ye-logo.v1.2
17 Вересня, 2019

Отруєння чи інфекція: лікарі розповіли про причину хвороби дітей у дитсадку Нетішина

Ірина ОЛІЙНИК Здоров'я 1475
Лікарі отримали результати лабораторних досліджень, і діагноз
Лікарі отримали результати лабораторних досліджень, і діагноз "харчова токсикоінфекція" не підтвердився. Фото: ілюстрація unn.com.ua

Були підозри на харчову токсикоінфекцію.

Про спалах хвороби в дітей з однієї групи дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу №5 «Теремок», міста Нетішин у п’ятницю повідомили в Держпродспоживслужбі області. Вісьмом дітям стало зле в четвер: з’явилися біль в животі, здуття, блювота, невисока температура. На ранок у декого був ацетономічний синдром. Втім, обійшлося без госпіталізації. Попередній діагноз спеціалістів - «харчова токсикоінфекція».

Сьогодні, 28 січня, лікарі отримали результати лабораторних досліджень, і цей діагноз не підтвердився.

«25 січня працівники Нетішинського міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України» виїхали у дошкільний навчальний заклад, де були взяті 24 проби харчових продуктів, страви з меню, що подавалися для дітей 24 січня та сніданку 25 січня, сирі продукти з яких готувалися страви, а також овочі, фрукти, молочні продукти. Було взято 6 проб питної води на мікробіологічні і вірусологічні дослідження, 60 змивів, з яких 40 – на патогенну та умовно патогенну флору, а 20 – на вірусологічні дослідження. Було обстежено 22 контактні особи на кишкову групу та патогенний стафілокок, 21 особу – на вірусологічні дослідження, серед яких і діти», - повідомляють у відділі з організаційних питань апарату виконавчого комітету Нетішинської міської ради.

Дослідження показали, що питна вода відхилень немає і відповідає санітарним нормам. За результатами вірусологічних досліджень, ротавірус у хворих, контактних осіб, у питній воді та об’єктах довкілля також не виділений.

«За результатами бактеріологічних досліджень, аналізів, взятих у дітей, діагноз харчова токсикоінфекція виключена. Також не підтверджено діагноз ротавірусна інфекція. Враховуючи це та клінічні прояви хвороби, які були у дітей, встановлено діагноз – ентеровірусна інфекція. Наразі стан дітей задовільний. Малеча може відвідувати дошкільний навчальний заклад. Також зазначимо, що специфічного лікування від ентеровірусів немає. При лікуванні достатньо симптоматичної терапії. Не існує і вакцинації від цього виду вірусу. Ентеровірусна інфекція у дітей зазвичай протікає легко і не залишає серйозних наслідків», - розповіла про причину хвороби дільничний педіатр КНП НМР «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Нетішин» Ірина Халманова.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую