ye-logo.v1.2

«Зміна-ізоляція-зміна», - шепетівський лікар розповів про обсервацію медиків та лікування хворого з COVID-19

Здоров'я 21011 19
«Настрій у всіх у робочий. Ми не відступимо», - лікар про будні колективу в самоізоляції
«Настрій у всіх у робочий. Ми не відступимо», - лікар про будні колективу в самоізоляції. Фото: зі сторінки Олега Довганя у фейсбуці

18 медиків лікарні перебувають в самоізоляції.

Минуло 5 діб, як частина медиків Шепетівської районної лікарні пішли на самоізоляцію. Через коронавірус, підтверджений в мешканця Шепетівки, увесь персонал відділення анестезіології та інтенсивної терапії (реанімації) лікарні знаходиться цілодобово в лікарні, не покидаючи закладу. Лікар-анестезіолог відділення Олег Довгань, розповів сайту «Є», чому медики вдалися до такого кроку, чи забезпечені вони засобами захисту та як проходить лікування хворого з COVID-19.

- Олеже, ви пішли на самоізоляцію самостійно?

- «До нас в лікарню надійшов хворий, в якого згодом було діагностовано COVID-19. Враховуючи, що більшість працівників нашого відділення, які безпосередньо займалися його лікуванням, є контактними особами, усіма нами було прийняте рішення про самоізоляцію. Це наше добровільне рішення. Ми постійно перебуваємо безпосередньо в лікарні. Нам виділили ЛОР-відділення, для того, щоб після робочої зміни медики не йшли додому, не наражали на небезпеку свої родини, а могли перебувати в ізоляції і стежили за станом власного здоров’я».

- Скільки медиків перебуває в самоізоляції в Шепетівській центральній районній лікарні?

- На самоізоляції в лікарні перебуває 6 лікарів відділення анестезіології та інтенсивної терапії, включаючи завідувача відділенням, 8 медичних сестер та одна молодша медична сестра (санітарка). Ще один медбрат та 3 молодших медсестри перебувають на самоізоляції вдома, оскільки проживають самостійно і, відповідно, без ризиків для інших. Вікова категорія медиків, які пішли на самоізоляцію, - від 35-ти до 58-ти років.

- Перебуваючи в лікарні ви продовжуєте працювати?

- Так, ми працюємо. Наша самоізоляція – це в жодному разі не відмова від роботи. Ми так само відпрацьовуємо зміну у відділенні реанімації та інтенсивної терапії, де нині перебуває хворий з підтвердженим COVID-19. Власне, ми займаємося його лікуванням. Потім повертаємося в ЛОР-відділення, виділене для обсервації, де відпочиваємо. Тобто, режим нашого життя тепер: зміна-ізоляція-зміна.

- Чи вистачає медикам засобів захисту?

- Так, наразі вистачає. Ми постійно працюємо в засобах захисту – від першого контакту з хворим і так щодня.

- Розкажіть, про той момент, коли чоловік з підозрою на коронавірус звернувся до лікарні. Як саме це відбувалося?

- Хворий, у якого підтвердили COVID-19, сам звернувся до лікарні – на приймальне відділення. Він був з пневмонією. Знаю, що до того його лікував сімейний лікар. На момент звернення він був в стані середньої важкості – на межі важкого. Аналізуючи наперед ймовірну небезпеку, лікар, який його оглядав, був в захисній масці. А вже в відділенні, куди чоловіка на той момент ще з підозрою, госпіталізували, всі працювали в захисних костюмах. Перший експрес-тест, який йому зробили, дав негативний результат. Другий експрес-тест, який зробили на наступний день, вже дав позитивний результат. Тоді були відправлені проби на аналіз ПЛР, які й підтвердили, що в чоловіка таки COVID-19.

- Який наразі стан хворого?

- Стан хворого важкий. Але відносно стабільний. Ми його лікуємо згідно з протоколами МОЗ. Він перебуває на штучній вентиляції легень, але неінвазивним методом. Це суттєво. Тобто, штучна вентиляція легень здійснюється через маску, а не через інтубаційну трубку, яку вводять до дихальних шляхів пацієнта у випадку інвазивного методу. Чоловік при свідомості. Показники, звісно, змінюються. Є моменти погіршення, є моменти покращення. Але щодоби ми фіксуємо певні позитивні моменти в лікуванні. Прогнозів не даємо.

- Чи відомо вам про інші випадки інфікування коронавірусом в Шепетівці?

- Так, відомо, що в колеги по роботі цього чоловіка, який лікується в нашому відділенні, теж лабораторно підтвердили COVID-19. І, на скільки мені відомо, госпіталізований хтось з родичів цього колеги до Хмельницької інфекційної лікарні з підозрою. Які результати дослідження на коронавірус по цьому випадку, мені поки не відомо.

- Який настрій в лікарів, чи немає страху, бажання відмовитися працювати. Який стан здоров’я в медиків?

- Ні, настрій у всіх у робочий. Ми не відступимо. Симптомів хвороби в тих, хто перебуває в ізоляції, немає. Ми двічі на день вимірюємо собі температуру, стежимо за можливими змінами в стані здоров’я. В нас усіх також взяли проби на тест-ПЛР. В телефонному режимі вже повідомили, що вони негативні. Офіційно результатів ми ще не бачили.

- Як ви зараз оцінюєте ситуацію з поширенням корона вірусу? На скільки вона, на вашу думку, складна?

- Ми стикнулися з цим безпосередньо. І раніше, усі, хто в нас працює в реанімації, розуміли, що медиків це не мине. Тверезо аналізуючи ситуацію, яка відбувається в світі, морально готувалися до того, що з цим доведеться працювати. Адже ситуація з пандемією дуже складна. Ми бачимо, як працюють наші колеги в інших країнах… Звісно ж, хтось, можливо, і не думав, що коронавірус прийде в Шепетівку. Але лікарі дивляться на це з холодним розумом. Бо пересічні люди – матеріалісти. Вони якщо бачать небезпеку, тоді її бояться. А вірус - небезпека невидима. Тому часто сприймають це як щось надумане. А до цієї ситуації, ще раз наголошую. важливо підійти з холодним розумом. Ми закликаємо дотримуватися правил карантину. Суворо дотримуватися. І стежити за станом власного здоров’я та своїх рідних. Не піддавайтеся паніці, спілкуйтеся зі своїм сімейним лікарем. І дослухайтеся до порад, які нині лунають звідусіль. Бо це може статися з кожним.

Нагадаємо, про випадок інфікування коронавірусом в Шепетівці стало відомо наприкінці березня. Спочатку хворого мали госпіталізувати до Хмельницькі інфекційної лікарні, яка є госпітальною базою для лікування інфікованих коронавірусом на території нашої області. Але через стан його здоров’я від перевезення відмовилися. Він проходить лікування в Шепетівській центральній районній лікарні.

Додамо, що станом на ранок 6 квітня на Хмельниччині 10 підтверджених випадків COVID-19.

Лікарі, перебуваєчи в самоізоляції, продовжують працювати. 

Станхворого важкий, але медики щодня фіксують певні позитивні моменти в лікуванні.

«Усі, хто в нас працює в реанімації, розуміли, що медиків це не мине», - лікар про ситуацію з коронавірусом.

Медикам виділили ЛОР-відділення, для того, щоб після робочої зміни вони не йшли додому, не наражали на небезпеку свої родини.

 

Коментарі:

Лео 06.04.2020 19:39

На цьому сайті цензура,видно неозброєним оком, хто каже правду , одразу приструняють, немає у Хмельницькому чесних газет, одна жовта преса, і що з цим робити, підкажіть хто знає?!

Адміністратор 06.04.2020 15:56

Я 06.04.2020 15:54 Саме ви себе зараз ведете, як неук. Якщо вам не подобається те, що пишуть наші журналісти - не читайте, вас ніхто не змушує. І будьте добрішим та толерантнішим. Бережіть свої нерви і будьте здорові.

Я 06.04.2020 15:54

......Заблокуємо на нашому ресурсі , та блокуй хоть мільйон раз, в штани наложи собі мільйон раз, від цього тебе більше не прочитають, і ти розумніше не станеш, будеш як зараз туповатим студентом, що не має що сказати.

Я 06.04.2020 15:47

Чернуху

Я 06.04.2020 15:46

То подай до суду даун за хейтерство, а я прийду і факти наведу, що ти даун, і у тебе двойні стандарти, і попрошу суд вилучити всю Вашу чернузу

Я 06.04.2020 15:43

Ха ха , ти хєрой, тебе і так ніхто не читає херой

Адміністратор 06.04.2020 15:30

Послухайте, якщо ви плутаєте де і що читали, і хто що оприлюднював, то ми вам не лікарі. іякі фото і документи людини, яка вбила лося, ми не оприлюднювали! Таке враження, що ви займаєтеся хейтерством, і спеціально нас відволікаєте від роботи. Якщо ви продовжите свій спам, ми або будемо видаляти ваші коментарі, бо вони не по темі, або заблокуємо вас на нашому ресурсі.

Я 06.04.2020 15:18

Ось тут Ви Адміне і здуєтеся

Я 06.04.2020 15:16

Читаю Ваші новини постійно,і питання до Вас Адміністраторе, а чому це у Вашій інтернетгазеті двойні стандарти, а саме: Коли Ви писали про вбивцю людей чиновником з міськвиконкому , то прізвище його і ФІО., Ви не вказували., Але чомусь коли простий хлопець випадково застрелив лося , то Ви Адміністраторе навіть його фото, прізвище,і навіть фото документів оприлюднили. Як на мене то цим Ви Адміністраторе показали на кого працюєте.... І також Адміне до Вас у мене одне питання по вищевказаним фактам , що Ви якогось лося ставите Вище людини. Поясніть , Аааа?

Я 06.04.2020 14:30

Адміністраторе та всуді ( якщо ви в ньому були хоть раз) можна справу затягнути ну мінімум 5( п'ять ) років., А у кого є ( була ) влада та гроші то до її закриття у судді, то про що Ви говорите...., "Я" Вас не рощуміє...., І "Я" з Вами не хоче особистого конфлікту( ніякого спаму тільки чесні коментарі)

Адміністратор 06.04.2020 14:26

Ми свій вибір давно зробили. І щодня інформуємо про те, що відбувається, і про перелічені справи, які ви написали, повідомляли. Але не маніпулювали, як Ви, тому що встановлює не слідство, а суд, який і приймає відповідні рішення. Про які ми також пишемо. Дякуємо за увагу. І не спамте будь ласка під новинами та матеріалами, які зовсім про інше.

Я 06.04.2020 14:21

Прізвища: Кривак заступник мера їздить п'яний вночі на службовій автівці ( за гроші платників катається собі) це те що встановлено ,а скільки зараз і до цього вони роблять за наші гроші., Миколаїв ( вбив людей на службовій автівці) це те що встановлено ,а скільки зараз і до цього вони роблять за наші гроші., Пастернак вкрав декілька мільйонів ( це те що довело слідство) ЦЕ КОМАНДА СИМЧИШИНА.( І це тільки те що було встановлено ) Далі Байдич "3'14"ідар рідкісний прив'язав бідну собачку до автомобіля. Далі Рудик ( п'яний на камянецькій літає на авто)..... І ще купа таких персонажів ... Ну що Адміністраторе ти за ким? Роби свій вибір!!!!!!

Я 06.04.2020 13:38

Адміністратора та Ви навіть боїтеся не те що написати , а сказати правду що Вам не подобається, чи Вам бачу все подобається , що чинуша папік чи мамік?

Адміністратор 06.04.2020 13:28

Ми пишемо про тих, хто не сховався, не боїться, і як тут в матеріалі, рятує людей. А хто там в кущах? То ж ви називайте прізвища, де кого там бачили, і аргументи. Занадто у вас багато претензій до всіх чинуш світу...

Я 06.04.2020 13:19

А Ваш приклад Адміністраторе? Чи будете далі писати як на простих людях всі "їздять", все тримається на чесному слові?.,чинуші міліони рублять а зараз в кущах?

Я 06.04.2020 13:12

Маю на увазі що ті кого вибирали люди ( вибрали кращого із себе), мають зараз робити як найкраще для людей, віддавати свою зарплатню на маски антисептики, роздавати особисто, та зі своїми надцятима помічниками ці засоби громаді, в такий спосіб показувати приклад., Бо коли земельку на сесіях рішати то вони аж червоні як буряки від роботи, а зараз їх немає..., Ну Ви зрозуміли мене Адміністратор, пишіть Ви щось на такі теми, Ви незалежні і у Вас є інструменти та засоби , дякую!

Адміністратор 06.04.2020 13:04

Ваші коментарі під чим текстом не надто зрозумілі. Чи прибрані двори - це погано? Які саме претензії і до кого у вас є? Можливо, поділитеся досвідом ваших дій, вчинків, прикладом допомоги... Можливо маєте бачення, як по-вашому, правильно впливати на ситуацію з коронавірусом?

Я 06.04.2020 12:59

В середньовічі за чесним та сміливим командиром що був завжди попереду, у війнах прості солдати та люди на смерть йшли , то му що бачили приклад, а зараз при владі зовсім не такі ( просто бабла срубіть)

Я 06.04.2020 12:55

Хмельницький мер Симчишин ,за для піару двори прибирав, де зараз твій піар Сашо ,чому маски у дворах та на зупинках не роздаєш., " Як попіаритися по 1+1 то ти герой" А зараз що в кущах = вже не хочеться по дворах бігати?!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую