ye-logo.v1.2

МОЗ просить у міжнародної спільноти сироватку від ботулізму

Здоров'я 3144
З початку 2018 року в Україні було зафіксовано 39 випадків захворювання на ботулізм
З початку 2018 року в Україні було зафіксовано 39 випадків захворювання на ботулізм. Фото: galinfo.com.ua

Таке рішення було прийнято у зв’язку з очікуванням сезонного спалаху захворювання.

В Україні досі немає сироватки проти ботулізму, від якого минулого року померли більше десятка українців.

На Хмельниччині цього року на цю небезпечну недугу захворіло вже двоє осіб. Наразі, медикам в Ізяславі вдалося врятувати 60-річну жінку, яка з’їла консервовані помідори, заражені ботулотоксином. А взимку на ботулізм захворів хмельничанин, який з’їв рибу, виловлену у Південному Бузі.

«Одним із найдієвіших методів лікування ботулізму є введення сироватки. Зараз офіційно її в Україні немає. Єдиний вихід - купувати за кордоном. Зазвичай, пошуки сироватки падають на плечі родичів пацієнта, який захворів на ботулізм. Досить часто українці витрачають на це велику суми коштів. Знаю, що три дози сироватки, коштують близько 15 тисяч гривень. Для багатьох українців це велика сума коштів, яку зібрати не всім під силу. Тому цією сироваткою потрібно забезпечити на загальнодержавному рівні усі регіони країни», - каже Ярослав Главацький, заступник директора державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

Надія на те, що в Україні таки з’явиться протиботулічна сироватка, з’явилася після того, як на сайті МОЗ була оприлюднена новина проте, що МОЗ звернулося до міжнародної спільноти з проханням надати Україні протиботулінічну сироватку. Таке рішення було прийнято у зв’язку з очікуванням сезонного спалаху захворювання на ботулізм.

«Цього року Україна вперше на національному рівні закупить сироватки, серед яких сироватка проти ботулізму. До 2018 року закупівля сироваток здійснювалася за кошти обласного або місцевого бюджетів, проте через відсутність реєстрації з 2014 року в Україні сироватка відсутня. Гуманітарні вантажі до цього часу були єдиним шляхом забезпечити громадян України специфічними сироватками в разі необхідності. Так, наприкінці жовтня минулого року на прохання МОЗ Міжнародний Комітет Червоного Хреста в Україні доставив 150 доз протиботулінічного імуноглобуліну, який розподілено між регіонами».

Наразі статистичні дані шокують: з початку 2018 року в Україні було зафіксовано 39 випадків захворювання на ботулізм. 4 людей померло.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую