ye-logo.v1.2
22 Жовтня, 2020

Людей, контактних з хворими на COVID-19, тестуватимуть по-новому

Здоров'я 5425
Так само є зміни і щодо тестування медиків
Так само є зміни і щодо тестування медиків. Фото: ілюстративне pixabay.com

Раніше усіх контактних одразу перевіряли за допомогою ПЛР-тестів.

Згідно з наказом МОЗ тестувати людей, які були контактними з хворим на COVID-19, тепер будуть по-новому. Якщо раніше усіх контактних осіб одразу перевіряли за допомогою ПЛР-тестів, то новий наказ передбачає, що контактних осіб тестуватимуть лише після 14-ти днів самоізоляції.

Так само є зміни і щодо тестування медиків, яких до цього перевіряли кожні 5 днів, а тепер тестуватимуть один раз на 14 днів. Тестування осіб з пневмоніями та тих, які мають клінічні ознаки коронавірусної інфекції, залишається незмінним – їх перевірятимуть одразу.

Чи видаватимуть таким контактним на час самоізоляції лікарняний, чи не вплине це на роботу підприємств та установ, де контактними можуть бути десятки осіб, розповів сьогодні на онлайн брифінгу голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет.

«Ці особи перебуватимуть на самоізоляції за рішенням лікаря. Тобто, саме лікар визначатиме те, що вони є контактними. Вони будуть мати можливість оформити лікарняний лист», - зазначив очільник ОДА.

Він також зазначив, що велика кількість контактних осіб на підприємствах чи в установах, звісно, може вплинути на їх діяльність.

«Щодо таких випадків, як скажімо, в лікарнях, де контактними є медики, чи на об’єктах критичної інфраструктури, як, до прикладу, ХАЕС, то таких осіб будемо тестувати в першу чергу, не очікуючи 14 днів до кінця самоізоляції», - каже Дмитро Габінет.

Читайте також: З десяти нових випадків COVID-19, чотири - підтвердили у медиків.

Додає, що наразі в області діє лише один лабораторний центр, тож його потужності щодо тестування обмежені.

Окрім того, він зазначив, що сьогодні на засіданні ТЕБ та НС було озвучено питання можливого додаткового залучення потужностей Держпродспоживслужби в Хмельницькій області до ПЛР-дослідження біоматеріалів на COVID-19.

«Наразі чекаємо роз’яснень щодо цих можливостей. Розуміємо, що потрібно збільшувати пропускну здатність нашої лабораторії. На сьогодні близько 700 проб біоматеріалів очікують в черзі на перевірку методом ПЛР в обласному лабораторному центрі. За добу наразі центр здійснює вже 260 тестувань. Але тестувати всіх контактних проблематично. І це при тому, що в нашій області ситуація ще доволі нормальна», - зазначив очільник ОДА.

До теми: COVID-19: хмельницька лабораторія повністю переходить на вітчизняні ПЛР-тести.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую