ye-logo.v1.2

На Хмельниччині чотири райони і Нетішин отримають кошти на закупку безкоштовного інсуліну

Здоров'я 2982
На закупку інсуліну перерозподілили 643 тисячі 600 гривень
На закупку інсуліну перерозподілили 643 тисячі 600 гривень. Фото: pivdenukraine.com.ua

Гроші виділили з обласного бюджету.

З 2017 року в Україні діє проєкт реімбурсації інсулінів, тобто держава відшкодовує 80 відсотків видатків місцевим бюджетам на придбання населенням інсуліну. Цього року чотири райони області опинились в ситуації нестачі коштів на закупку препарату.

Оскільки кошти від держави відшкодовуються наприкінці року, прийняли рішення дофінансувати місцеві бюджети за кошт обласного. Про це кореспондентам «Є» повідомив очільник департаменту охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації Яків Цуглевич. До переліку увійшли Славутський, Дунаєвецький, Ізяславський, Теофіпольський райони та місто Нетішин.

На закупку інсуліну перерозподілили 643 тисячі 600 гривень. Ситуація з браком коштів, за словами Якова Миколайовича, склалась через те, що зазначені вище райони не заклали додаткових коштів у бюджеті.

«Така ситуація виникла зокрема через те що міста не заклали кошти на інсулін в бюджет на цей рік, так, як це зробили інші. Наприклад, Хмельницький заклав три мільйони гривень, Кам’янець-Подільський – два мільйони гривень. Коли кошти субвенції прийдуть в листопаді, вони компенсують закладені кошти», - коментує ситуацію Яків Цуглевич.

Додає, що хоча б частково вирішити ситуацію було прийняте рішення перерозподілити кошти з обласного бюджету. Відповідно до розпорядження, на Нетішин розподілили – 138 тисяч гривень, Дунаєвецький район – 163 тисячі гривень, Славутський – 168 тисяч гривень, Ізяславський – 119 та на Теофіпольський – 54 тисячі гривень.

За словами Славутського міського голови Василя Сидора, на сьогодні дефіцит коштів на програму безкоштовного забезпечення хворих на цукровий діабет інсуліном складає 375 тисяч гривень. Додає, що коли аптеки відмовляються надавати інсулін, люди звертаються до міськради, яка є заручником даної ситуації.

«Доводиться на обіцянку просити аптеки, щоб видали інсулін, а пізніше ми за нього розрахуємось. Частина людей, хто має змогу, купляє інсулін самостійно. Але людей, які не мають змоги купити ліки, звертається багато. Аптеки, в свою чергу, не хочуть видавати ліки, тому що їм ніхто не гарантує вчасної оплати», - пояснює ситуацію Василь Богданович.

Також підсумовує, що насьогодні забезпечення хворих інсуліном обов’язок держави, а не органів місцевого самоврядування.

Натомість у Хмельницькому подібна ситуація була минулого року. Тоді Хмельницька міська рада виділила додаткові кошти на закупку інсуліну для містян.

«Проблема з забезпеченням інсуліну є зараз в багатьох містах. У Хмельницькому вона теж виникала минулого року. Держава довгий період коштів на інсулін не виділяла і міська рада виділила потрібні кошти з міського бюджету. Потім, коли під кінець року держава виплатила суму, яка була закладена на інсулін, ми її залишили на наступний рік. Тому цього року у місті проблем з забезпеченням безкоштовним інсуліном не виникло», - коментує очільник Управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую