ye-logo.v1.2
6 Серпня, 2020

Безкоштовна магнітно-резонансна томографія знову доступна для хмельничан

Здоров'я 3447
Міському бюджету відшкодування послуги коштуватиме три мільйони гривень на рік
Міському бюджету відшкодування послуги коштуватиме три мільйони гривень на рік. Фото: medprof.km.ua

Містянам, які стояли у черзі на обстеження, потрібно поновити направлення.

У серпні Хмельницька міська рада прийняла рішення про відшкодування з міського бюджету вартості обстеження мешканців обласного центру методом магнітно-резонансної томографії. Оскільки томограф, в міській лікарні вже вичерпав свій ресурс - обстеження містяни проходитимуть в приватному закладі. Послуга і надалі залишиться безкоштовною, а міський бюджет відшкодовуватиме його вартість підприємцю.

Хто надаватиме послугу - визначало управління охорони здоров'я міста. Зібравши пропозиції від підприємців, комісія обрала ту, яка відповідає вимогам. З першого жовтня послуга вже доступна для містян.

«Ми отримали три пропозиції від підприємців. Одну відхилили через нижчу потужність апарату. Тож між собою конкурували дві інші пропозиції. Товариство з обмеженою відповідальністю «Поллар», яке розташоване на території міської лікарні, запропонувало нижчі ціни та безкоштовне обстеження дітей. Це виявилось суттєвою перевагою і з ним уклали угоду. І вже з першого жовтня розпочали роботу з обслуговування стаціонарних та амбулаторних хворих за направленнями від спеціалістів поліклінік та стаціонарів», - пояснює Борис Ткач, начальник управління охорони здоров'я міста.

Додає, що направлення на МРТ має бути обґрунтоване, а не зао бажанням. Сімейні лікарі не мають права направляти на таке обстеження. Це функція вузьких спеціалістів. В першу чергу це стосується неврологів, а також кардіологів, пульмонологів, гастроентерологів. Або, скажімо хірургів чи травматологів, якщо потрібно перевірити суглоб. Практично всі вузькі спеціалісти можуть виписати направлення відповідно до показів. Тим пацієнтам, які стояли у черзі з виписаними направленнями, зараз потрібно їх поновити.

«Наш апарат не працював пів року. Тож дехто має направлення, які були виписані ще минулого року. Наразі для декого таке обстеження вже неактуальне, бо, наприклад, хтось зробив його за власний кошт. Через це направлення треба буде поновити», - пояснює Борис Ткач.

Економісти управління охорони здоров'я, на основі попереднього року, розрахували можливу кількість направлень за рік. Визначили, що міському бюджету відшкодування послуги орієнтовно вартуватиме три мільйони гривень у рік. Сума змінюватиметься відповідно до кількості хворих, які потребуватимуть обстеження. 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую