ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

На Хмельниччині з’явилася сироватка проти дифтерії

Здоров'я 2628
Сироватка знаходиться у Хмельницькій інфекційній лікарні
Сироватка знаходиться у Хмельницькій інфекційній лікарні. Фото: скрін з відео UA: Поділля

Дифтерійний антитоксин використовується для лікування та вводиться при підозрі захворювання людини на дифтерію.

Вісім флаконів сироватки проти дифтерії завезли на Хмельниччину. Про це повідомила головний лікар Хмельницької міської інфекційної лікарні Оксана Піддубна. За її словами, сироватку, як гуманітарну допомогу, надала Всесвітня організація охорони здоров’я.

«Чи цього нам достатньо? Не знаю. З однієї сторони добре, що антитоксин є, адже нещодавно у нас була пацієнтка з діагнозом дифтерія і її лікувати не було чим. Однак, в залежності від стану хворого, усі ці флакони можуть бути використані і для лікування одного пацієнта. Сподіваюся, що поставка сироватки ще буде аби мали її про запас. Термін дії цієї закінчується у листопаді 2020 року», - каже Оксана Піддубна.

Нагадаємо, місяць тому в Хмельницькому був зафіксований і лабораторно підтверджений перший випадок захворювання на дифтерію. Захворіла 21-річна хмельничанка. Наразі її виписали додому.

Довідка:

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі, яке характеризується місцевим фібринозним запаленням (переважно слизових оболонок ротоглотки) та явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової систем.

Захворювання на дифтерію може мати наступні прояви: біль у горлі, підвищена температура, лихоманка, набряк слизової оболонки ротоглотки, наліт на мигдалинах сірого кольору, сиплість голосу, набряк шиї, збільшення шийних, підщелепних лімфатичних вузлів.

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація дітей, згідно з календарем профілактичних щеплень, і ревакцинація дорослих (кожні 10 років).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую