ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

На Хмельниччині виявили дифтерію у 46-річного чоловіка

Здоров'я 12957
Перебіг хвороби чоловіка пройшов без ускладнення
Перебіг хвороби чоловіка пройшов без ускладнення. Фото: ілюстративне maximum.fm

Це вже другий випадок недуги, зареєстрований в області цього року.

Про підтвердження діагнозу дифтерія у 46-річного мешканця Чемеровецького району повідомляє Державна установа «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України».

«На момент проявів перших симптомів чоловік перебував у селищі Гусятин Тернопільської області. Там звернувся до місцевої лікарні, де його і госпіталізували. Коли у хворого запідозрили дифтерію, чоловіка перевели до Хмельницької інфекційної лікарні. Тут, провівши додаткове обстеження, хворому підтвердили поставлений діагноз - дифтерія. Стан хворого був середньої важкості. Наразі він вже пролікований і виписаний», - повідомила завідувачка відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Федак.

Заступник головного лікаря Хмельницької інфекційної лікарні Нінель Марцонь повідомила, що хворий був щеплений від дифтерії у 2017 році.

«Саме тому, перебіг хвороби пройшов без ускладнення. Антитоксину йому не вводили», - розповіла заступник головного лікаря інфекційної лікарні Нінель Марцонь.

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, щеплення від дифтерії рекомендовано Календарем профілактичних щеплень не лише дітям, а й дорослим кожних 10 років після 16-річного віку.

«На Хмельниччині рівень вакцинованих дорослих від дифтерії та правця досить низький і становить 49 відсотків. Щодо дітей, то рівень їх вакцинації до року становить 67 відсотків, у 18 місяців – понад 73 відсотки, 6 років – 66 відсотків, 16 років – 75 відсотків», - каже головний епідеміолог Хмельницької області Олександр Мирний.

Медик зазначає, що вакцин проти дифтерії та правця у нашому регіоні є з надлишком. Все, що необхідно, це прийти до свого сімейного лікаря і дізнатися, чи потрібно вакцинуватися.

Нагадаємо, влітку у Хмельницькому був зафіксовано і лабораторно підтверджено перший випадок захворювання на дифтерію.

За даними Державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», востаннє спалах дифтерії на Хмельниччині був зареєстрований у 1993 році. Тоді на цю недугу захворіло 138 осіб.

«Після зростання рівня щеплень захворюваність почала знижуватися. Однак час від часу поодинокі випадки дифтерії все ж фіксувалися. Востаннє у нашій області цей діагноз ставили двом жителям Полонського району в 2010 році. З того часу і включно до 2018 року дифтерії в області не було», - розповіла Тетяна Федак.

Довідка: 

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів. Збудник дифтерії передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту, якими користувався хворий. Симптомами хвороби є: біль у горлі, наліт на мигдалинах сірого кольору, осиплість голосу, ускладнене дихання та ковтання, висока температура, набряк слизової оболонки носоглотки, збільшення лімфатичних вузлів.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую