ye-logo.v1.2

На прийом до гінеколога — разом з мамою

Здоров'я 64943
Фото: Сергій

На найрозповсюдженіші запитання дівчат-підлітків відповідає головний гінеколог підліткового віку нашої області Оксана Лусте

– Чи правда, що менструації у сучасних дівчаток розпочинаються раніше, ніж в минулі часи (в 9-11 років), і це вважається нормою?
– Навпаки, сьогодні місячні дуже запізнюються: часто, особливо у мешканок великих міст, вперше вони з’яв­ляються після 16 років, а у деяких, розпочавшись вчасно, припиняються. Одна із причин аменореї (відсутності менструацій) – нервові перевантаження. Часто проблема виникає після екзаменаційного стресу у студенток-від­мінниць. „Трійочниці”, звичайно, не можуть похвалитися заліковою книжкою, зате рідше страждають на аменорею. Інша причина хвороби – мода на худорлявість. Дівчата, бажаючи мати параметри моделей,  часто відмовляються від м’яса – джерела тваринних білків і незамінних амінокислот, які відповідають за становлення репродуктивної функції, а для появи менструацій важлива критична маса тіла: якщо вона менша за 45-46 кілограмів, місячні, найімовірніше, не розпочнуться.
– Коли вперше потрібно прийти на прийом до гінеколога?
– Візит до лікаря буде доречним ли­ше у тому випадку, якщо у дівчинки з’явились скарги. До 16 років гінеко­лог не має права оглядати дівчину без присутності батьків. А ось після пов­ноліття пацієнтки лікар має право випровадити батьків за межі кабінету. Адже часто  перед мамою дівчина соромиться розповідати про свої проблеми. Навіть матері шістнадцятирічної дівчинки лікар має право запропонувати вийти, щоб поспілкуватися з її дочкою конфіденційно. Але потім він обов’язково запросить „супровід”.
– Який метод контрацепції для підлітків оптимальний?
– Відповідь однозначна – презерватив. Запобігаючи вагітності за допомогою гормональних таблеток, молоді люди взагалі забувають про захворювання, які передаються статевим шляхом. Сьогодні особливо „модні” збудники – хламідії, уреаплазма, мікоплазма тощо – трапляються ледь не на кожному кроці. Результатом статевої легковажності стає безпліддя. Саме тому, поки дівчина (як і хлопець) не буде знати все про свого партнера, інтимні контакти без презерватива взагалі не рекомендуються.
– Чи правда, що гормональні контрацептиви може приймати лише абсолютно здорова жінка?
– Так. Однак часто таблетки з вмістом гормонів призначають при лікуванні рецидивуючих кіст яєчників, для нормалізації менструального циклу (термін прийому – до трьох місяців), в післяопераційний період. Мета – дати можливість „відпочити”  яєчникам. Але довго приймати гормональні контрацептиви не можна, особливо молодим дівчатам, тому що тривала гормонотерапія може викликати порушення в роботі яєчників, а з часом і припинення місячних.
– Наскільки безпечний прийом протизаплідного засобу «постінора»?
– Постінор (препарат для прийому „наступного ранку”) не призначений для регулярного застосування – це метод екстреної контрацепції для випадків, коли жінка забула прийняти протизаплідний засіб напередодні статевого контакту або ж після згвалтування. На жаль, в аптеках новий засіб продається без рецепта, хоча його безконтрольний прийом небезпечний: одна таблетка «постінора» містить високу дозу прогестеронів (750 міліграмів). Таку кількість гормонів з протизаплідними таблетками жінка отримує за один курс. Прийом препарату – стрес для організму, який може порушити менструальний цикл.
– У якому віці найкраще народжувати дітей?
– Ідеальний вік для пологів – від 25 до 35 років. В цей час у жінки збалансований гормональний фон, вона свідомо прагне материнства, спілкується з дитиною ще під час вагітності. Її малюк обласканий вже у внутріутробному періоді, тому й народжується особливим. А ще чудові діти народжуються у студенток: паралельно з вагітністю молоді мами активно вчаться, ставлять перед собою цілі, прагнуть їх досягти і передають свої здібності дітям. Гормональна нестабільність і проблемні вагітності частіше зустрічаються в 17-19-літньому віці, коли вироблення прогестерону  у дівчат ще не налагоджене, і після 35-вікової відмітки, після якої у жінки розпочинаються гормональні коливання.
– Яким повинен бути інтервал між народженням дітей?
– Деякі лікарі вважають, що жіночий організм готовий до наступної вагітності одразу ж  після закінчення лактації та відновлення місячних. Однак у 80 відсотків жінок, які годують груддю, менструальний цикл відновлюється в перший рік життя дитини. Але це ще не означає, що вони готові виношувати наступного малюка. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує робити перерву між вагітностями мінімум у два роки – такий інтервал необхідний жінці для відновлення сил. З іншого боку, чим менша перерва між пологами, тим легше з’являється на світ друга дитина.
– Які обстеження необхідно пройти напередодні зачаття?
– Насамперед, необхідно впевнитись у відсутності будь-яких запальних процесів – вони можуть стати причи­ною дефектів розвитку дитини або причиною викидня. До того ж, малюк при проходженні через родові шляхи може наковтатися мікробів. До зачаття передбачлива пара обов’язково повинна перевіритись на наявність токсоплазмозу, цитомегаловіруса, гепатиту В і С, герпетичних інфекцій і, якщо аналіз виявиться позитивним, пролікувати їх. Не потрібно зневажати здачею аналізів на RW (сифіліс), адже  сьогодні багато жінок народжують з цією хворобою і лікують її під час вагітності. Крім того, будь-яка пара може проконсультуватися в медико-генетичному центрі. Проводити поглиблений аналіз генів необхідно лише у тому випадку, якщо у рідних майбутніх батьків були будь-які  спадкові патології.
– Через скільки років подружнього життя доречно говорити про безпліддя?
– В Україні пара вважається безплідною після року спільного життя (як правило, за цей період 95 відсотків жінок вагітніють). В Німеччині та Англії ця цифра більша – два роки: на другому році подружнього життя дитину вдається зачати ще 15-20 відсот­кам бажаючих. Іноді уявне безпліддя провокує саме подружжя, займаючись коханням кожної ночі. В таких випадках сперматозоїди просто не встигають „дозрівати” до здатності запліднити яйцеклітину. Рецепт лікування такого виду „безпліддя” доволі простий: до інтимного процесу необхідно приступати через два дні на третій.
– Після якого віку жінки пологи вважаються пізніми?
– Сьогодні породілля вважається „літньою” в двадцять вісім років. Але останнім часом дуже часто народжують жінки після 35-и.
– Чому пізні пологи вважаються небезпечними?
– З роками жінка обростає  хворобами: гінекологічні проблеми, варикозне розширення вен, гіпертонія, захворювання нирок помітно обтяжують вагітність. Звичайно, якщо жінка здорова (сьогодні, на жаль, це рідкість), неважливо, коли вона народжує: в 25, 28 або 39 років. І ще одне: до 39 років 70 відсотків яйцеклітин, здатних до запліднення, гине. Якщо жінка вагітніє після сорока років, то це свідчить про дуже хороше здоров’я.

 

Коментарі:

МРТ КТ Хмельницький 18.05.2017 22:13

https://xn----ttbeqkc.xn--j1amh/likari/ginekolog гінеколог Ультрадіагностика 0671200165 або 654065

МРТ КТ Хмельницький 25.10.2016 13:42

Консультація і лікування гінеколог м. Хмельницький http://мрт-кт.укр/likari/ginekolog http://мрт-кт.укр/ru/vrachi/ginekolog 067-120-01-65 0382-65-40-65

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую