ye-logo.v1.2

Яка ситуація із апаратами штучної вентиляції легень на Хмельниччині

Здоров'я 4394
На область можливе функціонування 62 ліжок інтенсивної терапії
На область можливе функціонування 62 ліжок інтенсивної терапії. Фото: ілюстративне kiev.prom.ua

Для порятунку важкохворих пацієнтів заражених коронавірусом життєво необхідне таке обладнання.

Через нестійку епідемічну ситуацію та загрозу поширення коронавірусної інфекції стало актуальним питання про забезпечення лікарень апаратами штучної вентиляції легень. Як розповіла заступниця директора Департаменту охорони здоров'я Хмельницької ОДА Тетяна Косовська, опорним медичним закладом для боротьби з цією хворобою визначена Хмельницька інфекційна лікарня. Цей заклад забезпечений необхідним обладнанням, як мінімум, на шість важкохворих осіб.

«Крім того, Міністерство охорони здоров’я, передбачаючи можливість масового захворювання, зосередилося на створенні додаткових ліжок інтенсивної терапії. МОН зробило запит, проаналізувавши наявні можливості і визначивши таку потребу. Департамент охорони здоров’я надав цю інформацію, - говорить Тетяна Косовська. - Інфекційна лікарня має шість ліжок. Ми передбачаємо створення, як мінімум, по два ліжка в кожній центральній районній лікарні на випадок поширення коронавірусу. Тобто, загалом на область можливе функціонування 62 ліжок інтенсивної терапії».

Читайте також: Коронавірус та прибирання: як зменшити ризик підчепити інфекцію в офісі та вдома.

Нагадаємо, з 12 березня по 3 квітня в Україні запроваджено карантинні заходи. На Хмельниччині на карантин закрито усі заклади освіти і заборонено проведення масових заходів, у яких бере участь понад 200 осіб. Також за рішенням обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, можуть закрити кінотеатри, театри, клуби, музеї та інші заклади культури та дозвілля приватної форми власності. А ось такі ж заклади тільки комунальної форми власності таки закриють на період карантину. У місцях з масовим перебуванням людей мають проводити дезінфекцію приміщень.

За оперативною інформацією МОЗ України, станом на ранок 14 березня в Україні зареєстровано 3 лабораторно підтверджених випадки COVID-19. В Чернівецькій області – два випадки захворювання, в Житомирській - один - летальний. Всього з початку 2020 року до Центру громадського здоров’я надійшло 67 повідомлень про підозру на COVID-19, (3 випадки - підтверджені лабораторно, 61 – негативні, коронавірусу немає, 3 зразки досліджується).

Згідно карти поширення коронавірусу від Центру системних досліджень та інжинірингу при Університеті Джона Хопкінса,станом на 13-ту годину 14 березня всього світі з початку поширення інфекції зареєстровано 145 369 випадків зараження коронавірусом. За цей час вилікувалося 71 689 людей, 5 429 – померли.

Найбільше випадків зараження з початку поширення інфекції зафіксовано в Китаї – 80 973 осіб, в Італії –17 660, Ірані – 11 364, в Південній Кореї – 8 086, в Іспанії – 5 232 людей.

Читайте також: На Хмельниччині запрацювали «гарячі лінії» щодо коронавірусу.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую