ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому почали підписувати декларації з лікарями

Здоров'я 4144
У медзакладах, підключених до eHealth, висить спеціальна наліпка: Тут можна обрати свого лікаря
У медзакладах, підключених до eHealth, висить спеціальна наліпка: Тут можна обрати свого лікаря . Фото: gordonua.com

Ажіотажу немає, але певні проблеми виникають.

Із 2 квітня розпочалася національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї». Вже другий день хмельничани мають змогу підписати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. Та чи підписують і, які проблеми виникають?

«Ажіотажу не спостерігаємо, - каже начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач. - Але є певні проблеми. Є амбулаторії, де не вистачає принтерів, а декларації потрібно роздруковувати для пацієнтів. Вчора, до прикладу, «підвисала» система «eHealth», в якій реєструють декларації. І так тривало десь до обіду. Тому, те, що поки немає ажіотажу, це навіть добре для нас. Є лікарі, з якими вже по 10-20 пацієнтів підписали декларації. Якщо всі масово підуть у центри первинної медико-санітарної допомоги, то, відверто скажу, ми цього не потягнемо. Тому відсутність ажіотажу – це добре. Хвилюватися не слід, всі встигнуть».

Нагадаємо, декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватися саме у цього лікаря. Підписуючи декларацію з конкретним лікарем, людина повідомляє державу, що плата за її медичне обслуговування має надходити саме у цей медичний заклад. Декларація не є юридичним документом і не підписується раз і на все життя. Детальніше читайте у матеріалі сайту «Є»: «Декларація з лікарем - що варто знати перед підписанням».

Ілюстрація з сайту Міністерства охорони здоров'я України - moz.gov.ua

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Робота для вас

  Так  Ні, дякую