ye-logo.v1.2

Анальгетики – пігулки разового використання,

Здоров'я 5292

Якщо йдеться про їх самостійне застосування

Анальгетик (знеболювальний препарат) потрібен, щоб не терпіти біль, доки ви доберетеся до лікувального закладу. Якщо ж ви приймаєте анальгетик більше трьох днів поспіль, він може негативно вплинути на шлунково-кишкову чи серцево-судинну системи. Більшість анальгетиків підвищують артеріальний тиск. Про те, як правильно приймати знеболювальні засоби, ми попросили розповісти представника Державного фармакологічного центру, лікаря-кардіолога Хмельницької поліклініки № 1 Антона ОГОЛЯ.
– У нас найпоширенішим знеболювальним засобом вважається анальгін. Але у багатьох країнах він заборонений.
– Доведено, що анальгін спричиняє зміни у складі крові, небезпечний для нирок, може викликати важкі імунні наслідки. Тому у багатьох країнах його продаж заборонений чи частково обмежений.
Хороше співвідношення «ціна-якість» має ібупрофен. Він мінімально підвищує тиск і не має значного негативного впливу на шлунково-кишковий тракт. Знеболювальна дія парацетамолу значно слабша, а от побічні дії з боку печінки трапляються нерідко. І пам’ятайте, що парацетамол не можна поєднувати з алкоголем, знімати головний біль після надмірного вживання спиртного. Аспірин теж не має сильної знеболювальної дії. А негативна дія на шлунково-кишковий тракт доведена. Так само не варто застосовувати аспірин при застуді, особливо при підозрі на грип. Бо він підвищує кровоточивість, і якщо грип ускладниться запаленням легенів, є ризик виникнення крововиливу у легені. Тому у багатьох країнах світу аспірин застосовується лише для профілактики серцево-судинних захворювань. Але для цього препарат має призначити лікар.
– А яка дія цитрамону?
– Досі ніхто не довів, що кофеїн (який входить до складу цитрамону) потенціює знеболювальну дію ацетилсаліцилової кислоти. Але певний головний біль цей препарат знімає. Для інших – це, швидше, психологічний вплив.
– Який препарат допоможе при болю у м’язах та суглобах?
– Виправданим є використання диклофенаку. Але краще не брати таблетки, які у своєму складі мають диклофенак і парацетамол. Таблетки і уколи диклофенаку не можна застосовувати більше трьох разів, особливо якщо маєте шлунково-кишкові чи серцево-судинні захворювання. Непоганий ефект дають гелі диклофенаку (він входить до складу багатьох гелів з різною назвою). На відміну від таблеток чи ін’єкцій, гель діє місцево, що значно зменшує ризик виникнення побічних ефектів.
– Що робити при серцевому болю?
– Викликати «швидку». Особливо якщо це гострий біль. Негайно викликайте лікаря і при таких симптомах: раптове відчуття важкості у грудях, особливо якщо воно супроводжується холодною пітливістю, утрудненням дихання. Нітрогліцерин, яким рятуються хворі, має призначати лікар. А розповсюджений валідол та інші розрекламовані препарати вже давно не вважаються кардіологічними, а мають лише легку заспокійливу дію.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую