ye-logo.v1.2

З мухи – слон

Здоров'я 3822

Алергологи б’ють на сполох – цього літа в декілька разів виросла кількість людей вкушених комахами. І ускладнення виникають не від оси чи комарів, а маленької мошки. Її укус не відчуєш та точно не забудеш на довгі тижні

«Цього літа вже декілька разів була вкушена дрібною мошкою, –розповідає хмельничанка Тетяна Сивочуб. – Останнього разу мошка вкусила в ногу. На місці укусу одразу з’явилася крапля крові. Потім місце почало опухати, як після укусу комара, а через деякий час почалося свербіння. Через години чотири – п’ять нога нижче коліна збільшилася в розмірі в декілька разів, а наступного дня я вже не могла навіть встати на ногу та мужньо протрималася до кінця робочого дня. Пізно ввечері біль був такий, що здавалося ніби шкіра лусне. Температура підскочила до 38,5 градуса, а на нозі сформувався величезний синець. Одразу зателефонувала знайомому лікарю, який терміново порадив зробити ін’єкцію тавегілу та прийняти пігулки телфасту. Наступного дня я вже була на консультації у алерголога, який призначив мені лікування. Під крапельницею я пролежала майже тиждень». З часу укусу вже минуло декілька тижнів, але Тетяна Іванівна й зараз демонструє на нозі яскраво виражений синець, який за словами спеціалістів, буде сходити ще не один день.   
Як розповідає лікар-алерголог Хмельницької поліклініки №1 Валентина Завроцька, цього літа, як ніколи, кількість пацієнтів, які приходять на прийом саме через алергічну реакцію на укус комах, виріс у декілька разів. Особливо багато випадків алергії саме на укус мошки.
Останнім часом реакція на укус мошки має такі наслідки, що пацієнтів доводиться рятувати, ставлячи крапельниці!    
«Двокрилі (комарі, мошки та ін.) наносять хворобливі укуси, що супроводжуються місцевими алергічними реакціями, і переносять збудників інфекційних захворювань. Улюблені місця мошки – біля швидких річок, де розвиваються їх личинки, – розповідає Валентина Завроцька. –  Кусають вони, переважно, в спекотні сонячні дні, в похмуру погоду і сутінки вони неактивні. Приваблює мошок світлий одяг і запах людського поту».   
За словами Валентини Степанівни,  укус мошки, зазвичай не відчувається, в кров одразу потрапляють речовини для її розрідження. Через декілька хвилин з’являється свербіння і великий червоний набряк. Саме через оту  невідчутність укус є доволі небезпечним для людини. Особливо для алергіків – адже втрачається дорогоцінний час.  
Як розповідає Валентина Завроцька, слина мошок отруйна. Набряк може спадати лише через декілька днів, а свербіння може турбувати декілька тижнів і навіть довше.
Зустрічаються, за словами спеціаліста, неадекватні реакції на укус однієї комахи: від гігантської  інфільтрації на місці укусу, що зберігається протягом 3–4 тижнів (до 2 місяців), до системних проявів у вигляді висипу, нападів задухи. Так, укуси мошок Simulium залишають хворобливі та сверблячі ранки, які повільно заживають.
Загалом, при укусі комахи, в тому числі і мошки, спеціалісти розрізняють слабку, виражену та тяжку ступень ураження, а також анафілактичний шок.
Валентина Степанівна підкреслює, що укуси комах можуть принести значну шкоду здоров’ю людини. Безпечний для однієї групи людей укус може викликати потужну алергічну реакцію у інших. Тобто, все залежить від індивідуальної реакції організму на укус.  Тому, якщо у людини є алергія на укуси комах, то з собою завжди необхідно мати прописані лікарем медичні препарати та користуватися репелентами (креми та аерозолі, які відлякують комах).  В будь-якому випадку, якщо на місці укусу з’явився набряк, почервоніння – необхідно звернутися за медичною допомогою, навіть якщо раніше подібних реакцій не було. За словами Валентини Степанівни за декілька останніх років в Україні були зафіксовані випадки, коли несвоєчасне надання кваліфікованої медичної допомоги закінчувалося смертю, як це сталося два роки тому у Донецькій області з однорічною дитиною.

Що робити при укусі мошки?
У перші хвилини протерти місце укусу нашатирним спиртом, прикласти лід, прийняти препарат від алергії, наприклад супрастін, тавегіл, дімедрол, щоб зменшити свербіння скористайтеся одним з перерахованих засобів.
Протирайте ватяним тампоном, змоченим горілкою, одеколоном, столовим оцтом або розчином питної соди (чайна ложка соди на 1 стакан води), соком лимона. 
З народних засобів рекомендується на місце укусу прикладати зім’яте свіже листя черемхи або м’яти на 5-10 хвилин.
Також можна використовувати терту молоду картоплю, кашку з товченої цибулі або часнику, сок листя петрушки. 
Для зменшення запалення і свербіння втирати мазь “Золота зірка”, і зараз у продажу є спеціальні креми після укусів.


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую