медиків на місцях. Наразі в області створено 3 станції екстреної медичної допомоги, котрі повністю охоплюють населення краю і здатні забезпечити надання екстреної медичної допомоги згідно з прийнятими нормативами доїзду. У містах - упродовж 10 хв., у сільській місцевості – до 20 хв. Зокрема, Хмельницька станція екстреної медичної допомоги (до її складу входить 21 лікарська, 26 – фельдшерських бригад) обслуговує населення центрального регіону; Шепетівська ( 4 лікарських, 19 фельдшерських бригад) – північного регіону і Кам'янець-Подільська (12 лікарських, 14 фельдшерських бригад) – південного регіону області.
Як показав перший місяць роботи, акцентувала Наталія Свестун, мережу пунктів швидкої медичної допомоги необхідно розширити. Зокрема, є потреба створити ще 20 пунктів тимчасового базування бригад: з них 10 пунктів швидкої медичної допомоги (ПШМД) - у центральному регіоні, 7 ПШМД – на півдні області і 3 ПШМД - у північному регіоні краю. Загальна кількість бригад екстреної медичної допомоги визначається за кількістю населення. Нині в області працює 87 бригад, у 2013 р. планується функціонування 95 повноцінних бригад. Автопарк служби екстреної медичної допомоги нині налічує 141 одиницю автотранспорту, стан якої задовільний. Обласним бюджетом для забезпечення функціонування системи екстреної медичної допомоги на поточний рік передбачено понад 79, 4 млн. грн. Є достатній запас паливно-мастильних матеріалів, медикаментів (у т.ч. придбаних за рахунок державних субвенцій).
У 2013 р. серед нагальних завдань служби екстреної медичної допомоги Хмельниччини – створення потужної оперативно-диспетчерської служби, забезпеченої найсучаснішим обладнанням. Хмельницька область увійшла до п'ятірки областей, які з 1 січня 2013 р. реалізують вимоги закону «Про екстрену медичну допомогу» за швидкістю та якістю надання екстреної медичної допомоги, і є учасником Національного проекту «Вчасна допомога».
Далі перед колегами виступив в.о. головного лікаря Хмельницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Олександр Терещук. Він охарактеризував стан справ служби у районах області, справедливо відмітивши, що за 1-2 місяці неможливо побудувати роботу всієї структури екстреної медичної допомоги, але є розуміння і підтримка влади, визначення кола питань, які потребують вирішення.
«Зроблено чимало, у перспективі необхідно вивчити доцільність розташування ремонтних баз на територіях центрів, розв'язати питання з виконанням невластивих службі функцій тощо. Потрібно відпрацювати ці моменти, щоб у повному обсязі забезпечити виконання Закону «Про екстрену медичну допомогу.» - зазначив Олександр Терещук.
Про нормативно-правову базу діючого закону, низку постанов МОЗ України розповіла заступник директора ДОЗ обласної державної адміністрації Тетяна Косовська. Основним критерієм роботи служби екстреної медичної допомоги є наближення до місця виклику. Система організації медичної допомоги повинна в максимально короткі відрізки часу, як того вимагають нормативні документи, доставити хворого у найближчий стаціонар. Надходження викликів на єдину центральну диспетчерську, поділ їх на екстрені та відтерміновані, вчасний доїзд до хворого - реальне забезпечення надання якісної, оперативної медичної допомоги населенню.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую