ye-logo.v1.2
21 Травня, 2019

За вихідні дев’ятеро хмельничан постраждали від укусів собак

Надія СВІНЦІЦЬКА Здоров'я 2110
Однією з частих причин звернення до травмпункту є укуси домашніх або бродячих собак
Однією з частих причин звернення до травмпункту є укуси домашніх або бродячих собак. Фото: з архіву

Медики кажуть, що пацієнти з укусами тварин - не рідкість.

Позаду чотири вихідні. Хтось відпочивав, а хтось… травмувався. 265 хмельничан звернулися за медичною допомогою до Хмельницького міського травматологічного центру. За словами завідувача установи Руслана Колеснікова, переважна більшість пацієнтів зверталися з ранами та переломами.

«За чотири дні 61 пацієнту був накладений гіпс, 88 хмельничан мали рани різної складності. Окрім цього, до нас звернулося дев’ятеро хмельничан, яких покусали собаки. Наразі спостерігаємо за тваринами, щоб дізнатися, чи хворіють вони на сказ і чи є потенційна небезпека для пацієнтів», - каже Руслан В’ячеславович.

Медик запевняє, що пацієнти з укусами тварин у травмпункті не рідкість. Здебільшого до них звертаються хмельничани, рани яких потребують накладання швів. Однак, за словами Руслана Колеснікова, навіть маленьким укусом нехтувати не варто, особливо  якщо це укус бездомної тварини.

Що робити, якщо вкусив собака на вулиці:
Якщо вкусив собака на вулиці, найімовірніше він бездомний (за винятком тих випадків, коли поруч є її господар), і в такому випадку, існує можливість того, що він інфікований вірусом сказу.

У зв’язку з цим, такий укус вимагає обов’язкового звернення до травмпункту, а також до ветеринарної служби, адже якщо собаку не впіймати, він може покусати ще когось. Саме тому, як би дивно це не звучало, необхідно запам'ятати прикмети собаки, який вас вкусив.

Якщо вкусив домашній пес - що робити:
Якщо ж покусав вас домашній собака, розпитайте його власника про те, чи щеплена собака від сказу, якою вакциною і як давно (різні вакцини діють різний час).

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео