ye-logo.v1.2

Коронавірус: як правильно самоізолюватися

Здоров'я 3253
Правила самоізоляції
Правила самоізоляції. Фото: ілюстративне pixabay.com

Дотримання всіх рекомендацій дозволить уникнути поширення інфекції.

Під поняттям самоізоляції мають на увазі усвідомлене рішення людини утриматися від фізичних контактів з іншими людьми з метою зменшення ризику інфікування хворобами. Кому варто йти на самоізоляцію, як до неї підготуватися, що робити з родиною – про це все у матеріалі за інформацією пресслужби Хмельницької ОДА.

Хто повинен самоізолюватися?

В умовах поширення коронавірусної інфекції самоізоляції рекомендують дотримуватися усім, хто близько контактував з особами у яких встановлено підозру чи підтверджено захворювання на коронавірусну хворобу, або нещодавно перебував на території країни, де зареєстровано її випадки. Тобто ізоляція потрібна для особи, яка чекає результатів тесту на новий коронавірус COVID-19, яка близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19 та повернулися з країн де реєструється захворюваність COVID-19.

Якщо вам рекомендували або ви самостійно вирішили самоізолюватися, то її тривалість має бути не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим і т.д.).

Читайте також: Де лікуватимуть жителів Хмельниччини, які захворіють на коронавірус.

Що потрібно зробити перед самоізоляцією?

Повідомте свого сімейного лікаря про причини рішення про самоізоляцію. Оберіть контактну особу до кого ви будете звертатися в першу чергу. Ізолюйтеся в окремій кімнаті, яка добре провітрюється, якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами.

Що робити під час самоізоляції?

Дотримуйтеся загальної гігієни, регулярно мийте руки з милом. Здійснюйте прибирання, в тому числі вологе. Дотримуйтеся правил гігієни кашлю. Використовуйте одноразові серветки. Одягайте захисну маску під час необхідних контактів із людьми та потурбуйтеся про її утилізацію після використання або забруднення.

Попросіть друзів або родичів доставляти вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей. Якщо у вас виникла гостра необхідність покинути місце самоізоляції, надягайте захисну маску, користуйтеся антисептиками для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

Якщо під час самоізоляції у вас з’явились симптоми (кашель, утруднене дихання,підвищена температура) – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.

Читайте також: Що відомо про хмельничанку, в якої виявили COVID-19.

Що робити, якщо ви живете з кимось, хто перебуває на самоізоляції?

Про поради для тих, хто живе поруч із підозрюваним на коронавірус пише «BBC». Може скластися так, що ви не зможете повністю ізолюватися від членів родини чи тих, з ким живете в одному помешканні. Але контакти з ними варто звести до мінімуму.

Потрібно частіше мити руки, використовуючи мило. Миття рук повинно тривати не менше 30 секунд. Звісно, не можна користуватися спільними рушниками. Одяг, білизну та рушники хворого український МОЗ радить прати звичайними мийними засобами при 60-90 градусах.

За можливості, в ізольованої людини має бути окрема ванна і туалет. Якщо це неможливо, то потенційно інфікований має користуватися «зручностями» останнім серед тих, хто живе у квартирі чи будинку.

Чистіть та дезинфікуйте поверхні в приміщенні, де перебуває хворий. Сміття має бути подвійно запаковане. Британські лікарі також радять не викидати це сміття допоки не стануть відомі результати тесту. Якщо ви таки інфіковані Covid-19, фахівці скажуть, що робити зі сміттям далі.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую