ye-logo.v1.2
17 Жовтня, 2019

Чому потрібно підписати декларацію з лікарем до кінця року?

Надія СВІНЦІЦЬКА Здоров'я 3913
За дев'ять місяців поточного року 180 тисяч хмельничан підписали декларації з лікарями
За дев'ять місяців поточного року 180 тисяч хмельничан підписали декларації з лікарями. Фото: з архіву

На запитання, які пов’язані з наданням медичних послуг та підписанням декларацій, відповів головний медик міста Борис Ткач.

З квітня в Україні стартувала національна кампанія «Обери собі лікаря й підпиши з ним декларацію». За дев’ять місяців 180 тисяч хмельничан скористалися цією послугою та уклали договори з сімейними лікарями.

Що чекає на тих, хто не підписав декларацію з лікарем та чого чекати далі від медичної реформи, сайт «Є» запитав у начальника управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Бориса Ткача.

- Чи правда, що з 1 січня 2019 року підписання декларацій з сімейним лікарем буде платним?

- Ні, це не правда. Укласти угоду з лікарем можна будь-коли, навіть через два чи п’ять років. Цей термін є безстроковим. Однак для тих, хто це зробив цього року є перевага. По-перше, у Хмельницькому 21 сімейний лікар вже набрав потрібну кількість пацієнтів. Ті, хто першими укладали декларації, мали змогу обрати найкваліфікованіших лікарів. По-друге, з липня 2019 року в рамках медичної реформи запускається проект «Безкоштовна діагностика». Завдяки програмі, усі пацієнти, які підписали декларації з сімейними лікарями та отримують від них направлення на проходження ренгену, МРТ, ендоскопії чи інших розгорнутих аналізів, отримують ці послуги безкоштовно. Ті, хто не матиме угоди з лікарем, за ці послуги сплачуватиме вірогідно самостійно.

- Чи зміниться особливість фінансування медзакладів наступного року?

- З 2019 року при формуванні державного бюджету не буде передбачена медична субвенція для центрів первинної медико-санітарної допомоги. Центри ПМСД будуть співпрацювати лише з Національною службою здоров’я України.
Зараз ті пацієнти, які не уклали декларацію з сімейним лікарем, можуть отримати первинну медичну допомогу від свого дільничного лікаря. В свою чергу, лікар отримує 240 гривень за пацієнта, який не підписав декларацію, замість 370 гривень. Ці 240 гривень зараз передбачені медичною субвенцією у державному бюджеті 2018 року. Проте, вже у 2019 році всі центри первинної медико-санітарної допомоги отримуватимуть фінансування від Національної служби здоров’я, а медсубвенції у держбюджеті більше не буде.

Тому для того, щоб отримувати якісну медичну допомогу від сімейного лікаря у 2019 році необхідно укласти з ним договір до кінця цього року. Тоді сімейний лікар і центр ПМСД, у якому він працює, отримають фінансування від Національної служби здоров’я.

- Чого ще у рамках медичної реформи чекати хмельничанам наступного року?

- З Нового року починає помалу, а з квітня остаточно, працювати програма «Електронний рецепт». Це цифровий аналог рецептів на паперових бланках. У ньому буде вказано, хто виписав рецепт та яку активну речовину призначено пацієнтові. Такий рецепт підписуватиметься електронним підписом. Цей документ одразу потраплятиме в систему, де його можуть побачити провізори. Пацієнт отримуватиме СМС-повідомлення з номером рецепту, який треба назвати в аптеці. Доступ до електронної системи рецептів буде обмежений. На разі діє державна програма «Доступні ліки» і вони виписуються по рецептурним бланкам. Саме з весни наступного року процедуру буде спрощено.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую