Гаряча тема:
- Війна
На Хмельниччині виявили дифтерію у 46-річного чоловіка
Це вже другий випадок недуги, зареєстрований в області цього року.
Про підтвердження діагнозу дифтерія у 46-річного мешканця Чемеровецького району повідомляє Державна установа «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України».
«На момент проявів перших симптомів чоловік перебував у селищі Гусятин Тернопільської області. Там звернувся до місцевої лікарні, де його і госпіталізували. Коли у хворого запідозрили дифтерію, чоловіка перевели до Хмельницької інфекційної лікарні. Тут, провівши додаткове обстеження, хворому підтвердили поставлений діагноз - дифтерія. Стан хворого був середньої важкості. Наразі він вже пролікований і виписаний», - повідомила завідувачка відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Федак.
Заступник головного лікаря Хмельницької інфекційної лікарні Нінель Марцонь повідомила, що хворий був щеплений від дифтерії у 2017 році.
«Саме тому, перебіг хвороби пройшов без ускладнення. Антитоксину йому не вводили», - розповіла заступник головного лікаря інфекційної лікарні Нінель Марцонь.
За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, щеплення від дифтерії рекомендовано Календарем профілактичних щеплень не лише дітям, а й дорослим кожних 10 років після 16-річного віку.
«На Хмельниччині рівень вакцинованих дорослих від дифтерії та правця досить низький і становить 49 відсотків. Щодо дітей, то рівень їх вакцинації до року становить 67 відсотків, у 18 місяців – понад 73 відсотки, 6 років – 66 відсотків, 16 років – 75 відсотків», - каже головний епідеміолог Хмельницької області Олександр Мирний.
Медик зазначає, що вакцин проти дифтерії та правця у нашому регіоні є з надлишком. Все, що необхідно, це прийти до свого сімейного лікаря і дізнатися, чи потрібно вакцинуватися.
Нагадаємо, влітку у Хмельницькому був зафіксовано і лабораторно підтверджено перший випадок захворювання на дифтерію.
За даними Державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», востаннє спалах дифтерії на Хмельниччині був зареєстрований у 1993 році. Тоді на цю недугу захворіло 138 осіб.
«Після зростання рівня щеплень захворюваність почала знижуватися. Однак час від часу поодинокі випадки дифтерії все ж фіксувалися. Востаннє у нашій області цей діагноз ставили двом жителям Полонського району в 2010 році. З того часу і включно до 2018 року дифтерії в області не було», - розповіла Тетяна Федак.
Довідка:
Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів. Збудник дифтерії передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту, якими користувався хворий. Симптомами хвороби є: біль у горлі, наліт на мигдалинах сірого кольору, осиплість голосу, ускладнене дихання та ковтання, висока температура, набряк слизової оболонки носоглотки, збільшення лімфатичних вузлів.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: