ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Сезон відкрито: у Хмельницькому почали продавати перші весняні гриби

Здоров'я 8966
Перші весняні гриби, які збирають цінителі тихого полювання, з
Перші весняні гриби, які збирають цінителі тихого полювання, з'явилися на ринках Хмельницького. Фото: з архіву

Види грибів, які можна збирати на весні, дуже нечисленні.

На ринках обласного центру почали продавати перші весняні гриби – зморшки. За словами лікаря з гігієни харчування Хмельницького міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Валентини Щавінської, ці гриби вважаються умовно-їстівними, а за смаковими даними відносяться до грибів третьої категорії, хоча в Європі їх вважають делікатесними грибами.

«У зморшках міститься отруйна гельвелова кислота, яка під час варіння переходить у відвар. Саме тому перед вживання ці гриби варто декілька разів відварювати, а відвар злити. Якщо ж зморшки сушити, то потрібно знати, що їсти їх потрібно не раніше ніж через три місяці», - каже Валентина Валеріївна.

Виявляється, що види грибів, які можна збирати на весні, дуже нечисленні, і саме тому потрібно знати, які дари лісу можна використовувати в харчових цілях, а які різновиди здатні викликати сильні отруєння.

«Новачки інколи можуть не помітити та взяти замість зморшка їстівного строчка звичайного, який є отруйним. Тож грибникам раджу дивитися на забарвлення гриба – у строчка воно шоколадно-коричневе, а у зморшка – насичено каштанового кольору», - каже медик.

У деяких країнах зморшки називають «королем» грибів.

Довідка:

Зморшки їстівні – невеличкі гриби з шапками 3-6 сантиметрів заввишки. Вони поширені по всій Україні, ростуть на узліссях та садах. Найчастіше трапляються під тополями, осиками і вільхою. Пік збору – квітень-травень. В народі їх ще називають ковпачок, сушеребок, коцюрупок.

У деяких країнах цей гриб називають «королем». Ціна кілограма свіжих грибів у них сягає майже 3000 гривень, а сушені коштують більш як 17 тисяч. Ці гриби ще називають грибними первоцвітами, адже з'являються найпершими.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую