ye-logo.v1.2

Плануєте вагітність — відвідайте гастроентеролога і стоматолога

Здоров'я 4908
За період вагітності у стоматолога потрібно побувати, щонайменше, тричі.. Фото: з архіву редакції.

Сьогодні ми розповімо, як майбутній мамі зберегти зуби здоровими та для чого їй потрібні молочні продукти

Часто майбутні мами скаржаться, що під час вагітності активно псуються зуби. Існує навіть думка, що вимивання кальцію з організму під час вагітності — звичайний процес. Насправді ж все дуже індивідуально, і карієс — не обов'язковий атрибут “цікавого стану”. Але  – за умови, якщо дотримуватися  порад лікаря.  
Ідеальний варіант — відвідати стоматолога ще до того, як на тесті проявляться дві смужки. Потрібно пролікувати усі хворі  зуби, вирішити проблеми з яснами. І постійно приходити до стоматолога на профілактичні огляди. Тоді під час вагітності проблем із зубами не матимете. Адже невилікуваний карієс під час вагітності розвивається дуже швидко і може навіть за лічені дні зруйнувати зуб.  
Тому тільки-но почули радісну звістку — йдіть до стоматолога. Навіть якщо проблем нібито не маєте. Лікар оцінить стан ротової порожнини й намітить вашу подальшу “співпрацю”. Хоча б двічі за час вагітності потрібно знімати зубні відкладення. Корисно полоскати  рот настоянками трав.  Корисні шавлія, ромашка, звіробій, кора дуба.  Замість них можна  брати спеціальні концентровані розчини, які розводяться дистильованою водою. І трав'яні настої, і концентровані розчини використовуються після прийому їжі та під час чищення зубів. Детальніші рекомендації дасть лікар.  
До вибору зубної пасти теж варто підійти серйозно. Купувати краще рекомендовану вагітним, яка запобігає захворюванням ясен  та містить кальцій.
Під час лікування зубів вагітні часто остерігаються використовувати знеболення. Власне, щодо цього немає однозначної думки медиків. Звісно, сьогодні створене нове покоління знеболюючих препаратів, котрі мають найменший вплив на організм жінки і майже не шкідливі для майбутньої дитини. І стоматолог обере найоптимальніший препарат. Насправді ж знеболення потрібне не завжди. Адже часто таким чином ми лікуємо не біль, а страх перед стоматологічними процедурами. Тому важливо налаштуватися на позитив, побороти свій страх і головне — знайти порозуміння з лікарем.

Якщо організм
чогось не хоче –
не силуйте його
Дуже часто можна почути, що молоко, кефір, сметана просто необхідні під час вагітності. І навіть якщо до вагітності жінка зовсім не їла таких продуктів, то, завагітнівши, вона, замруживши очі та затиснувши носа,  запихає в себе все молочне. «Це корисно і дитині, і вагітній», – переконуємо себе. Насправді ж, кажуть медики, якщо організм не хоче якогось продукту, то це не просто від розбещеності, бо людина щось любить і чогось не любить. Це означає, що в організмі відсутні ферменти, які беруть участь у травленні саме цього продукту. Про це у мозок надходить сигнал. І людина навіть візуально не сприймає чогось.  Тому важливо ще перед вагітністю пройти обстеження у спеціалістів різного профілю, у тому числі гастроентеролога.  Особливо якщо вагітна страждає на гастрит чи виразку шлунка. І не потрібно робити трагедії з того, що молока ви не любите. Його можна замінити, бо ті амінокислоти та мікроелементи, які входять до його складу,  можна приймати окремо. І завдання лікаря, який спостерігає за вагітною, призначити потрібні вітаміни чи комплекси мікроелементів, щоб усі ті складові, які потрібні організму вагітної та майбутньої дитини, вона отримала.
А молочні продукти справді корисні, і не лише вагітним. Бо це – дуже збалансований продукт. Молочні продукти містять амінокислоти, які надходять лише з їжею тваринного походження. Таких незамінних амінокислот є двадцять. Саме з них потім утворюються білки, необхідні для росту та розвитку дитини.   Крім того, молоко містить збалансований склад  і білків, і жирів, і вуглеводів. І мова не йде тільки про молоко. Насамперед, корисні домашній сир, кефір, ряжанка. Якщо вагітна харчується такими продуктами, вона отримує необхідні для розвитку дитини речовини. Тому вагітним і рекомендують вживати молочні продукти.

Консультанти – лікарі Хмельницького міського
перинатального центру: стоматолог Микола РОПОТАН
та гінеколог-ендокринолог Дмитро КУШНІРЕНКО.


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую