ye-logo.v1.2

Сіль лікує дихальну систему

Здоров'я 9535

Про лікувальні властивості солі люди дізналися ще в сиву давнину, коли відвідували соляні печери.

Монахи у монастирях відправляли туди хворих з проблемами бронхо-легеневої системи. У печерах сіль дробили, а соляний пил вдихали. Після такої соляної процедури більшість забувала про свою хворобу.
У Європі соляне лікування вперше започаткували в середині XIX століття – в Польщі. У шахті неподалік Кракова у 1959 році відкрили соляну лікарню. Згодом і на Закарпатті в Солотвинській шахті відкрили відділення галотерапії. Подібне лікування можна отримати на Донеччині, в Артемівській соляній шахті на глибині 288 метрів. Лікарі переконалися в ефективності оздоров­лення, профілактики та лікування хворих в умовах мікроклімату соляної шахти.
Проте не треба їхати аж у Карпати чи на Донеччину, аби поправити здоров’я бронхо-легеневої системи за допомогою соляних процедур. Методики лікува­ння соляним пилом є у Хмельни­цькому.
“Коли людина вдихає соляний пил, це сприяє відходженню застійної мокроти в легенях, яка забиває дихальні шляхи. Така терапія корисна для тих, хто має бронхо-легеневі захворювання: хронічний бронхіт, хронічний обструкти­вний бронхіт, бронхіальна астма, астматичний бронхіт, а також алергічний риніт, – розповідає лікар-пульмонолог Хмельницької міської поліклініки №4 Микола Долінський. – Звісно, такі процедури призначає лікар після повного обстеження та за відсутності проти­показань. Тривалість процедури близько 40 хвилин, їх треба проходити щоденно, а кількість сеансів 8-10”.
За його словами, у поліклініці є апарат, що дробить сіль, яка за допомогою вентилятора розпилюється у вигляді туману. Для цього застосовують звичайну кам’яну сіль, яку ми вживаємо разом з їжею. Проте процедури краще проходити в теплу пору року, адже у кімнаті досить прохолодно, а сидіти 40 хвилин при низькій температурі — який з того ефект.
І хоча сіль, здавалося б, не медикаментозний препарат, проте для застосування такої терапії має протипоказання. Це, зокрема, гіпертонічна хвороба ІІ-ІІІ ступенів, стан після інфаркту, підвищена температура тіла та загострення хронічних хвороб.
На думку науковців, у соляного лікування, яке є натуральним методом оздоровлення, зовсім не зафіксовано побічних ефектів. Тож цей метод можна використовувати для лікування вагітних та маленьких дітей. Таке лікування дозволяє зменшити медикамен­тозне навантаження, а то й зовсім відмовитися від хімічних препаратів.
Де: поліклініка №4 (вул. Молодіжна, 9), поліклініка МВС (вул. Проскурівського підпілля, 112).
Колись подібні кабінети існували в центральній районній лікарні, дитячій обласній лікарні та оздоровчому центрі “Фрея”. Наразі вони чомусь не функціонують.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую