Гаряча тема:
- Війна
Чи варто стимулювати імунітет, щоб не підчепити коронавірус - імунолог
Коронавірус COVID-19 входить до групи гострих респіраторних вірусних інфекцій.
«Уханський» коронавірус вже дістався України. Перший випадок захворювання на COVID-19 днями підтвердили в сусідній Чернівецькій області, а сьогодні про випадок з підозрою на коронавірус заговорили і в Хмельницькому. Хоч медики радять не панікувати, в області подекуди вже скасовують масові заходи. Разом з тим невідомий досі вірус породжує занепокоєння і чимало запитань: чи захищають від нього маски? Чи готові наші заклади приймати пацієнтів? Як підвищити імунітет, щоб ним не захворіти. Саме про імунітет та те, чи варто його стимулювати, щоб не захворіти, – розповіла сайту «Є» Галина Грановська, обласний імунолог.
«Перш за все варто нагадати, що коронавірус входить до групи гострих респіраторних вірусних інфекцій. Вид COVID-19 – новий. Відповідно, якщо в людини немає імунної пам’яті про колись перенесений коронавірус, то коли він потрапить до організму – людина захворіє. Питання лише в тому, якою буде клінічний перебіг хвороби і наскільки якісним буде одужання», - розповідає Галина Грановська.
Що буває, коли в людську популяцію проривається вірус тваринного походження
Вона зазначає, що з наявної медикам інформації відомо, що наразі більшість тих, хто підчепив коронавірус, переносять його в середній, а дехто – і в легкій формі. Для декого хвороба протікає важче, з пневмоніями, які потрібно лікувати в стаціонарі. У 3,4 відсотках, за інформацією ВООЗ коронавірус має летальні наслідки.
«Так, є такі ситуації, що іноді звичні нам віруси з групи ГРВІ (той же грип, коронавірус) раптово починають викликати вірусні пневмонії. Хоча за своєю природою ці віруси не схильні їх викликати, і, як правило, в результаті інфекції може розвинутися вторинно-бактеріальна пневмонія. Але ось з грипом та коронавірусом буває так, що коли в людську популяцію проривається вірус тварини (як було з пташиним та свинячим грипом, і, власне, є з новим коронавірусом), то в так званий перший період знайомства людини з цим новим вірусом він досить непередбачуваний. Адже він зазнав мутації та знатний сам по собі викликати вірусну пневмонію. І це небезпечно. Бо вірусна пневмонія – захворювання важке, хвороба характеризується стрімким розвитком та призводить до дихальної недостатності у пацієнтів, які мають проблеми зі здоров’ям», - пояснює Галина Грановська.
Хто в зоні ризику
Зазначає, що важкість перебігу хвороби, спричиненої коронавірусом, в першу чергу залежить від віку та наявності супутніх захворювань. В зоні ризику ті, хто має хвороби дихальної системи, серцево-судинної системи, діабет…
Читайте також: Через коронавірус ралі «Фортеця» в Кам’янці перенесуть. Чи відкриватимуть турсезон?
«Наприклад, коронавірус, про який нині йде мова, практично не вражає дітей. Або ж у них хвороба протікає в легкій формі, і в більшості випадках діти виходять з неї без будь-яких супутніх патологій. А ось чим старша людина, тим важче протікає хвороба. А наприклад, свинячий грип, який наводив страху в 2009 році, вбивав в першу чергу молодих, і особливо був страшним для вагітних жінок. Ці нюанси – на генетичному рівні. Тобто, геном вірусу має в собі щось таке, що обумовлює саме такий перебіг хвороби», - зазначає імунолог.
Чи варто підвищувати імунітет
Панікувати імунолог не радить. І ковтати жменями пігулки для підвищення імунітету також.
«У цьому випадку це безрезультатно. Чомусь люди вважають, що якщо вони собі настимулюють імунітет, то не захворіють. Це не так. Ми з цим вірусом не знайомі, тож, наголошую ще раз, організм імунної пам’яті до нього немає. А надмірна стимуляція імунітету навпаки може призвести до астенізації, тобто зниження функціональних можливостей організму. І на момент захворювання людина буде, як то кажуть, обеззброєна. Тому не варто вигадувати ніяких додаткових методик для стимуляції імунітету, а дотримуватись простих рекомендації щодо профілактики та в разі поширення захворювання вводити обмежувальні заходи», - зазначає Галина Грановська.
У МОЗ радять для профілактики захворювання дотримуватись стандартних рекомендацій:
1. Часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
2. Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
3. Якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому про історію подорожей та можливі контакти з людьми, у яких підозрюють коронавірус;
4. Не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: