ye-logo.v1.2
6 Червня, 2020

В ОДА розповіли, кому роблять ПЛР-тести на коронавірус, та скільки їх є в області

Здоров'я 1800
Одночасно на ампліфікаторі можна дослідити 24 проби, за добу зробити до 48-ми тестів
Одночасно на ампліфікаторі можна дослідити 24 проби, за добу зробити до 48-ми тестів. Фото: ілюстративне stock.adobe.com

Частину поставок здійснила держава, частину – благодійний фонд.

Днями Хмельниччина додатково отримала 31 комплект ПЛР-тестів, за допомогою яких в лабораторних умовах визначають, чи хвора людина на Covid-19. Як зазначила учора, 2 квітня, на онлайн-брифінгу в Хмельницькій облдержадміністрації заступниця голови ОДА Оксана Ситницька, їх вистачить, щоб здійснити понад 2976 тестувань. Їх не розподілятимуть по районах області, як швидкі експрес-тести, адже таке тестування здійснюється лише в Хмельницькому, в обласному лабораторному центрі МОЗ України.

Уже сьогодні, 3 квітня, під час брифінгу, голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет уточнив, що отримані тести Південнокорейського виробництва, і цю поставку здійснили за кошти одного з міжнародних благодійних фондів.

«Якщо говорити про тести, надані державою, то це була попередня поставка. Тоді наша область отримала партію, за допомогою якої можна здійснити близько 2-х тисяч тестувань. Вони китайського виробництва, але якісні», - зазначив він.

Читайте також: Остаточні діагнози на COVID-19 тепер встановлюватимуть у Хмельницькому.

Нагадаємо,обладнання (ампліфікатор) і тест-системи для виявлення коронавірусу, про які йде мова, дають можливість методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) підтвердити або спростувати захворювання на коронавірусну інфекцію у хворого. На відміну від швидких тестів вони можуть виявляти вірус у людини з підозрою на коронавірус раніше і точніше – ще до появи симптомів. Тоді як швидкі тести інформативні лише на 5-6 день після появи симптомів.

За словами очільника ОДА, з моменту забору біоматеріалу в людини, в якої підозрюють коронавірус, до встановлення чи спростування діагнозу, проходить близько 5-6 годин. Одночасно на ампліфікаторі можна дослідити 24 проби, за добу зробити до 48-ми тестів.

Також Дмитро Габінет зазначає, що додаткових поставок ПЛР-тестів ще очікують, і додає, що зараз в Україні налагоджується вироблення ПЛР-тестів нашим вітчизняним виробником.

На скільки вистачить існуючих ПЛР-тестів Хмельниччині - не прораховували.

«Це залежить від того, хто потребуватиме тестування. Наприклад, якщо людина вже хвора на Covid-19, то їй, як мінімум, роблять тестування тричі, відслідковується динаміка, робиться контрольна перевірка одужання. Тому прорахувати, на який час вистачить цих тестів, достатньо важко. Але поставок очікуємо», - додав Дмитро Габінет.

За інформацією, озвученою очільником ОДА, на сьогодні в нашій області за допомогою ПЛР-тестів було протестовано 69 медичних працівників, 33 особи, які були безпосередньо контактними з тими, які захворіли на Covid-19, а також 12 членів їх сімей.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую