ye-logo.v1.2

У Хмельницькому планують штрафувати лікарів за грубість з пацієнтами

Здоров'я 8987
Лікарів про нові колективні трудові угоди попередили ще два місяці тому
Лікарів про нові колективні трудові угоди попередили ще два місяці тому. Фото: ілюстративне shutterstock.com

Штрафні санкції будуть запроваджені з 1 липня.

Попри підвищення заробітної плати для сімейних лікарів, керівництво хмельницьких міських центрів первинної медико-санітарної допомоги досі фіксує випадки грубого поводження деяких медиків з пацієнтами. Щоб розв’язати цю проблему, вирішили проводити з ними не лише профілактичні бесіди, а й штрафувати. Про це днями повідомила керівниця центру ПМСД №2 Людмила Головко під час засідання колегії міського управління охорони здоров’я.

За словами Людмили Головко, штрафні санкції будуть запроваджені з 1 липня. Вони прописані у нових колективних трудових угодах із сімейними лікарями. Зокрема, вони передбачатимуть зняття премій за грубу поведінку з пацієнтами. Таке рішення було прийняте, щоб покращити якість надання медичних послуг у місцевих закладах охорони здоров’я.

«У сімейних лікарів зросла зарплатня, та не у всіх змінилася поведінка та ставлення до роботи. Змінювати психологію персоналу дуже важко. Наразі ми приводимо лише профілактичні бесіди, видаємо інструкції спілкування з пацієнтами. Але цього недостатньо, — ділиться Людмила Головко. — У нових колективних договорах ми прописали, що оплата праці буде залежить від якості роботи лікаря. Весь персонал про це попереджений ще два місяці тому».

Також вона зазначила, що в амбулаторіях центру ПМСД №2 працює 114 лікарів. З них — 66 загальної практики сімейної медицини. Якщо у 2017-у до медичної реформи їх зарплатня становила 5 тисяч 700 гривень, то минулого року — понад 8 тисяч 700 гривень. Натомість в амбулаторіях Хмельницького міського центру первинної медико-санітарної допомоги №1 середня зарплатня зросла з 5 тисяч 400 гривень до 9 тисяч 100 гривень. Там працює 90 лікарів, з яких 64 — загальної практики.

«Ми не плануємо розширювати штат лікарів сімейної медицини, адже майже 30% нинішніх лікарів не мають нормативу укладених декларацій. Натомість у нас проходить навчання два інтерни, яких ми направимо у поліклініку №2, які обслуговуватимуть дітей, адже там не вистачає педіатрів», — розповіла Людмила Головко.

Читайте також: Технології штучного запліднення у Хмельницькому є, а спеціалістів — бракує

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую