Гаряча тема:
- Війна
В ОДА розповіли, кому роблять ПЛР-тести на коронавірус, та скільки їх є в області

Частину поставок здійснила держава, частину – благодійний фонд.
Днями Хмельниччина додатково отримала 31 комплект ПЛР-тестів, за допомогою яких в лабораторних умовах визначають, чи хвора людина на Covid-19. Як зазначила учора, 2 квітня, на онлайн-брифінгу в Хмельницькій облдержадміністрації заступниця голови ОДА Оксана Ситницька, їх вистачить, щоб здійснити понад 2976 тестувань. Їх не розподілятимуть по районах області, як швидкі експрес-тести, адже таке тестування здійснюється лише в Хмельницькому, в обласному лабораторному центрі МОЗ України.
Уже сьогодні, 3 квітня, під час брифінгу, голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет уточнив, що отримані тести Південнокорейського виробництва, і цю поставку здійснили за кошти одного з міжнародних благодійних фондів.
«Якщо говорити про тести, надані державою, то це була попередня поставка. Тоді наша область отримала партію, за допомогою якої можна здійснити близько 2-х тисяч тестувань. Вони китайського виробництва, але якісні», - зазначив він.
Читайте також: Остаточні діагнози на COVID-19 тепер встановлюватимуть у Хмельницькому.
Нагадаємо,обладнання (ампліфікатор) і тест-системи для виявлення коронавірусу, про які йде мова, дають можливість методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) підтвердити або спростувати захворювання на коронавірусну інфекцію у хворого. На відміну від швидких тестів вони можуть виявляти вірус у людини з підозрою на коронавірус раніше і точніше – ще до появи симптомів. Тоді як швидкі тести інформативні лише на 5-6 день після появи симптомів.
За словами очільника ОДА, з моменту забору біоматеріалу в людини, в якої підозрюють коронавірус, до встановлення чи спростування діагнозу, проходить близько 5-6 годин. Одночасно на ампліфікаторі можна дослідити 24 проби, за добу зробити до 48-ми тестів.
Також Дмитро Габінет зазначає, що додаткових поставок ПЛР-тестів ще очікують, і додає, що зараз в Україні налагоджується вироблення ПЛР-тестів нашим вітчизняним виробником.
На скільки вистачить існуючих ПЛР-тестів Хмельниччині - не прораховували.
«Це залежить від того, хто потребуватиме тестування. Наприклад, якщо людина вже хвора на Covid-19, то їй, як мінімум, роблять тестування тричі, відслідковується динаміка, робиться контрольна перевірка одужання. Тому прорахувати, на який час вистачить цих тестів, достатньо важко. Але поставок очікуємо», - додав Дмитро Габінет.
За інформацією, озвученою очільником ОДА, на сьогодні в нашій області за допомогою ПЛР-тестів було протестовано 69 медичних працівників, 33 особи, які були безпосередньо контактними з тими, які захворіли на Covid-19, а також 12 членів їх сімей.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: